ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 30.08.2011
    DIN: Buzau
    ÎNSCRIS: 13.08.10
    AUG-2011

Acceptabil

Am ajuns si eu in sfarsit la acest hotel, ca sa ma conving intr-adevar de parerile turistilor care au postat despre el aici.

Vreau sa incep in primul rand cu serviciile de cazare, ce pot spune, totul ok, camerele curate, curatenie zilnica, prosoape schimbate, totul in regula. Noi am fost 3 baieti si am avut apartament, asa ne-a repartizat noua, bineinteles ca nu ne'am suparat, avand in vedere ca alti turisti platise acelasi pret ca si noi si aveau camera cu 3 paturi unite, asta este, fiecare cu norocul lui.

Un minus pentru camera ar fi faptul ca nu aveau cadita la baie, adica dusul se scurgea direct in canalizare. Oricum referitor la camera, pot spune ca arata destul de bine pentru un hotel de 3 stele, si cu curatenia care se facea zilnic.

Despre mancare am de spus mai multe, ce intereseaza mai pe toti romanii, ce pot spune, destul de diversificata, adica aveai de unde alege.

Micul dejun - ou fiert, ou ochi, omleta, mezeluri de vreo 4 tipuri, carnati prajiti de 2 tipuri, margarina, unt, gem de un fel, branza, crenvursti, cereale de 2 feluri, lapte, salate (rosii, castraveti), cafea, ceai, si un fel de prajiturele, paine de 3 feluri (neagra, alba si chifle, si apart de prajit painea).

La pranz - 2 tipuri de ciorba (una cu carne si una vegetariana), piure, ficat de porc (de evitat), fasole, orez, carne de vita, fructe (pepene, prune, nectarine...), salate, deserturi mai multe etc...

Cina - Orez, cartofi prajiti, mititei, piure, carnaciori, salate de toate felurile, scoici, ficat de porc, si aici vine surpriza, la una din mesele de seara mancai frigarui de pui de te saturai.

Gustari - banane, inghetata destul de buna, pizza (o tentativa, una simpla, si una cu porumb), bicuiti, prajiturele, pepene, hamburgeri (cred ca erau cu soia), prune, uneori puteai sa servesti si struguri (sus pe terasa este o vie, e la all inclusive, toata treaba e sa ai bratara pe mana), barul de zi, serveai cocktailuri pe alese, tot ce doreai, bere la halba, la pahar, sucuri (nu le-am incercat, dar sunt din acelea la 3L - 2 LEVA), beti apa plata ca e mai sanatoasa cu gheata;)...

Asta este cu capitolul "mancare", ideea e urmatoarea, buna si diversificata, numai sa nu faci ca mine sa mananci "ficat de porc" sa stai toata noaptea pe wc si cu gura deschisa ca sa il dai afara si a-2-a zi sa mananci numai branzeturi si paine prajita, si eventual orez... deci nu incercati "delicateti" :)), mai bine va rezumati la mancarea din popor... asta am patit eu, altii nu au patit ca mine care au mancat ficat de porc, probabil sunt eu mai sensibil, concret aveai ce manca, nu era problema sa iti faci griji, avand in vedere k erau vorbe de 3 stele.

Serviciile generala ale unitatii, destula amabilitate, daca te pui bine cu baietii de la barul de zi de la inceput sau cu ospatarii, o duci prea ok la capitolul servire, adica nu trebuie sa fi vulcanic sau asa, ca tu ai de suferit... Noi ne-am imprietenit imediat cu baietii de acolo de la servire, am vazut meciul cu ei seara, ei cu CSKA Sofia, noi cu Steaua, a fost totul ok cu servirea. De la barul din interior incercati sa nu cereti barmanului "Koko" cine stie ce, adica rezumati-va la 2 cuburi de gheata, si eventual vreo bere ceva, ca s-ar putea altfel sa va faca un pret de 5 leva pentru o lamaie, chiar daca ai all inclusive.

Distractie si relaxare, aici pot da un 9 lejer, adica piscina interioara cu apa calda si limpede (am stat 4 ore in ea fara sa ies), iar cea exterioara la fel limpede, si fara sa miroasa a prea mult clor, dupa cum se insinua in unele review-uri despre acest hotel, k nu poti sta la masa afara sa mananci din cauza clorului din apa. Sezlong liber sa gaseste numai daca in intervalul 7 - 7.30 lasi prosopul pe el, altfel risti sa lasi hainele pe vreun scaun sau altceva... Animatori lipsesc de la acest hotel, insa dupa parerea mea este mai ok, avand in vedere ca toata ziua iti statea in cap si nu prea te lasau sa te odihnesti, adica mai bine putina liniste si faci ceea ce vrei tu. Spectacol in fiecare seara, solista care canta pe terasa de la piscina de la ora 19 pana la 23 si ceva. Hotelul are si un club propriu, si care arata binisor pentru un hotel de 3 stele. Plaja este foarte buna in zona aceea, mai greu cu sezlongurile care ocupau in mare parte plaja, insa locuri pentru rogojina se gasesc, undeva mai langa mal, sau in capat, nu asta e problema. Parcarea este fara plata la acest hotel, iar locuri libere se gasesc, masinile stau in regula, fara probleme.

Concluzia generala despre acest hotel este urmatoarea, 3 stele are, 3 stele face, adica nici mai mult, nici mai putin, raportul calitate - pret este absolut corect, nu este pentru pretentiosi, am stat si la 4 stele si am vazut ce se ofera in Nisipurile de Aur. Il recomand pentru cei care doresc sa isi petreaca aici sejurul in statiunea Nisipurile de Aur.

Iar la toti cei care au postat aici commenturi aiurea le recomand sa mai priveasca inca o data experienta la acest hotel si dupa sa se pune sa isi afiseze vorbele aici.

Trimis de Raykkonen92* in 30.08.11 15:44:44
    Validat / Publicat: 30.08.11 17:15:22
    • Nu a fost singura vizită/vacanţă în BULGARIA. A mai fost în/la: Hotel Madara ****

VIZUALIZĂRI: 3674 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (Raykkonen92*); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
  • AŢI PUTEA rezerva o cameră aici, prin booking.com

• Alte impresii din această RUBRICĂPliska Hotel: