ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 05.02.2008
    ÎNSCRIS: 05.02.08
    AUG-2007
    [?] AD. + 1 COPII

ARTICOL ARHIVAT

O experienta placuta si fara griji!

Localizat in Limenaria, hotel Asterias a fost una din cele mai placute experiente.

Desi are doar 3 stele, dispune de baie, minibucatarie, balcon (eu am luat cu vedere la mare), TV, AC.

Hotelul are propria taverna (Fish tavern), localizata chiar pe malul marii; seara este o priveliste de vis sa stai la taverna si sa auzi valurile marii.

Proprietarul, Costas, este mai mereu pe acolo, si este un tip foarte volubil, cam la 33 de ani, sotia lui si copilul sunt cu el tot timpul. Costas raspunde la absolut orice dorinta, in masura fizica; eu am cerut Homar si desi nu era perioada de pescuit mi-a adus dupa 2 zile.

Mancarea la taverna este foarte buna, ieftina iar portiile sunt uriase!

Plaja este la 3 minute de hotel si este superba, fara aglomeratie, fara arici de mare, etc!

Recomand tuturor care vor sa incerce Thassos, hotel Asteria!

Trimis de AlwaysontheRun* in 05.02.08 03:58:33

VIZUALIZĂRI: 28906 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (AlwaysontheRun*); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
    PUNCTAJ CRT: 1000 PMA (std) PLUS 400 PMA (din 1 vot)

sniga
    [19.05.09 18:32:28]

Buna, te rog sa-mi spui si mie cu ce agentie ai fost si daca au sejur si cu autocarul. Ne dorim sa ajungem si in thassos si cautam sa alegem intre potos, limenaria si limenas. Multumesc mult, iar daca ai si ceva poze ar fi minunat!

gabic*
    [09.09.09 16:21:08]

Kosta e top al amabilitatii grecesti. Mancarea e super ok iar omul, Kosta, e binedispus tot timpul. I-am promis ca o sa ii fac reclama meritata (qed)

[09.09.09 20:03:04]

Anul acesta am fost tot in thassos dar in alta statiune. Bineinteles ca am trecut pe la Kostas, si culmea! isi aducea aminte de noi, stia in ce camera am stat, ce mancam, etc.

Am servit o masa la el si i-am luat cartea de vizita. Anul viitor cred ca ma intorc la el.

mirelab
    [09.09.09 20:33:06]

Asta-i grecul care ne-a facut sa batem sute de km spre ei si sa lasam in urma "doamna" de la Mamaia care ne priveste aspru, gata inarmata cu o riposta ca un dus rece!!!

Sa ne revedem oricand in Grecia!

ioana_0307
    [06.03.10 13:11:01]

cum arata camerele de la hotel sunt spatioase? am vazut cateva poze si mi se pr foarte mici

trandafir 1970
    [12.03.10 00:55:17]

Cam cat te-a costat cazarea? Transport personal? Imi surade ideea de a merge aici, in septembrie, dar as vrea sa stiu detalii-optionale, masa, nu am fost niciodata in Grecia! Si cei mai buni sunteti voi, care AtiFostAcolo! pentru detalii...

poll
    [16.03.10 13:33:25]

Ma intereseaza si pe mine aceasta locatie, sunt magazine prin apropiere de unde poti sa cumperi ceva de mancare? ceva gen supermarket? daca ai avea si niste poze sa postezi ar fi super. Si daca poti sa ne dai niste preturi aproximative, la bere, sucuri, mancare.

Multumesc.

[16.03.10 13:58:29]

Cazarea este undeva in jur de 35-40 Euro/noapte de camera dubla. Acum cu criza Greciei chiar nu stiu cat mai costa. Insa eu am nr de telefon al lui Costas (inclusiv mobilul) si sun la el si imi rezerv.

Da, sunt multe magazine, supermarketuri, etc. Limenaria este al doilea oras ca marime dupa capitala Limenas, deci gasiti de toate.

pt poze www.thassos.ro

poll
    [20.03.10 19:53:04]

Multumesc mult pentru raspuns AlwaysontheRun.

azalaiza
    [10.05.10 08:28:40]

Buna ziua tuturor din partea unui viitor turist in Thassos!

Draga AlwaysontheRun, te rog sa-mi trimiti si mie, daca nu e nici o problema, nr de tel al lui Costas. Vrem tare mult sa vizitam Thassos in perioada 21-27 iunie.

Multumesc din suflet.

Carmen

[10.05.10 08:34:45]

ASTERIAS - Sidiropoulos Kostas: 6942062430

sau nr de fix: 2593052497; 2593053052

Sa aveti o vacanta placuta!

azalaiza
    [10.05.10 17:01:17]

Multumesc mult de tot si multe vacante interesante in continuare!

Am uitat sa specific; multumesc mult de tot, AlwaysontheRun!!

[10.05.10 17:04:47]

pentru putin, distractie placuta! noi suntem in Thassos in perioada 16-24 iulie dar in Golden Beach.

oricum o sa-l vizitez pe Kostas...

mardinu
    [21.05.10 23:28:39]

Buna,

Te rog 2 informatii referitoare la Asterias:

- chicineta este utilata cu vesela si tacamuri?

- exista prosoape de baie?

Sper sa ne raspunzi in timp util... , pe 23 plecam.

Multumesc.

[22.05.10 07:52:01]

ORICE chicineta este dotata cu tacamuri, oale, tigaie, farfurii. etc.

Nu mai tin minte daca erau prosoape de baie, dar e bine sa-ti iei dupa tine.

Sejur placut!

parakalo

FloreS
    [13.07.10 17:48:05]

Buna,

Merg și eu cu prietenul acolo in perioada 4-10 august. M-ar interesa o camera cu priveliște spre mare. Daca ai avut și tu sau dacă știi cumva îmi poți spune te rog cum ai procedat? Ai plătit ceva în plus la agenție sau asa a fost de la hotel?

Mulțumesc anticipat.

[04.08.10 13:27:28]

Well, anul asta am fost pentru a 3-a oara in Thassos.

Bineinteles ca am trecut pe la Kosta...

Dai cu bere , dai cu ouzo , dai cu tzipouro... eh... am si mancat, etc.

Faza tare este ca mi-a zis Kosta ca a citit de faza cu homarul (din primul post) si ca multi clienti au venit sa-i ceara de se speriase omul.

In rest same ol' Kosta, same same...

anaxor79
    [29.06.12 16:16:57]

buna ziua, cum as putea sa sun direct la proprietar?

va rog sa ma ajutati cu un link macar,

Roxana

AlwaysontheRun*, anaxor79, azalaiza, FloreS, gabic*, ioana_0307, mardinu, poll, trandafir 1970
    Alte impresii din această RUBRICĂAsterias Hotel: