ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 19.08.2011

Către satisfăcător
Nici nemulțumit, nici mulțumit
Către satisfăcător

Impresii hotel Ideal Beach Kargicak - Alanya

Perfect adevarat. Pozele 100% reale. Am fost acolo acum 2 sapt. Un prieten a facut poze si o sa-l rog sa le posteze ca sa va demonstrez ca sunt aceeleasi cu ale lui Mihai sau Telam... ceva de genul asta.

Nu s-a precizat ca distanta de la aeroportul din Antalya pana in Kargicak unde se afla hotelul Ideal Beach este de 145 -150 Km care se parcurg cu autocarul in 3 ore.

Am fost la Hotelul Vita Park din Albena care are 3 stele sia a fost de un milion de ori mai frumos si mai ieftin bineinteles ca in Turcia.

Apropo de acel tunel, eu chiar din prima zi am luat o tranta zdravana acolo, julindu-mi genunchii, apa f sarata, daca iti intra in ochi era jale, te ustura de mureai... adanca, valuri f mari care si pe mine m-au doborat de 2 ori, ultima data era sa-mi fie fatal. MARE GRIJA, dupa incident am stat doar pe mal,

mancarea ORIBILA, nimeni nu se astepta la caviar dar nu la ce nu se manca la pranz sau seara se RECICLA a doau zi, rosiile din salata cu castravezi erau acre, precum si o salata inchipuita de vinete. Cand aveam carne de pui era Party. Aveau un fel de amestecatura de carne tocata, ORIBILA, Infecta.

Am discutat intr-o seara cu d-l Murat Aslan care s-a recomandat ca fiind manager de personal, si ne-a spus ca managerul general vine cu o lista de preturi ptr meniuri in care ei treb sa se incadreze, si bugetul fiind redus rezulta mancare proasta.

Distanta de la hotel pana in Alanya este de 15 km.

Nu stiu ce sa spun am luat biletul prin aceeasi agentie pomenita de Mihai, cei de acolo nu stiau mai nimic despre hotel, apropo pe sit-ul agentiei Aqua Travel sunt niste poze vechi de la hotel, acel topogan de la piscina nu mai exista, si nici acel bar la piscina, piscina f mica pentru ditamai hotelul.

Intradevar f multi rusi, pe noi ne intrebau daca suntem polonezi?

Poate acum nu-mi aduc aminte de toate lucrurile pe care am vrut sa le spun dar am sa revin.

REPET LA FINAL POZELE 100 DIN 100% ADEVARATE.

NU CREDETI DATI BANII SI O SA VA CONVINGETI PE PIELEA D-VOASTRA.

Tipa din partea agentiei Peninsula Pour era moldoveanca si nu vorbea bine romaneste, noi am crezut ca e romanca casatorita cu vreun turc si a uitat sa mai vorbeasca corect.

Sa auzim numai de bine.

Trimis de crismit in 19.08.11 19:15:06
Validat / Publicat: 19.08.11 20:38:24
  • A fost prima sa vizită/vacanță în TURCIA

VIZUALIZĂRI: 1687 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (crismit); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

crismitAUTOR REVIEW
[19.08.11 19:26:54]

Am vizionat pozele incarcate de Mihaela, ce sa zic, ati pozat cele mai bune camere probabil ptr ca nu stiu cati ajung sa se cazeze in acele camere, apropo a-ti fotografiat si o cada sa vedeti cum arata, fructe in camera poate in cele mai frumoase visuri, spuneau ca in prima zi ne asteapta cu apa in frigider, la noi au uitat sa puna probabil, apropo noi am stat la nivelul 3 si am fost 6 pers in trei camere si cheile noastre se potriveau intre ele asa ca putem intra leger in camera cu cheia prietenului. Prajiturile acele nu le-am vazut EVER.

Era o combinatie ziceai ca-i paine inmuiata intr-un sirop cu miere, nici nu m-am atins cum nu m-am atins nici de suceri.

Pozele reusite ce sa zic, cosmetizeaza un pic realitatea. Apropo nu a-ti pozat si tunelul?

[19.08.11 19:49:57]

La pozele incarcate de Telramund te referi mai sus? Daca nu gresesc, el a achizitionat sejurul de la alta agentie decat cea mentionata de tine in review...

DoreD
[19.08.11 21:17:55]

Un sejur care costa 400 euro de persoana incluzand transportul cu avionul si taxele... nu stiu ce mai ramane pentru cazare si masa, era de asteptat ca va fi oribil. In turismul de azi nu prea se mai fac cadouri, cat platesti, atat primesti, poate chiar mai putin, de multe ori

crismitAUTOR REVIEW
[19.08.11 21:21:35]

[@webmaster]: Da, ai dreptate la Telramund ma refeream cand am spus de poze. Si da, ca si el daca am citit si inteles corect biletul l-am achizitionat prin Christian Tour la targul de turism de la la Romexpo.

Ma refeream la pozele postate de Aqua Travel ca nu sunt de actualitate.

iulian68
[19.08.11 21:47:14]

ganditi-va cat costa avionul dus-intors! (si nu cred ca aveti ceva de spus in privinta zborurilor, ati venit sanatosi! , apoi cazarea, fara nicio masa, si veti vedea ca si DorelD s-a inselat!!! Nu mai ramanea nimic pt masa in care ziceau ei ca trebuie sa se incadreze... Asta e o problema foarte des intalnita, cand nu se fac niste calcule simple si suntem atrasi de 'bombele' de preturi! . Pacat nu numai de bani, cat de feeling-ul pe care l-ati avut toata perioada...

crismit, DoreD, iulian68
Alte impresii din această RUBRICĂIdeal Beach Hotel [Kargicak]: