ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 20.06.2009
JUN-2009
[?] AD. + 2 COPII

Nici nemulțumit, nici mulțumit

Un gust amar

M-am intors pe 19. 06. 09 de la hotelul Baia Antalya. S-a dorit a fi o excursie de 5 stele cu servicii de 6 stele. Nici vorba. Este un hotel de 4 stele clar.

Dupa ce am schimbat 4 camere (aveam family room despre care auzisem ca ar avea 45 mp si 2 camere) am ramas in prima camera, cu vedere la intrarea in hotel. O camera galagioasa (din cauza unor ventilatoare de la restaurant). Noi am cumparat o camera cu vedere la mare dar se pare ca pe voucer nu aparea aceasta specificatie asa ca ne-am pomenit intr-o camera cu vedere la strada. Pe site-ul hotelului este specificat ca 80% din camere au vedere la mare. Nici vorba. Cred ca 50% au vedere la mare. Pentru a beneficia de vedere la mare trebuie specificat pe voucer.

In fine, am fost cazati intr-o camera in care nu era un bec la baie (am anuntat receptia si mi-au raspuns ca nu cred, dar nici macar nu au verificat), pe balcon nu era montat becul (a trebuit sa aranjam firele pentru a nu se curenta copiii), deasupra dulapului era rupt rigipsul (probabil cand au bagat dulapul la locul lui au fortat si s-a fisurat rigipsul, destul de urat). Rusine pentru un hotel care s-a deschis oficial pe 01. 06. 09.

In primele zile a fost mancare foarte buna, dar in ultimele 3-4 zile s-au imputinat felurile de mancare, nu prea aveai ce sa mai ei. Parca se orientasera ce se mananca si nu faceau decat acele feluri de mancare. Erau momente in zi cand nu aveai ce sa mananci. Erau inchise toata restaurantele. Spun asta pentru ca intr-o zi am fost intr-o excursie si cand ne-am intors morti de foame, pe la ora 17. 05 nu am avut ce manca. Se vede ca nu si-au intrat inca in ritm. Mai au mult de lucru.

Punctele lor tari sunt: piscina si plaja. Hotelul este normal pentru 4 stele in Romania. Am dorit mult sa merg in Turcia dar sunt extrem de dezamagita. Nu mai calc pe la ei. Sunt destule locuri in lume unde sa te simti bine, fara sa-ti fie inselate asteptarile. Din cauza stelelor pe care si le acorda singuri nici un lant hotelier mare nu are deschis hotel la ei.

Trimis de robgg04 in 20.06.09 13:53:04

VIZUALIZĂRI: 1467 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (robgg04); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P1x [fără descriere]
PUNCTAJ CRT: 1000 PMA (std) PLUS 0 PMA (din 0 vot)
  • rezervă o cameră la acest hotel, prin booking.com — la un preț mediu (media pe întreg anul) de 108.00 EUR pe cameră

aa24 [21.06.09 21:53:42] »

Am si eu o intrebare? ? ? vad ca era cam pustiu pe acolo (din poze)

O sa incerc sa ma mai interesez daca e in felul asta sper sa mai pot sa schimb hotelul.

Eu am mai fost in 2007 la ELA QUALITY tot in primul an de deschidere si a fost superb, dar se pare ca nu e o regula. Ms pt review.

ratiualina [21.06.09 23:20:16] »

Am si eu mai multe intrebari... Au respectat regimul ultra all inclusive? Adica ati avut parte de suc natural la mic dejun, mic dejun tarziu, cina tarzie, gustari intre mese si inghetata? Se fac gratare?

Ma intereseaza foarte mult aceste aspecte pentru ca merg cu un copil de un an jumate si nu doresc sa avem surprize neplacute. Cel putin sa stiu la ce ma astept. Astept un raspuns. Multumesc.

robgg04 [22.06.09 21:09:15] »

Buna, va raspund la intrebari:

- sunt multi oameni pe acolo, am vazut si eu din poze ca nu apar, dar totusi erau multi. pozele erau facute dimineata, si oamenii dormeau. copiii mei se scoala f. devreme.

- regimul ultra all inclusive a fost respectat. dar erau perioade din timp cand toate restaurantele erau inchise si nu aveai unde sa mananci (intre 17:00-19:00)

- suc natural ? cred ca glumesti. numai sucuri la plic (prea rau era gustul lor), sau pepsi, sprite, fanta, ...

- inghetata numai intre 13:00 - 17:00 (cu stat la rand) (algida)

- gratare se faceau la pranz (13:00-17:00): pui la rotisor cu cartofi prajiti, nu te vad bine cu un copil atat de mic. toti care au avut copii asa de mici au avut probleme de sanatate cu ei. o familie a ajuns la spital cu un copil de 1 an (avea temperatura). dupa o consultatie de 200 euro au plecat fara nici un diagnostic. au sunat in tara si avand un antibiotic la ei au tratat singuri copilul. pana la final copilul nu a mai facut febra. te sfatuiesc sa-ti iei antibiotice si antialergice pentru copil.

aa24 [23.06.09 10:02:02] »

Ok ms mult pt informare; o sa incerc sa schimb cu titanicu, daca se mai poate.

robgg04 [23.06.09 10:31:45] »

Cei de la titanic erau f. multumiti. Dupa cum este construit hotelul, cred ca aproape toate camerele au vedere la mare.

Un hotel f. frumos este susesi. Aud numai lucruri frumoase. Este deschis in 2008.

gabriel_spm [01.07.09 09:21:43] »

Salutari. Mare rugaminte. Am ceva probleme cu agentia de la care am luat un sejur la acest Hotel. Datorita parerilor celor care au fost acolo am solicitat sa imi schimbe hotelul sau sa reziliez contractul. Pt. ei cica e la fel si vor sa imi opreasca un procent (mai sunt 50 zile pana la sejur). Cum fac sa vorbesc la un telefon sau pe o adresa de messenger cu cineva care a avut efectiv sejur acolo? Multumesc

laila [07.08.09 20:08:39] »

salut. as dori sa stiu si eu langa ce hoteluri este pozitionat baia hotel si daca trebuie sa trec strada ca sa ajung la plaja. multumesc mult

ratiualina [07.08.09 23:03:07] »

in dreapta hotelului este un teren gol, apoi este hotelul kervansaray kundu, iar in stanga este hotelul lara (parca?). si evident ca nu trebuie sa treci strada.... hotelul este construit pe malul marii, asa cum arata in poze.

Admin [08.08.09 10:38:16] »

da, corect ratiualina - o completare: in stanga e hotelul Lara Beach - vezi localizarea pe harta (vedere din satelit)

azur_melia [29.04.10 08:49:29] »

am inteles ca sunteti nemultumiti de hotel si stiu ca sunt alte hoteluri mult mai bune dar e vorba si de pretul pe care il platesti. Nu cred ca e tot una sa platesti 2000 euro pt sun sejur sau 4000 euro pt acelasi sejur in alt hotel mai de figuri. Nu va suparati dar la banii astia, poti merge in Thailanda, Maldive sau oriunde in lumea asta nu doar intr-un spatiu comercial ingradit la turci iar cand iesi afara dezastru. Cred ca depinde de fiecare si de atitudinea pe care o avem. Eu am fost la mai multe hoteluri in Turcia si fiecare a fost frumos in felul lui. Sa nu fim carcotasi....

aa24, azur_melia, gabriel_spm, laila, ratiualina, robgg04
    Alte impresii din această RUBRICĂBaia Hotel: