ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 21.09.2011
    AUG-2011

Sub orice critică
    Către satisfăcător
    Sub orice critică

Nici dusmanilor nu le recomand

Buna ziua! Vara aceasta am hotari sa mergem cu sotul in Bulgaria. Ne asteptam la o odihna nemaipomenita, cu atit mai mult ca agentul turistic ne-a promis ca o sa tinem minte toata viata aceasta vacanta. Asa a si fost, cred ca imi va fi greu sau practic imposibil sa uiti acest sejur.

Sincer, deodata am simtit ca am dat in bara de indata ce am vrut sa ajungem la receptie, chiar n-o gaseam, desi indicatorul arata ca mergem unde trebuie, insa era atita lume, ca nici nu era clar ca receptia e acolo.

Cind am intrat in camera am inceput sa pling, pentru ca am inteles ca nu e ceea la ce ma asteptam, am avut mare noroc ca sotul ma linistea si a stiut sa ma incurajeze, dar imi parea rau ca am platit asa o suma mare de bani si tot de banii nostri ne-am batut joc de noi. In camera era murdar, ramasera murdarie, farimituri de la fostii turisti, din baie venia un miros oribil.

Desi hotelul e nou, in perete deja era o gaura mare.

Prinzul nu l-am luati, desi am ajuns tocmai cind trebuia sa servim prinzul. Nu a fost o problema pentru noi. Ne-am odihnit putin si apoi am mers cu sotul sa vedem plaja si marea, doar pentru asta am si venit, piscina mai putin ne interesa, piscina si acasa avem.

Plaja am gasito foarte greu, trebuia sa mergem pe un drum prafuit, murdar, etc. cind am ajuns in sfirsit la plaja am ramas uimiti, nu puteam sa credem ca poate fi chiar atit de rau... plaja era foarte murdara, foarte, foarte mica, cred ca se intinde pe o portiune de 50 metri maximum si mai era si un indicator pe care era scris paremi-se ca in 5 limbi ca este interzis sa te scalzi in mare, atunci care e ideea de a merge la mare??? . eram nevoiti sa mergem cu rutiera in Obzor, dar ruta circula doar pina la ora 5, daca nu reusesti atunci poti lua un taxi care costa 15 levi. Adica bani cheltuiti aiurea.

Mai era o plaja chiar linga Calimera, doar ca accesul era foarte periculos, coborisul era foarte abrupt, avea niste scari improvizate, facute niste adincituri in pamint. Am hotarit sa mergem si acolo sa vedem cum e. Acolo era, la drept vorbind, superb, apa curata, plaja curata, lume practic nu era, este un loc foarte romantic, numai ca la gindul ca trebuie sa cobori si sa-ti pui in repicol viata, nu prea aveam che sa fac asa excursii, ca atit eu, sit si sotul a alunecat de citeva ori si cam aveam frica. Am fost doar de citeva ori.

Referitor la mincare nu am chiar foarte mari obiectii. Era binisor, doar ca eu am mai multe pretentii la mincare, dar sotul nu prea avea, el in acest sens a ramas multumit.

Vreau sa va zic ca lingeria de pat si prosoapele n-au fost schimbate niciodata timp de 7 nopti si 8 zile. Una era bine, ca seara ne distram bine, show-urile pe care le faceau animatorii. Nu pot spune ca a fost chiar cea mai rea odihna deoarece noi singuri am facut sa ne cream buna dispozitie si am facut sa avem o odihna mai frumoasa decit ne astepta.

Oricum nu va recomand sa mergeti acolo. Chiar daca va fi schimbata denumirea hotelului sa stiti ca in Byala acces la plaja normala nu este.

Trimis de Tanyatanyatanya* in 21.09.11 14:55:25
    Validat / Publicat: 21.09.11 15:57:11
    • A fost prima sa vizită/vacanță în BULGARIA

VIZUALIZĂRI: 3502 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (Tanyatanyatanya*); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
  • AŢI PUTEA rezerva o cameră aici, prin booking.com

[21.09.11 15:06:38]

@Tanyatanyatanya: bine ai venit pe site si in comunitatea AmFostAcolo!

Ne pare rau pentru aceasta experienta neplacuta, daca ai fi descoperit inainte acest site si impresiile despre acest hotel, probabil te-ai fi orientat catre o alta destinatie mai bine cotata si cu un grad de recomandare mare.

• Alte impresii din această RUBRICĂVemara Club Hotel (ex Calimera Beach) [Byala]: