ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 23.10.2011

Cornelia De Luxe5

[fb]
NOU TIMP CITIRE: 2 MIN

Un concediu foarte reusit

Gratie recomandarilor si ofertelor generoase primite de la cei de la Alacarte (agentia de turism a site-ului AmFostAcolo, nota red), carora le multumim din nou pentru profesionalismul de care au dat dovada, am petrecut o saptamana minunata la un hotel foarte bun in Belek, Cornelia Deluxe Resort.

Zborul ne-a fost asigurat de compania Tarom si a durat circa 1 ora si 40 min. La aeroport am fost repartizati intr-unul din autocarele [tour-operatorului], iar dupa circa 45 min (fiind ultimul hotel), am ajuns la Cornelia Deluxe Resort. Este un hotel elegant si linistit, iar camera pe care am primit-o era la etajul 4, de unde se vedea foarte frumos intreg complexul. Camera era mare, spatioasa, foarte curata, prosoapele schimbate in fiecare zi (daca doreai acest lucru).

Hotelul are un restaurant principal, unde se pot servi toate cele trei mese, mancarea fiind foarte buna si variata. Exista si restaurante a la carte, pentru majoritatea dintre ele era necesara rezervare cu o zi inainte si plata a 10 euro de persoana. L-am incercat doar pe cel cu bucatarie franceza si mancarea a fost deosebita, intr-adevar.

Plaja este acoperita de nisip fin, cu sezlonguri, insa trebuia sa te trezesti mai devreme pentru a-ti gasi locurile care iti placeau.

Singurul lucru care a lasat de dorit (dar care pe noi nu ne-a deranjat, deoarece nu aveam nevoie de el) a fost internetul. In holul hotelului erau 3-4 calculatoare, insa conexiunea era foarte proasta, iar calculatorul se bloca cel putin o data. Din cate am observat, erau unele persoane care aveau laptop si stateau tot in hol, asa ca nu stiu daca laptopul se putea folosi si in camera.

Inca un amanunt: exista un canal Tv cu toate informatiile despre hotel si facilitatile sale; la sfarsitul sejurului, s-a afisat si factura cu ce aveam de platit in plus (pentru serviciile extra de care am beneficiat), iar totalul aparea ca fiind in euro, intr-o suma mult mai mare decat calculasem noi. La receptie am constatat insa, cu usurare, ca nu era nicio incurcatura, deoarece totalul pe factura afisata la tv era in lire turcesti, asa ca totul a fost OK.

[fb]
Trimis de lgp in 23.10.11 21:13:20
Validat / Publicat: 23.10.11 22:23:01
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în TURCIA. A mai fost în/la: Bodrum, Kumkoi-Side
  • Alte destinații turistice prin care a fost: Ungaria, Austria, Italia, Franta, Spania, Olanda, Germania, Grecia, Egipt, Canada, SUA, Mexic,

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (lgp); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.
P04 Turcia vazuta din avion 3

ECOURI la acest review

webmaster15 [24.10.11 21:47:52] »

@lgp: bun-venit pe site si in comunitatea AmFostAcolo!

Multumim pentru impresii, te asteptam si cu alte recomandari din vacantele tale trecute sau viitoare.

marian69 [08.02.12 13:35:50] »

Buna ziua! Ce agentii de turism au contract cu compania aeriana TAROM? Cine lucreaza in domeniu si poate sa raspunda le multumesc anticipat! Am mare incredere in tarom. VA rog sa trimiteti raspunsul la ; marian_tudorache69@yahoo.com

gheisa [08.02.12 13:41:28] »

@marian69: prin contract te referi la cursele charter Tarom, contractate de touroperatori, pe destinatia Turcia?

Andox CONS. ONORIFIC AFA / TURCIA [08.02.12 13:44:48] »

@marian69: ai mai sus in chenar cu rosu:

"NOU: membrii AmFostAcolo beneficiaza - in cadrul sistemului de Privilegii inaugurat in 2011 - de preturi speciale pentru vacanta in aceasta destinatie - negociate direct cu tour-operatorii sau cu proprietarii.

•Verifica: solicita o oferta personalizata - click aici"

Stiu ca au oferte cu charter Tarom.

marian69 [08.02.12 13:45:53] »

Am un buget de 2500 euro pentru 3 persoane. Acum 3 ani am fost la hotel belek beach resort. Hotel bun spre foarte bun (se poate si mai bine). Dar la ce vad ca se antampla la celelalte hoteluri ma face sa cred ca la belek beach a fost de lux! DECI EU ANUL ACESTA LA CE HOTEL MA DUC!

gheisa [08.02.12 13:47:34] »

@marian69: poti deschide o rubrica pe pagina principala a site-ului, undeva in dreapta, la Ce Imi Recomandati (CMR) si acolo poti sa pui exact intrebarea asta si ti se va raspunde

Andox CONS. ONORIFIC AFA / TURCIA [08.02.12 13:50:31] »

Cornelia De Luxe iti spun sigur ca este mult peste Belek Beach dar pentru 3 adulti nu stiu daca iti ajunge bugetul propus. Poate la inceput de iunie sa te incadrezi.

gheisa, marian69