ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 06.09.2011
PREȚ SEJUR 315 [euro] ?
2 AD. + 1 COPII -- v: 7 [ani]

Kalliopis Houses2

O insula de vis

Am luat hotararea de a merge pe o insula greceasca dupa vizionarea filmului MAMMA MIA (de vreo 5-6 ori :) Thassos mi s-a parut cea mai usor de ajuns cu masina personala. Nu regretam nici o clipa decizia luata.

Cazarea a fost exact cum ne-o doream si gazda foarte primitoare. Cele doua casute cu cate doua apartamente fiecare sunt situate intr-o curte interioara plina cu maslini si nu esti deranjat de zgomotul strazii .Nu este oricum mare zgomot in zona dar oricum nu esti chiar la strada,ceea ce conteaza.

Se putea ajunge usor la plaja pe jos cam in 10-15 minute si nu era aglomerata.Ma refer aici la cea mai apropiata plaja dar cu masina oricum merita sa mergi sa vezi si celelalte plaje.Noi am fost la Paradise Beach intr-o zi si am ajuns pe la 8 dimineata .Era putina lume ,vreo doua familii si acelea erau din Romania.Pe la ora 9-10 nu mai aveai loc de parcare jos langa plaja si oricum sfatul meu este sa va lasati masina in parcarea de sus si sa faceti putina miscare.

Un alt loc superb pe care merita sa-l vedeti este Giola o piscina naturala.Este dificil de ajuns pana acolo dar merita tot efortul.

Concluzia finala este ca daca am pleca in concediu maine, am vrea din tot sufletul sa o luam inspre superba insula Thassos.

Trimis de ramo207 in 06.09.11 15:21:00
Validat / Publicat: 06.09.11 17:46:34
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în GRECIA. A mai fost în/la: INSULA CRETA

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (ramo207); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.
P01 Scumpa mea comoara in fata vilei.

webmaster28 [06.09.11 17:47:50] »

@ramo207: bine ai venit pe site si in comunitatea AmFostAcolo!

Multumim pentru impresii, te asteptam si cu alte recomandari din vacantele tale trecute sau viitoare

chelie_d [07.09.11 12:14:05] »

cât a costat cazarea pe noapte la această vilă/pensiune?

ramo207 [07.09.11 16:29:12] »

Am platit 315 eur/9 nopti dar asta dupa ceva negociere. Am avut noroc pentru ca avand doar 4 apartamente erau ocupate tot timpul.

webmaster28 [07.09.11 16:55:06] »

Am adaugat pretul si in caseta tehnica

chelie_d, ramo207