ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 13.07.2009
ÎNSCRIS: 31.05.09
JUL-2009
[?] AD. + 1 COPII

De vis.................

NOTA WEBMASTER: mai jos sunt doua texte distincte, contopite ulterior ---

O sa vedem...

Buna, vom merge in 3 iulie la acest hotel. Deocamdata nu cunosc prea multe detalii (doar ce ce este pe net), avem doar o poza cum arata in realitate facuta in luna mai. Abia astept sa revin cu detalii.

---- impresiile, la revenirea din vacanta ------

Buna, am revenit asa cum am promis, dupa 8 zile minunate... am avut un concediu super, imi pare rau ca nu am stat mai mult...

Sa o iau cu inceputul... hotelul: arata super, modern si in tendinte, atat in dotari cat si design.

Camerele: sunt foarte mari, am avut o camera family room (etaj 7) cu un balcon imens, vedere partial la mare si arata exact ca in poza. Tin sa precizez ca totul este impecabil.

Cat despre serviciile generale pot sa spun: "no comment". Desi sunt la inceput, s-au comportat de nota 10, si ca sa dau exemple... am cerut patut ptr. copil si l-am primit instant, am spart un pahar in baie, am anuntat receptia si in 10 minute s-a rezolvat, iar angajatii au dat dovada de multa amabilitate si promptitudine... nu vor altceva sa satisfaca orice dorinta. Curatenie se face in fiecare zi.

La capitolul bucatarie... o anumita persoana spunea ca nu ar fi suc natural la micul dejun... este o minciuna gogonata, este suc din belsug de portocale. Mancare este non-stop, incepand cu micul dejun si pana la ora 12 noaptea, in restaurant, la piscina si pe plaja (aviz celor care au spus ca nu au mai gasit de mancare la 17. 30).

Noi am stat mai mult la piscina si in fiecare zi veneau ospatari si te serveau cu punch, cu pepene si daca te vedeau fara palarie iti puneau un prosopel umed pe cap ca sa nu ti se faca rau de la caldura (32-34 grade). Am avut cu noi o fetita de 1 an si 3 luni si a mancat de toate, la orice ora, nu s-a imbolnavit absolut deloc, si nici nu a facut nici un fel de alergie. Intr-adevar se fac gratare la amiaza si seara, dar sunt facute in restaurant si pe plita, nu pe gratar cu jar, motiv pentru care am fost satisfacuta doar 95%. Este mancare pentru toata lumea, pentru copii si diabetici, este separat.

Echipa de animatori este absenta pe tot parcursul zilei, ceea ce m-a deranjat... dar in schimb seara au spectacole foarte frumoase.

In concluzie totul a fost super, ii urasc pe cei care m-au dus in eroare cu sfaturile lor si le multumesc celor de la agentie ca nu mi-au schimbat hotelul. Tin sa precizez ca am mai fost de inca 2 ori in Turcia si tot la hotel de 5 stele, dar aici a fost cel mai frumos.

Sfatul meu este sa nu renuntati la hotel, o sa postez poze care poate o sa va convinga ca merita. Distractie placuta tuturor.

Trimis de ratiualina in 13.07.09 00:30:30

VIZUALIZĂRI: 2120 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (ratiualina); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 hotel baia lara
PUNCTAJ CRT: 1000 PMA (std) PLUS 100 PMA (din 1 vot)
  • rezervă o cameră la acest hotel, prin booking.com — la un preț mediu (media pe întreg anul) de 108.00 EUR pe cameră

aa24
    [12.06.09 15:17:21]

si eu o sa plec pe 14 iulie sper sa fie o alegere buna.cat ati dat pe bilet ??

[15.06.09 11:30:16]

am dat 2516 euro, dar pentru 3 adulti si un copil de 1 an, adica pentru family room. ma bucur ca mai este cineva care merge la acest hotel...., macar tu o sa stii unde mergi pentru ca o sa vin eu cu toate detaliile....

aa24
    [17.06.09 10:11:08]

da sper sa fie pozitive!!!! desi am inteles ca se vrea a fi un hotel cu pretentii.sper sa fie o alegere buna aveam de ales intre el si concorde . la baia eu am dat pt bilete 1240 euro pt 2 pers fara avion.

astept sa veniti cu pareri. ms si distractie placuta.

[17.06.09 10:15:09]

alina: am lasat discutiile pe acest "review" in ideea ca pot fi utile celor care merg acolo.

Sper insa ca la intoarcere sa revii cu note/grad de satisfactie (cu care sa completam/ajustam calificativele acestui pseudo (pe moment) review) ; altfel nu ar fi corect ca hotelul sa figureze in clasament alaturi de celelalte, cu "note" real exprimate.

robgg04
    [22.06.09 21:18:22]

schimbati hotelul! cat mai puteti, nu este bine acolo. am fost acolo si nu este ceea ce prezinta. citeste ce am postat la "un gust amar"

ang*
    [14.07.09 18:54:16]

Ma scuzati, dar sucul natural este cumva la dozator sau noi nu stim; mancare aveati non-stop unde anume? Ca noi in 7 zile nu am reusit sa dam de locatia asta, Poate la restaurantele cu rezervare si cu plata normal. Sa nu spuneti ca ati baut si bauturi de import, ca noi nu va credem, doar am fost 4 familii, in iunie

[15.07.09 00:30:27]

... . pe mine sa ma scuzati... nu vreau sa spun decat ceea ce am gasit acolo, sucul natural nu era la dozator ci in carafe de sticla si oricine se putea servi fara sa tina cineva cont de cate pahare s-au consumat.

DA!!!!!!! era mancare non-stop, dimineata micul dejun, iar la 12.oo pe plaja si la piscine se dechideau restaurantele cu: cartofi prajiti, hamburger, kebab, aripioare la gratar, pui la rotisor, pizza, paste cu tot felul de sosuri, clatite, vafe, inghetata si fructe. Restaurantul de la piscina sa inchidea la ora 17.00, dar ramanea deschis beach barul, unde se faceau pe gratar peste si mititei de vita (ceva combinatie de-a lor) + fructe. Apoi la ora 19.00 era cina care cu tot cu cina tarzie tinea pana la 12 noaptea. Deci... ma scuzati, dar fara sa fiu ironica... la ce hotel ati fost??? Noi am fost in 3-10 iulie si asta am gasit acolo, nu am nici un motiv sa vorbesc avioane... ... Poate intradevar in luna iunie nu au fost toate lucrurile astea, si sincer imi pare rau, poate erau si alte preturi... cine stie...

argus
    [15.07.09 07:31:33]

Este foarte plauzibil ca hotelul sa-si fi intrat intre timp pe fagasul normal. Nu e cazul sa va contrati pentru acest lucru. Serviciile trebuie sa fie identice de-a lungul sezonului, dar asta doar in teorie.

tm67bru CONS. ONORIFIC AFA / TURCIA
    [20.07.09 23:58:55]

sunt de aceeasi parere cu argus, e chiar probabil ca hotelul - fiind nou-nout - sa-si fi perfectionat serviciile "din mers".

Personal va recomand sa retineti hotelurile din lantul "Baia", au in general recomandari foarte bune de la clientii lor.

[21.07.09 11:34:11]

unificat cele doua texte (precum si cele doua "seturi de foto")

[30.07.09 20:38:47]

sunt o fana a baclavalelor si as vrea sa stiu daca baclavalele au fost la discretie ?????

anul trecut am fost in belek, hotel cornelia diamond si a fost super, super, super... recomand cu caldura....

[30.07.09 23:20:47]

da.... baclavale sunt la discretie...

[31.07.09 20:35:24]

Buna,

Vroiam sa te mai intreb daca ai fost cu avionul sau cu masina...

Daca ai fost cu avionul la ce ora ai plecat? Zborul a fost ok?

Eu am sa merg la Baia in august...

Am citit ca au fost si nemultumiti, acu... Nu stiu ce sa spun... cred ca niciun UAI nu poate sa satisfaca pe toata lumea...

[02.08.09 22:52:01]

Buna, scuze... am fost cu avionul (Skyair), am plecat din cluj la 16. 15 si zborul a fost ok cand ne-am dus, dar la intoarcere (am decolat la 13.00) am fost putin zguduiti din cauza unor turbulente. Acest UAI o sa te multumeasca, o sa vezi... si chiar te rog, la intoarcere sa transmiti mai departe ce ai vazut acolo. Vacanta placuta!

[03.08.09 20:04:24]

buna,

multumesc....

impresii la intoarcere ....

laila
    [08.08.09 01:51:13]

Inteleg ca ai fost super incantata si ma bucur nespus. Sora mea si cu mine inca nu ne decidem daca sa mergem aici sau la MIRACLE. Si noi avem copii (eu un baiat de 7 ani si sora unul de 6 ani). Eu am mai fost la Royal Wings in iunie si a fost ok, iar acum nu stiu ce sa aleg. Daca stii ceva de Miracle si poti sa-mi spui... te rog.

[08.08.09 22:36:30]

Va recomand cu toata caldura... hotelul Baia, pe bune, e super si ireprosabil, nu o sa regretati. In primul rand ganditi-va ca un hotel nou, ramane un hotel nou, adica nimic nu e uzat... la Miracle nu am fost si nu cunosc.

tm67bru CONS. ONORIFIC AFA / TURCIA
    [08.08.09 22:55:38]

Desi Miracle e un hotel bunicel (mai ales tinand cont de pret!), e posibil ca dupa ce-ai fost la Royal Wings sa vii dezamagita de acolo. Depinde, insa, si de asteptarile tale -- daca vei reusi sa le acordezi functie de banii platiti, ai sanse la un concediu reusit.

Totusi personal l-as alege dintre cele doua pe hotel BAIA.

laila
    [10.08.09 22:38:43]

Multumesc mult pt sfaturi. Am sa incerc sa vad daca mai au liber ceva la BAIA. Daca o sa plecam acolo am sa va scriu parerea mea.

lianamonica
    [26.08.09 09:16:42]

Am citit aproape toate impresiile legate de acest hotel si vad ca e ca in schitele lui Caragiale (gazeta guvernului versus gazeta opozitiei, deci cum zicea Bibicu’ “adevarul e la mijloc”)....oricum avand experienta catorva vacante in Turcia am inteles ca in primii doi ani de la deschidere toate resorturile fac eforturi mari ca turistii sa plece multumiti (cred ca e vorba de investitie si recuperarea banilor) spre deosebire de cele deschise de trei-cinci ani unde lucrurile mai lasa de dorit. Deci m-am decis asupra acestui hotel si-mi asum riscul de a “lua tzeapa” ca sa citez pe unul dintre utilizatori, dar pentru ca “tzeapa” sa fie cat mai mica si sa ne simtim bine apelez la utilizatorii acestui site cu o rugaminte si anume: am primit confirmare pentru rezervarea unei triple cu sea view si extra bed. Dintrei cei care au fost in aceasta situatie (3 adulti + 1 copil) sau cunosc locul spune-ti-mi va rog ce alte precizari sau amanunte sa mai solicit agentiei vis-a-vis de aceasta rezervare: sa specific pat si nu pat pliant, etaj, terasa?? Inca nu am primit voucher-ul si n-am semnat contractul.

Apreciez orice feed-back bine intentinat si promit sa fac un review la intoarcere...cu poze.

ang*, argus, baby, laila, lianamonica, ratiualina
    Alte impresii din această RUBRICĂBaia Hotel:

• pagină generată în 0.062100172042847 sec