ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 19.06.2009
JUN-2009
[?] AD. + 1 COPII

Foarte nemulțumit

O vechitura

Un amarat de hotel de 3 stele vechi ca pe la noi pe la saturn totul f ınghesuit revın cu detalii ca sunt ınca aici.

Marea maı murdara ca la noi

Sunt f dezamagit

---------adaugat ulterior, in 24.06 (nota webmaster) : -------

revin cu precizari

am plecat 3 familii la recomandarea mea

cautand niste sfaturi pe internet

gasind ephesus princess cu recomandari care se stiu

acum pun in detaliu experienta mea care sper sa ajute anumite persoane

incepem cu + (atuuri)

+mancare buna

+apusul de soare f frumos

+entertainment (distractii)

+restaurante a la carte foarte bune (care nu se platesc fata de antalya)

+personal agreabil ceea ce conteaza f mult

+wine house (crama)

minusuri

-daca nu va treziti dimineata nu gasiti sezlong la piscina

-foarte inghesuit totul

-piscina principala f mica

-frigiderul aproape gol (pt 3 pers o sticla de apa plata pe zi si doua de 100ml minerala +o fanta) si nu racea

-dusul fix neputand sa faci baie la copil facandu i baie cu paharul

-marea murdara plina iarba, accesul foarte dificil la mare nu este plaja direct la mare accesul facanduse pe langa ponton prin niste nise

-mancarea putina (daca intarziai o ora nu mai gaseai felurile principale (gratar sau mancarea gatita) care erau cele mai apropiate de gusturile romanilor)

-nu iti dadeau doua chei la receptie fiind nevoit sa fii dependent unul de altul

*am discutat cu persoane din ardeal care aveau probleme mari la vile (bungalow-uri) chestii de gen usi crapate care nu se inchideau ac nu mergea si problemele nu erau rezolvate

-lenjeria o schimba f rar etc.

-parcare f aglomerata nu erau locuri suficiente

*e adevarat de 820e de familie (transport individual)

in antalya am fost anul trecut diferenta e de la cer la pamant

chiar daca am dat 1700e cu avion a meritat

anul asta am dorit sa merg cu masina

sa va spun cheltuielile cu transportul in cazul meu

plecare din barlad

amenda radar 300ron romania

taxa viza 45e

taxapod 15e

cazare canakalle dus 40e

hotel artur (foarte bun hotelul aveti grija negociati pretul cu parcarea inclusa)

cazare kirikale 35e

o spelunca de hotel (sampion otel)

plus diverse cheltuieli popas mancare apa etc care se ridica peste 100e

deci un total minimalizat f amenzi

625e +93e amenda +75e amenda ro + pana bulgaria 50e

total cca 850e

asadar mergeti cu avionul nu recomand masina este mult de povestit din experienta asta

aici nu tine de chestii de genul k am crescut cu lapte si miere, cred ca tine mai degraba de a face diferenta intre hotele de 5* sau de 3*

eu as da un 3* la hotel si 5* la personal care munceste f mult pt turistii cazati

Trimis de dangoga in 19.06.09 13:13:48

VIZUALIZĂRI: 1751 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (dangoga); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 vedere din lobby bar
PUNCTAJ CRT: 1000 PMA (std) PLUS 0 PMA (din 0 vot)

[19.06.09 16:01:05]

ioana - te rog ca pe viitor sa-ti exprimi dezacordul fara sa jignesti alti postatori. Orice texte care nu respecta aceasta regula nu pot avea alta soarta decat stergerea.

[19.06.09 16:09:53]

))))))))

Stimate domnule Dan Goga... . .

Sunt convinsa ca v-ati scaldat in lapte si miere inca din prima zi a nasterii dumneavostra)))

De ce nu mergeti dumneavoastra in Antalya, unde preturile sunt de 3ori mai mari, iar confortul va va fi asigurat si cameristele va vor satisface poftele))) ????

Va sugerez sa va intoarceti in Saturn chiar astazi, frumosul orash romanesc, curat si inimaginabil de ofertant... . Litoralul nostru romanesc, deosebit!

Va doresc... calatorie "placuta" si sa va intoarceti intreg acasa))))))

[19.06.09 16:26:24]

Si acum, serios vorbind... ... cat ati platit pt camera?

Probabil ati primit cea mai mica dintre camere si cea mai prost amplasata: D... .

Dupa ce va trec nervii, poate ne spuneti si ce nu v-a placut, sunt foarte curioasa (care sunt fitzele deoarece este primul comentariu negativ la adresa acestui splendid hotel))

[25.06.09 00:04:53]

daca toti voteaza cu x si unul cu y e cumva o problema

care e scopul acestui forum sunt acceptate numai parerile pozitive?

[25.06.09 00:10:27]

Da, aveti dreptate, nu va contrazic, puteti vota cu Y. Dar sunt f curioasa ce anume nu v-a placut cu exactitate. Lamuriti-ma!

[25.06.09 00:15:20]

am platit 820e de familie 7 zile transport individual

anul trecut la miracle resort antalya 8 zile am platit 1700e cu avionul toate taxele

faceti socoteala... ...

imi pare f rau antalya scumpa? preturile la ce? haine piele?

mergeti la istambul pt strong shopping.

cazare antalya ultra all inclusive 5*deschis in luna mai

585e pers cu avionul f taxa aeroport ALVA DONNA EXCLUSIVE

[25.06.09 00:29:01]

Multzam pt informatii. Poate imi spuneti exact la ce hotel in Antalya ati fost ca sa merga si alti cetateni romani

Spuneti ca Ephessus este comparativ cu 3* Saturn. Aici cred ca exagerati!

Daca stam sa facem comparatii cu perioade in care am fost (acum un an erau alte preturi) si raport calitate pret... normal ca va schimbati parerea. Dvs ati ales acest sejur si ati platit mai mult cu buna stiinta...

Noi am platit 750E pt 2 persoane si am fost in per. 5-13iunie, asadar sunt convinsa ca nu ati ales cea mai buna oferta! )) Recunosc ca am luat sejurul in luna martie si am avut reduceri (vreo 2) si luasem initial pt final de luna mai, dar am fost transferati in iunie.

Vreau sa stiu exact ce nu v-a placut, caci despre asta este vorba, corect?

Noi nu am fost sa facem cumparaturi, nici nu m-a interesat vreodata acest aspect.

[25.06.09 01:13:34]

miracle resort,ati mentionat nu am fost atenta.

[25.06.09 02:55:45]

am mutat (condensat) aici al doilea review - e mai corect sa fie o singura notare din partea unui turist; deasemenea, am adus notele la nivelul celor de acolo. (al doilea review l-am sters)

[25.06.09 12:39:20]

Aha, pai ce sa va mai spun... ati avut o calatorie obositoare cu masina... cu multe cheltuieli mai ales ca ati mers si cu copii. Noi abia am rezistat in autocar, personal nu as fi indraznit sa imi duc copiii cu masina, ceea ce ati realizat si dvs acum...

Se pare ca per in care ati mers nu a fost una buna, cand am fost noi gaseai locuri la piscina unde doreai, in piscina nu era mai nimeni... Daca ceri, ti se va pune in mini-bar mai multa bautura... Cu mancarea iarasi nu am avut absolut nici un fel de problema, am avut de unde alege... ... Cat despre curatenie... . nu puneam niciodata "Cleaning" in usa, menajera venea oricum in fiecare dimineatza si chiar nu avea ce face in afara de asternuturi pe care le schimba zilnic si aspira, umplea mini-barul... .

Iarasi cand am fost noi marea era extrem de limpede incat puteai sa vezi fundul marii chiar si in departare. Ce sa mai zic... cred ca ati nimerit o perioada f aglomerata, altfel nu imi explic nemultumirea...

Tot ce m-a nemultumit pe mine a fost intradevar dushul si am mentionat asta, dar nu a fost o tragedie pt noi (cred ca e deranjant cand ai copii).

Si tot ce am observat ca lipseste a fost ac+atza si crema de pantofi din hol+perie, atat! ... . . )))

Iar calatoria cu avionul se pare ca este necesara)

Va multumim pt. lamuriri, imi pare rau ca a trebuit sa suportati atatea neajunsuri... ce sa zic, sunt convinsa ca si drumul obositor a contribuit la starea dumneavoastra.

Sper sa nu mai aveti asemenea experiente de vacanta!

[25.06.09 13:21:50]

ioana, ma bucura tonul echilibrat pe care l-ai adoptat si vreau sa-ti impartasesc niste considerente - poti sa le spui "teorii", daca vrei - personale. Sunt convins (iar contributia ta este una dintre cele care au atarnat greu, sa stii) ca Princess Ephesus este un hotel bun (poate foarte) *raportandu-te la ceea ce eu numesc standardul Kusadasi*. Insa dupa ce vei ajunge prin Antalya (chiar daca la unul din cele mai ieftine hoteluri, precum Miracle), vei vedea ca stadardul este altul si ca este posibil sa ai alte asteptari de la un hotel... Mai mult decat atat, sunt sigur ca vei fi mult mai intelegatoare cu pretentii (mai bine zis, neindeplinirea unor asteptari) care acuma ti se par poate exagerate.

Zi faina.

[25.06.09 13:29:37]

ioana o intrebare ai fost in antalya?daca nu ,cum poti sa ti faci o parere obictiva?comparand cu ce?sau raportandu te la ce?

[25.06.09 13:41:22]

Nici nu s-a pus problema de a compara!!!

Am auzit multe despre Antalya si am vazut iarasi f multe... . .

Am spus clar ca sunt convinsa ca judeci lucrurile prin comparatie!

Ceea ce am vrut sa obtin de la dvs, domnule Goga, a fost o parere obiectiva despre Ephessus fara sa puneti in balanta conditiile din Antalya.

Daca puteti compara Princess cu Miracle, atunci ramane de vazut... . . ma asteptam sa fi mers la un hotel mult mai scump din acea zona.

Va inteleg nemultumirea in ceea ce priveste Ephessus si aveti dreptate sa va plangeti.

Sunt convinsa ca perioada in care ati fost a contribuit muuult la nemultumirea dvs.

Tocmai asta este ideea, de a nu face comparatii, asa putem obtine o parere obiectiva raportandu-ne doar la calitate-pret.

probabil pt urmatorul sejur voi alege Antalya)))))))

Va doresc vacante reusite in continuare!

cristivo
    [29.06.09 12:16:49]

De abia m-am intors de la Ephesus. Probabil ca pe undeva prin hotel ne-am intersectat de mai multe ori domnule Dan. Din pacate pentru dumneavoastra nu pot sa va impartasesc minusurile decat intr-o foarte mica masura. Am sa revin in cateva zile cu un post separat pentru a-mi exprima parerea in totalitate.

nicol popescu
    [29.06.09 16:05:47]

hello!

sincera sa fiu m-a cam ingrijorat d-nul dangoga... . dar dupa ce-am citit draga cristivo... . mi-am m-ai revenit... eu ma cazez pe 4. 07... . la acest hotel si as vrea sa fie cat mai perfect... . astept cu interes sa scrii cat de tare a fost... si cat de bine te-ai simtit!

numai bine iti doresc!

cristivo
    [29.06.09 16:11:44]

Nicol ma poti contacta la cristivo@yahoo.com, eventual lasa-mi un nr de tel acolo sa putem comunica.

[24.08.09 10:53:14]

Am fost in Kusadasi, Hotel Efesus Princess, in perioada 4-11 august. A fost superb! Am mai lasat ca treaca doua saptamani pentru a scrie ceva aici, ca sa se "aseze" impresiile. Am plecat pe 3 august, am facut escala la Canacalle am trecut cu feribotul si in data de 4, pe la ora 16 eram la hotel. Desi citisem tot ce era pe net referitor la hotel, tot am avut un soc atunci cand am ajuns...pentru ca pe partea pe care se intra la receptie, acesata pare la parter, cand, de fapt este la etajul 8. Apoi ne-am lamurit: hotelul este sapat in stanca si de la receptie se coboara...Este foartefrumos acolo. Am doar o precizare de facut: se face diferenta intre romani si celelalte categorii de turisti. Asta e! probabil tot din cauza celor care ne fac de ras peste tot...Chiar daca personalul este cu zambetul pe buze...se simte! dau doar un exemplu: in camera este televizor cu...28 de programe, daca imi aduc bine aminte; de toate categoriile si limbile (engleza, franceza, germana, turca...). Doua posturi sunt in limba romanaRO TV Internatianal si ETNO!!!. Dar pe programul care arata canalele, cele doua ultime programe: 27 si 28....nu scrie nimic. Am completat pliantul care se afla in fiecare camera si unde te intreaba cum ti s-a parul sejurul acolo si la...altele am intrebat de ce nu sunt trecute ca nume si limba si cele 2 programe...

Per total este foarte frumos, nu impartasesc impresiile nu tocmai placute pe care le-a avut o alta persoana. Cand voi mai avea timp voi mai intra ca sa povestesc. Pana atunci, persoanele care se pregatesc sa plece si mai vor informatii ma pot contacta la adresa aurora.ciorobea@opticnet.ro

[24.08.09 11:17:08]

revin cu cateva precizari:

-locurile la piscina sunt suficiente; este adevarat ca am observat ca se puneau prosoape pe la 6,30 a.m. pentru a opri loc acolo unde vrei, dar gasesti si pe la 7,30-8

-am urcat si coborat cele 200 trepte pana la mare, 5 zile din 7; restul de doua am fost sa vizitam Efes-ul si intr-o croaziera; la intoarcere ne-am oprit la piscina

-prosoapele de plaja se schimba luni-miercuri si vineri

-prosoapele din camera si asternuturile-zilnic

-mancarea este buna si diversificata

-in afara de cele 3 mese principale mai sunt 2 intermediare, iar pe plaja sunt 2 locuri unde se mai poate manca intre mese: preparate din peste -la unul, pizza si altele-la celalalt, plus cafea

-dozatoare cu suc sunt pe plaja, plus un bar

-marea nu este murdara...nici cu alge sau altceva; este limpede; daca, insa este furtuna pe mare se mai intuneca la culoare

-plaja nu este mica: nici o zi nu au fost ocupate toate sezlongurile

-spectacolele la amfiteatru se repeta abia la 2 saptamani si merita sa fie vazute

-jocuri antrenante la piscina si pe plaja

Can am terminat sejurul am plecat la Istanbul, trecand iar cu feribotul, unde am stat inca 3 zile. Am fost in bazar, ne-am plimbat si am vizitat Moscheea Albastra. De altceva nu am mai avut timp. Am stat la hotelul ANADOLU la al carui restaurant lucreaza doi romani: d-na Vali si dl. Costel. Vi-l recomand cu caldura.De pe terasa lui se vede Bosforul. Am trecut podul care leaga cele doua parti- europeana si asiatica ale Istanbulului. Seara, in anumite zile( noi am prins intr-o joi) turci isi aseaza talciocul in port. Fel de fel de marfuri. Voi mai reveni cu impresii si fotografii.

[24.08.09 11:17:38]

rora: te asteptam, te asigur cu interes si placere, sa ne scrii detaliile promise. Insa te rog apeleaza linkul ADAUGA IMPRESII NOI pentru a initia un review nou, doar al tau, in care sa povestesti cum a fost si - foarte important- sa dai "note" (sa ne scrii cat ai fost de multumita, in procente, pe categorii). Aceste "note" se folosesc la calculul mediei hotelulului, foarte importanta pentru ca-ti spune, dintr-o privire, cum e acel hotel.

[24.08.09 11:33:13]

Multumesc, voi deschide si acel nou review, dar nu acum. Trebuie sa am ceva mai mult timp decat dispun in acest moment, pentru a povesti.

[26.08.09 14:40:37]

Multumesc si eu Ioanei22 pentru toate lamuririle pe care mi le-a dat inainte de plecarea in Turcia, pentru ca m-a incurajat cand am ales acest hotel si mi l-a recomandat cu caldura.

[26.08.09 16:05:59]

Multumesc si eu tuturor romanilor care isi expun parerea aici. Ceea ce facem noi este extrem de util pentru ca ceilalti sa aiba concedii cat mai reusite, sa isi cheltuiasca banii si timpul cu folos pentru ca viatza este scurta asemeni concediilor si merita traita fiecare clipa! ))))))

cristivo, dangoga, ioana22, nicol popescu, rora
    Alte impresii din această RUBRICĂLabranda Ephesus Princess Resort [Pamucak]: