ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 23.08.2011
    ÎNSCRIS: 08.08.09
    AUG-2011
    2 AD. + 2 COPII -- v: 12 si 13 [ani]

Un hotel linistit

In urma celor citite aici despre acest hotel, am plecat spre Bulgaria un pic cu inima indoita in ce priveste aceasta alegere.

Am trecut granita pe la Giurgiu in jurul orei 07.00 AM iar la ora 11.30 AM eram in fata hotelului (30 min. le-am pierdut in statiune pana am gasit hotelul).

Ne-am prezentat la receptie unde am intalnit niste bulgaroaice amabile iar la ora 12.30 eram cazati. Aici am o remarca de facut: am vazut in multe descrieri ale hotelului cum ca se sta pana la ora 14.00 sau mai stiu eu cat. Da, se poate si asta dar nu este din cauza celor de la receptie ci din cauza celor care trebuie sa predea camera-dupa cum scrie in regulament, il veti gasi sub TV ,,cam. se preda la ORA 12.00.

Eram intr-o zi in hol si am asista la o discutie intre doua fam. din RO mai exact doi *** din BUCURESTI []: "Hai sa nu le predam lu' astia camera la 12.00 ca sa mergem si noi sa mancam, ca nu suntem fraieri". -- De aceea se intarzie la cazare si nu din alt motiv.

Masina nu am reusit sa o parcam in fata hotelului, dar ne-a explicat baiatul ce se ocupa de parcare ca exista langa plaja (si este chiar in drumul de la hotel spre plaja) o parcare privata: 5leva/zi -si nu am avut nici o problema cu masina. Este solutia cea mai buna, ptr. ca altfel risti sa ti-o ridice: si le ridica si pe cele bulgaresti si pe cele nemtesti la fel (am vazut cu ochii mei acest lucru).

In ce priveste camera, am avut o surpriza: este foarte mare (aprox 40-45 M2), mentionez ca am avut cam. tip Studio - o recomand fam. cu 4 persoane: este SUPERBA si cu vedere la mare si parcare sau piscina.

Dupa ce ne-am cazat si am servit pranzul am plecat la mare.

Drumul spre plaja este simplu: din fata hotelului se coboara niste scari apoi se mai merg 100m pe un drum (care nu e chiar asa urat cum se zice, astea sunt mofturi de Dorobanti sau genul de oameni care pana acum o luna inca aveau WC-ul in spatele curtii si acum au primit o mostenire si au plecat la bulgari sa vada apa mare si casele alea mari unde cica se mananca si se bea pe gratis), apoi se ajunge la aceea parcare de care am vb. mai sus.

Din aceea parcare se ajunge direct la plaja in zona fara sezlonguri, dar se poate merge orinde, - pe toata plaja sunt locuri ptr sezlonguri si locuri fara.

Plaja este curata, din loc in loc sunt baruri unde berea este 3 leva sau daca nu vrei poti merge 50mmai sus si cumperi bere de la alimentara cu 1,5 leva -500ml si 2,5 1l sau 3.5 -2l.

Despre mancare: numai daca esti mai stiu eu cum poti sa comentezi ceva. Gasesti si carne de pui (un pic artificiala) si carne de porc (OK dar stai 2-3 min la rand) si cartofi natur si pai, salatele sunt Ok. Intr-un cuvant mancarea este ok.

Sunt si multe lipsuri dar asta este.

In cam. se schimba si lenjeria si prosoapele.

In incheiere va recomand acest hotel (doar daca nu aveti fite in cap).

Vacanta Placuta!

Trimis de draganu35* in 23.08.11 16:28:08
    Validat / Publicat: 23.08.11 17:29:53
    • Nu a fost singura vizită/vacanţă în BULGARIA. A mai fost în/la: Nessebar

VIZUALIZĂRI: 1701 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (draganu35*); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

[23.08.11 17:15:23]

Am eliminat termenul ofensator precum si fraza la adresa locuitorilor dintr-un anumit oras din Romania, pe acest site nu sunt permise jignirile si etichetarea persoanelor.

Corina70
    [23.08.11 17:39:35]

ce inseamna "carne de pui un pic artificiala"?

[23.08.11 18:12:15]

@draganu35: bine ai venit pe site si in comunitatea AmFostAcolo!

draganu35*AUTOR REVIEW
    [25.08.11 10:03:12]

[@Corina70]: Ai impresia ca este artificiala, e greu de explicat... dar e comestibila oricum.

draganu35*AUTOR REVIEW
    [29.08.11 17:18:17]

Am uitat sa precizez ca: faptul caacest hotel se afla in partea calma a statiunii este CEL MAI MARE PLUS!!!

Corina70, draganu35*
    Alte impresii din această RUBRICĂElena Hotel: