ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 17.06.2009
    JUN-2009
    [?] AD. + 1 COPII

Către satisfăcător
    Extrem de nemulțumit

Nu va recomand Hotelul EDELWEISS Bulgaria Nisipurile de Aur!

Nu va recomand Hotelul EDELWEISS Bulgaria Nisipurile de Aur!

Va povestesc pe scurt cateva dintre nemultumirile avute in legatura cu acest hotel de 4 stele…

In primul rand personalul nu este primitor, ne-au salutat sec cand am ajuns iar la plecare abia au spus un amarat de “good bye” fara sa te pofteasca sa mai vii pe la ei, fara sa te intrebe daca a fost totul ok. Pur si simplu mi-au inmanat buletinele si atat.

Hotelul desi si-a pus motz 4 stele este de 3 cu indulgenta. Pereti crapati in camera si pe balcon, vasul de toaleta defect- curgea apa pe langa, o furnica era in elementul ei in grupul sanitar, cablul tv vedea cu purici, in trei zile au schimbat doar o data un singur prosop la baie, de sapunele si samponele nu mai zic, au ramas acelesi inca din prima zi, usa la camera cu cheie…. ce hotel de 4 stele mai este in 2009 fara cartela? Va spun eu: Edelweiss…. In frigider lipsa din produsele trecute pe lista!

Sa trecem la capitolul mancare – aici pachetul este cu demipensiune. Deci, dimineata, cateva mezeluri vinetzii la culoare, multe oua prajite si scaldate in mult ulei in tavi, legume si cam atat. De baut un dozator mic de suc, care se asemana cu mirosul de plojnita…. cum erau Tec-urile pe vremuri (pt cine stie), un dozator cu cafea chioara, care in 2 dimineti mi-a dat doar apa calda…si cam atat la mic dejun. Sa trecem la cina…. aici ceva mai bine cu mancarea, multe salate, preparate din carne dar si supa de ciuperci (a mai mancat cineva asa ceva? ) si la desert prajituri gretoase cu crema ieftina, orez cu lapte si la fructe. . jale…taiate bananele in trei sa nu cumva sa mananci una intreaga! Felii de portocala sau kiwi…. Cam asa arata cina! Ca sa nu va mai zic ca nici macar apa plata nu iti dadeau seara! Dozatorul era acoperit. Cand i-am intrebat mi-au zis: avem la bar costa 3 leva! Deci seara clar trebuia sa iti iei bautura de la lobby bar bineinteles cu supra pret!

Piscina…. aici era ok apa, atmosfera, insa aceiasi problema de face sarsanaua mare pe spatele clientilor! Nu aveai voie cu bauturi in perimetrul piscinei, trebuia sa cumperi de la barul lor! Si la fel 6 leva o cola adica peste 10 lei, ingehtata 10 leva si tot asa…Imaginati-va ca pe o zi de canicula bei macar 3 cola, o sticla de apa si o inghetata!

In ultima zi, nu am avut ce sa mancam la micul dejun, era masa f saracacioasa, la ora 9 nu mai aveau nici lapte (eu fiind cu copil mic acolo) nu mai aveau zahar sa iti pui in cafea, sa nu mai zic ca zaharul era pus varsat intr-un castron si se serveau toti cu lingurita…Am decis sa luam 4 chifle de paine la noi (alea erau cat de cat proaspete) in caz de ni se face foame pe drum pana ajungeam in tara) …. si ce credeti? M-a vazut o cotoharla de ospatar si m-a facut de ras in toata sala de mese! Ca nu am voie sa iau la pachet …etc…Lunga poveste si asta! Dupa ce ca 4 insi nu mancasem nimic ca nu aveam ce …s-au oparit pentru 4 chifle – repet! Cand i-am zis ca nu e buna mancarea, ca nu au lapte si ca vreau sa imi aduca, ca nu mai era zahar in cantzarola, mi-a spus ca m-am trezit tarziu, trebuia sa fi venit la prima ora la 7. 30, in situatia in care micul dejun se incheia la 10. 30!!!! Repet noi ne-am dus la ora 9! Am plecat de acolo pachet de nervi, deja pornisem motorul la masina sa fie racoare asa ca n-am mai facut scandal, desi asa meritau …. sa chem Managerii si sa cer lamuriri! Cam asta este hotelul Edelweiss care in traducere inseamna floare de colt, noi in gluma l-am numit Ciulinweiss si asa o sa ne amintim mereu de experienta asta. In afara de asta este bine de stiut ca e fff departe de plaja, mergi de innebunesti pana ajungi in statiune…pe dealuri si curbe! Iar parcarea lor e super mica, neamenajata, care pe unde poate!

In rest statiunea este foarte frumoasa si vesela, si sunt sigura ca am nimerit noi la cel mai prost hotel, restul pareau ok, si cu ce persoane am mai vorbit erau multumite de servicii. Se pare ca noi am avut ghinion – tocmai de aceea scriu acest mesaj pentru cei care sunt interesati de statiunea Nisipurile de Aur sa nu o pateasca! Eu inainte de a face rezervare m-am uitat pe net, …dar nu am gasit mare lucru…doar 2 pareri tot proaste dar nu prea clare. Eu v-am detaliat in mare! Daca mai sunt romani care si-au petrecut concediu la Edelweiss (Ciulinweiss) mi-ar placea sa isi scrie parerea. Nu cred ca sunt eu paranoia – am fost 4 insi acolo! Sper in anul urmator sa am mai mult noroc! Numai bine tuturor!

Trimis de lacramioara* in 17.06.09 22:56:10

VIZUALIZĂRI: 8026 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (lacramioara*); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
    PUNCTAJ CRT: 1000 PMA (std) PLUS 0 PMA (din 0 vot)

silviu1606
    [18.06.09 09:16:59]

In primul rand nu mai lua demipensiune daca ai intentia sa stai in hotel. Asa se intampla - iti ofera un pret mai bun, dar te rup si la apa.

ircip
    [16.07.09 09:38:13]

buna,

am citit insa as avea citeva intrebari daca se poate pe mess id este dana_tudorache2000

multumesc

omidutza*
    [06.04.10 17:22:47]

Draga Lacramioara eu tocmai ce m-am intors de la hotelul acesta Ciulinweiss cum ii spui tu si iti dau drepatate!!!

Daca as fi cautat mai bine inainte sa-mi iau biletele si as fi citit mesajul tau cred ca nu le mai luam dar din pacate am luat ''tzeapa'' cum se spune pe romaneste.

Parca ma vedeam pe mine scriind mesajul tau. Totul a fost asa cum ai scris tu, in plus noua, cand am ajuns acolo, ne-au mai cerut pt ''amarata'' aia de parcare 7 euro pe zi.

danyepz
    [06.04.10 18:14:03]

Aveti dreptate sa fiti nemultumita pt conditiile primite, sunt sigur ca la viitoarea alegere a unui hotel o sa petreceti mai mult timp citind impresii anterioare care v-ar fi scutit de aceste neplaceri, oricum ar fi vina este a hotelului nu a dumneavostra care ati ocupat niste locuri de cazare intr-o perioada moarta, cum spunea si silviu e bine sa nu cumperi demipensiune cand stai numai in hotel nu renteaza.

Intr-o singura privinta hotelul nu a gresit... in momentul cand dumneavoastra ati parasit sala de mese cu acele chifle, (sunt insignifiante ca valoare va dau dreptate) dar este interzis acest lucru... noi ca turist de ce sa nu respectam aceste reguli??? daca v-ar fi lasat pe dumneavostra poate vroia si ionel sa isi consume ciorba in camera si asmd, chestia cu dusul produselor in afara restaurantului este o meteahna a turistului roman si nu cred ca nu a fost masa la care sa fi fost si in care cineva sa nu fie admonestat pt asa ceva

danyepz, ircip, lacramioara*, omidutza*, silviu1606
    Alte impresii din această RUBRICĂMiRaBelle Hotel (ex Edelweiss) :