ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 11.07.2011
ÎNSCRIS: 18.06.10
JUN-2011
2 AD. + 1 COPII -- v: - 5 ani

Sejur iunie 2011 la hotel sueno Beach

Dupa 2 zile de mers cu masina, franti de oboseala am ajuns la rceptia hotelului unde ni s-a spus ca nu mai au standard room si ca ne da o camera la lake house unde in mod normal mai scump. Cand o auzeam vorbind parca citeam un alt review de la acest hotel adica o mai patisera si altii. Am vazut camera nu ne-a placut asa ca ne-am intors la receptie. Tin sa amintesc ca nu primesc nici un fel de ban. La nimeni nu a primit. Noi am fost 3 familii din Galati. Dupa ce am incercat sa explicam frumus ca noi am platit standard room si asta dorim sa ni se dea am primit o camera in hotel dar fara patul copilului si fara balcon, asta doar pentru o noapte. Ne-am chinuit o noapte sa dormim toti 3 intr-un pat iar a doua zi pe la ora 15 am schimbat iar camera. am incercat sa trec peste asta si sa-mi vad mai departe de concediu. Asa ca sa o iau pe rand.

Camerele

Nu sunt asa mari adica nu sunt camere conform celor 5 stele. Balconul f f f f mic. In schimb curat, se schimba lenjeriile de 3 ori pe sejur. Minibarul se umple zilnic.

Mancarea

Din punctul meu de vedere e facuta mai mult pentru tuci si rusi ceea ce mi se pare normal pentru ca ei predominau. La mine e si faptul ca am comparat totul cu hotelul unde am fost anul trecut si drept sa spun mancarea a fost mai buna. Personalul stia rusa, turca si germana iar la receptie stiau si engleza. daca va vine sa credeti baclava era numai seara. carne de pui am gasit doar in 2 zile. Eu nu manac carne de oaie, porc nu aveau deloc iar pui f f f rar. carnea de vita era buna.

Plaja

Plaja nota 10, perfecta. Nisipul fin, in mare nisip, nu era nici o pietricica si mica apa mrgeai f mult pana sa-ti ajunga la gat. Asadar f bine pt familiile cu copii. Multe sezlonguri, fiecare cu umbrela, nu era aglomerat.

Animatie

echipa de animatie cam slabuta, la fel si spectacolele. era in fiecare seara disco pt copii Loolipop disco la ora 20.30, apoi dela 21.30 spectacol. Discoteca era undeva pe plaja. era si un cinema la subsol. parcul de distractii era deschis de la ora 19 la ora 24. la cazare se dadeau cate 2 bilete / persoana. Dar pt cei care va duceti cu copii treb sa aveti ceva bani la voi pt acel parc.

Bine pus la punct programul de sport. Dimineata la 10 aerobic, 11 aquagym, 12 darts, pe la 15 tenis (asta nu am prins caci la ora aia dormea copilul), ora 17 iar aerobic.

Altele

-Internet gratis chiar si in camere chiar daca in toate prezentarile lor scrie ca doar in lobby ai internet si contra cost.

- acces liber in hotel. Nu am avut bratari si poate intra oricene oricand in hotel, De pe plaja cel putin nu e delimitat si poate intra oricine. Noi am fost plecati la templul lui Apollo care e la 20 de min de mers pe plaja iar la intoarcere ne faceam griji ca de unde stiu ca suntm din hotl... bratari nu aveam. nu s-a intamplat nimic. La fel cand am iesit cu masina intr-o zi de am mers la cascada, la intoarcere vroim sa aratam la poarta cardul de la camera, dar ne-au spus ca nu-i nevoie.

- erau in hotel cam 15 - 20 familii de romani.

Trimis de sheryll in 11.07.11 13:24:48
Validat / Publicat: 11.07.11 13:50:19
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în TURCIA. A mai fost în/la: Lara, Hotel Miracle

VIZUALIZĂRI: 2466 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (sheryll); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 Patul copilului
  • AŢI PUTEA rezerva o cameră aici, prin booking.com

cathzel
    [12.07.11 12:38:09]

Pacat ca nu a fost o vacanta foarte grozava; mancarea, cat era de diversa in afara carnii, adica salate, fructe, garnituri, peste...

Ati avut noroc cu plaja minunata. Ati mers printr-o agentie sau v-ati rezervat singuri camere la hotel?

sheryllAUTOR REVIEW
    [18.07.11 08:14:09]

Buna cathzel

Bilete am luat printr-o agentie.

Fructe erau zilnic pepene rosu, mere, portocale. seara mai baga cate un fruct... caise, ori cirese ori pepene galben. Oricum fructele foarte bune, adica aveau gust, nu ca la noi.

cathzel
    [18.07.11 11:01:36]

va doresc vacante cat mai frumoase de acum incolo.

lalely
    [22.07.11 21:32:32]

buna, templul lui apollo in ce parte era? adica cum stai cu fata spre mare in stanga sau dreapta?

sheryllAUTOR REVIEW
    [25.07.11 09:17:51]