ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 25.08.2011
ÎNSCRIS: 25.08.11
AUG-2011

Către satisfăcător

Rau

Am fost in luna august la Nisipurilem de Aur la hotel Mimoza. Nu a-si mai recomanda acest hotel, si nu din cauza serviciilor pe care le ofera acesta ci din cauza ca majoritatea turistilor acestui hotel sunt romani, si acolo unde sunt multi romani nu ai cum sa te simti bine si fara sa te faca sa te simti rusinat ca traiesti in aceiasi tara cu asemenea oameni.

A-si incepe cu faptul ca sezlongurile erau ocupate de seara, chiar daca nu le folosea nimeni a dua zi.

La masa inghesuiala mare, frica romanului sa nu ramana nemancat! ciiorba era limpede carnea era luata din prima de cine apuca, barurile erau luate cu asalt de la prima ora pana la ora inchiderii consumatii fara rost ca doar era gratis.

De la masa desi era afisat cu litere mari ca nu ai voie sa pleci cu nimic de pe masa se pleca cu farfuriile pline in camera, unii chiar au fost opriti sa duca farfuriile inapoi. Rusinos pentru noi ca natie nu?

Si atunci nu ma mir ca suntem facuti de vecinii nostrii bulgari tigani si ne invita sa plecam la noi in Romania.

Am mai fost si anul trecut in Bulgaria dar la acel hotel nu au fost multi romani si normal ca si serviciile au fost altele.

Seslongurile de pe plaja erau scumpe 7 leva+7 leva umbrela +3 leva salteaua deci apropape 10 euro/zi, deci cine sa si le permita iar bulgarii se purtau foarte urat.

Nu a-si mai merge acolo, si nici nu a-si recomanda nimanui.

Trimis de nicolaetudorina in 25.08.11 20:23:43
Validat / Publicat: 25.08.11 22:19:56
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în BULGARIA. A mai fost în/la: Sunny Beach, hotel marvel

VIZUALIZĂRI: 2788 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (nicolaetudorina); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
  • AŢI PUTEA rezerva o cameră aici, prin booking.com

Deborah77
    [26.08.11 14:41:48]

Pe mine in sejururile din strainatate m-au deranjat mai rau: nemtii (cei care vin in bulgaria sunt de o calitate f proastra), englezii (tineri, galagiosi, permanent beti), rusii si ucrainienii (galagiosi si prost crescuti), bulgarii (doar cei pe care i-am intalnit in turcia, niste huidume cu lanturi uriase de aur alb sau otel, ce-o fi fost la gat).

Romanii par a avea intr-adevar o problema cu mancarea, dar, cu f mici exceptii (cand copilul mic cerea cirese, dar nu mai erau cirese pentru ca ceilalti isi luasera cate un lighean), nu ma deranja, este problema hotelului cum ii potoleste pe cei care intind coarda.

In Duni, anul acesta, erau afise in toate limbile care rugau turistii sa respecte munca bucatarilor si sa nu arunce mancarea.

Oricat ma gandesc, nu imi amintesc sa ma fi deranjat vreodata conationalii mai mult decat altii. Dar poate am avut eu noroc...

acs_aurelian
    [26.08.11 22:37:22]

eheeee... eu am fost si injurat de un mosulica roman care pusese stapanire pe vreo 3 sezlonguri dar fara nimic pus pe ele si cand am vrut sa iau doua dintre ele si sa le pun in alta parte (cand el plecase cel mai probabil in camera) m-am trezit ca mi-l le-a sustit fara nici macar sa imi spuna motivul. cerandu-i explicatie, m-am trezit cu replica: "du-te mah in p... a matii de roman ca aici nu esti in Romania". cu greu m-am abtinut sa nu ma iau cu el la bataie, desi mi l-am facut ca la usa cortului. macar atat...

iar cu mancarea si bautura... asa e! ai dreptate! dupa ce ca nu aveam din ce alege... unii isi luau ca nesatulii si pe urma lasau farfuriile pline pe mese. si mie, de multe ori, mi-era rusine ca's roman... probabil d-aia ne-au tratat si ei cu servicii de 2 bani.

acs_aurelian, Deborah77
    Alte impresii din această RUBRICĂMimosa Sunshine Hotel: