ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 02.09.2011
ÎNSCRIS: 02.09.11
AUG-2011
2 AD. + 1 COPII

Concediu reusit

Am fost pentru prima data in Bulgaria si, din fericire, am avut un sejur relaxant.

Albena este o statiune frumoasa si curata singura problema fiind lipsa cosurilor de gunoi.

Hotelul ni s-a parut destul de ingrijit. Am fost cazati la Orhideya Park, in sistem all inclusive, intr-o camera cu un pat matrimonial si un fotoliu extensibil. Camera nu era foarte mare dar avand in vedere ca nu stateam prea mult in camera nu ne-a deranjat deloc acest aspect. Mai important a fost faptul ca totul era curat, igienic, se facea zilnic curatenie si se schimbau zilnic prosoapele. Din fericirea aveam o camera la ultimul nivel si de aici peisajul spre mare era fascinant.

Personalul hotelului a fost foarte amabil, de la fetele de la receptie si pana la femeia de servici si ne-am inteles cu ei in limba engleza.

Mancarea ni s-a parut in regula si, chiar daca unele feluri se repetau, aveam ce alege. Erau o multime de fructe (struguri, pepene galben si rosu, nectarine, prune), salate, desert, deasemenea si bauturi.

Un apect foarte deranjant pentru noi tin sa scriu aici: in restaurant foarte multe persoane isi umpleau farfuriile, de aproape le tinea masa, si majoritatea din aceea macare a ramas acolo, si a fost aruncata. Chiar nu am inteles pe acele persoane, mancare era cat vroiai, si daca mergeai la sfarsitul programului, putei sa alegi ce vroiai si cat vroiai, dar nu era frumos sa bata joc in asa fel, ar fi trebuit sa gandeasca cati oameni nu au ce manca pe lumea asta, si ei acolo risipeau, sau sa-si puna intrebarea - oare si acasa facem la fel???!!!

O sa incarc si ceva poze privitor la acest aspect.

Punctul forte al acestui hotel sunt cele 5 piscine de diferite adancimi iar copilul nu mai vroia sa plece de acolo desi ne dusesem la mare nu la strand.

In concluzie noi ne-am simtit bine aici. Nu am putut spune “wowww, ce tare e” dar nici nu am avut de ce ne vaita, consider ca raportul pret/calitate a fost foarte corect. inainte de a pleca am consultat parerile altora pe acest site, si sincer am pleca cu stomacul la gura, aveam retineri, insa am avut o surpriza chiar placuta.

Oricum nici pe departe nu se compara ce gasesti in Bulgaria cu litoralul romanesc. Scriu acesta deoarece noi, dupa ce am plecat din Albena, ne-am mai oprit doua zile in Saturn si... dezamagirea a fost maxima.

In Albena plaja a fost superba, nisip fin, curat, plaja plina de sezlonguri pe care le puteai folosi gratis!!!... insa la noi toate erau contraconst, inclusiv si toaleta turceasca la 2 lei. Sa nu mai povestesc de hotel la 3*, unde nu gaseai priza in apropierea baii, deci nu puteam nici sa imi usuc parul.

Daca apucam si vom fi sanatosi vom alege si anul viitor tot Bolgaria.

Trimis de zsotim in 02.09.11 13:59:51
Validat / Publicat: 02.09.11 14:57:43

VIZUALIZĂRI: 2768 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (zsotim); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 SA LE FIE RUSINE!!!!!!OARE SI ACASA ISI BAT JOC DE MANCARE LA FEL?????
  • AŢI PUTEA rezerva o cameră aici, prin booking.com

[02.09.11 16:26:57]

@zsotim: bine ai venit pe site si in comunitatea AmFostAcolo!

nusica
    [04.07.13 20:23:36]

buna,

minifrigider era in camera?

unde imi recomandati sa aleg camera ? as vrea sa se vada si marea.

multumesc

nusica