ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 28.11.2011
DIN: Radauti
ÎNSCRIS: 24.01.11
NOV-2011

Hotel curat, personal de treaba, foarte aproape de gara (autogara)

NOHA - Tu Cafe

De obicei ma feresc sa stau la hoteluri numite “Pensio” sau “Hostal”, dar avand in vedere faptul ca mi-am zis ca am sa dau mai mult intr-un loc si-am sa economisesc in altul, (motivul aici vezi impresii), am ales hotelul cel mai apropiat de autogara, la cel mai potrivit pret pe care l-am gasit.

Hotelul are note bune pe booking.com, pagina lor aici: booking.com. O nota de Very good - 8.1, din 694 de reviews. Am facut rezervare prin booking.com. Am zis ca voi mai vedea mai incolo si voi face cancel daca nu-mi convine ceva.

Dupa ce am facut rezervarea, am primit un email de la hotel, in care imi cereau sa-i anunt daca voi ajunge dupa ora 22:30, deoarece dupa acea ora receptia va fi inchisa. Au vorbit foarte frumos in email si m-am hotarat sa nu-i mai schimb. Mi-au dat un cod, pentru usa de la intrarea hotelului si mi-au zis ca voi gasi un plic pe receptie, cu numele meu, cu cheia si indicatiile necesare.

Pagina oficiala a hotelului e asta: hotelmargarit.com Nu sunt sigur cate stele are, dar pe o placuta de la intrarea hotelului aparea o stea. Am luat un triple pentru doua nopti la pretul de 65€ pe noapte, plus mic dejun la 6€ de persoana.

Nu am poze cine stie ce reusite din camere, dar pot spune ca acelea puse la booking.com sunt reale.

Am ajuns noaptea pe la ora 1. De la autogara, am facut vreo 5 -10 minute, pe jos. E foarte usor de ajuns. De la autogara, trebuie de mers pe drumul de langa statuie si veti ajunge langa raul Onyar. Pe brosura oficiala a orasului Girona, hotelul apare la nr. 22.

Am bagat codul care ni l-au trimis prin email in aparatul de la intrare si s-a deschis automat usa. Am gasit plicul cu cheia... camera 401, la etajul 4, si a trebuit sa completez niste formulare foarte simple, pe care le-am lasat pe receptie.

Receptia e micuta, iar noapte curata tot de pe acolo, deoarece nu ramane nimeni sa pazeasca hotelul.

La etajul care am stat, renovau celelate camere, dar nu am auzit nici o galagie. Si a noastra cred ca fusese renovata de curand, deoarece schimbasera geamul de la baie, cu unul cu termopan.

Camera era mare – din lista lor cred ca s-ar putea sa fi fost “Double Superior room with double bed” - Very wide room, of 16-20m2 the room and 5m2 the bathroom. The room was reformed in 2008 with double bed. With wood floor, private bathroom, television and telephone with exterior line. Towels are included. ”

Aveau un double bed mare, iar pentru copil era deschisa o canapea.

Baia mare si ea. Aveau si uscator de par... dar ceva nu a functionat tare bine.

Hotelul are si lift.

Micul dejun se serveste la etajul 1. Erau doua doamne la receptie (cu schimbul) care veneau si la bucatarie. Mai venea si un batranel, care-si bea cafeau si citea ziarul. Banuiesc ca el era patronul hotelului. In a doua dimineata, a lipsit cea de la receptie si ne-a facut el cafea.

Mancare la mic dejun: cascaval, salamuri cateva feluri, croisante, unt, paine, dulceata etc. Standard. Bun.

Exista un supermarket la cativa metri de intrarea hotelului, de unde se pot face aprovizionari. Nu aveau frigider in camera.

Recomand hotelul datorita locatiei – atat fata de autogara (gara) cat si de centrul orasului. A fost curat, personalul foarte primitor. Raportul calitate – pret, foarte bun, pentru ce am mai vazut prin zona.

Pentru o excursie de o zi, in caz ca va ganditi sa dormiti in Girona, aceasta pensiune poate fi o solutie.

Ce am reusit sa vad eu in Girona, intr-o zi, am scris aici (vezi impresii)

Vacante frumoase.

Trimis de TraianS in 28.11.11 12:26:02
Validat / Publicat: 28.11.11 13:45:41

VIZUALIZĂRI: 1359 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (TraianS); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 Pensio Margarit, e cladirea galbena. E langa raul Onyar, care e foarte bun ca reper. Undeva in dreapta pozei, la cativa metri, este si un supermarket.
  • AŢI PUTEA rezerva o cameră aici, prin booking.com — la un preț mediu (media pe întreg anul) de 45.00 EUR pe cameră

magdalena
    [28.11.11 13:53:28]

Chiar interesant ceea ce spui! Pentru un hotel de o singura stea, este de felicitat modul in care au tratat un client, chiar daca a sosit dupa inchiderea receptiei.

[28.11.11 16:14:22]

melodia atasata se poate sterge/schimba!

TraianSAUTOR REVIEW
    [28.11.11 18:22:31]

@magdalena Am avut ceva emotii ca sa nu raman pe afara. Mi-au dat si un numar de celular, in caz ca nu ma descurc. Mi s-a parut destul de ciudat sa ma plimb singur prin hotel, de parca ar fi fost tot al meu, la o ora tarzie dar a fost interesant

@webmaster13 Foarte interesanta alegere. Ai dat viata acestui review (destul de adormit) si acestui hotelas. Multumesc.

Se potriveste, deoarece de la stilul mai traditional al "patronului", prin renovarile care le fac acum, cred ca tind la ceva mai modern, la ceva similar cu melodia aleasa: D

magdalena, TraianS