ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 05.07.2011
ÎNSCRIS: 05.07.11
JUL-2011

Către satisfăcător

Vacanta Balcik

Am fost de doua ori in luna iunie la mare la bulgari.

Prima escapada a fost la Nisipurile de aur in perioada 11 - 14 iunie 2011, hotel Sunny Warshava, hotelul frumusel, piscina (frumoasa, curata, nu foarte adanca), mancare mai de 2 stele.

Se vedea mana administratorului la capitolul curatenie. Nota proasta la semnalizarea hotelului. Am cautat mult si bine pana am gasit.

Impresii: multi nemti beti, galagie, stresant sa fii agasat de tinerii cu pliante care doreau sa mergi la un restaurant anume, la karaoke, la sex shop sau mai stiu eu unde.

In rest plaja ok, curata, fara vanzatori ambulanti, apa a fost rece dar curata. la intoarcere am trecut pe la Balcik, am vizitat castelul si am promis sa revenim.

Al doilea drum l-am facut pentru ca m-am suparat ca la vama ne-au pacalit, am luat o rovigneta pt o luna si in loc sa dam 5 leva, am dat 25 leva.

Ne-am spus ca daca avem taxa de drum, mai mergem o data.

Am revenit pe 30 iunie pana in 03 iulie 2011, la Balcik, hotel ICEBERG. De ce ICEBERG? Pentru ca am citit impresii despre el de la un turist care a fost fost acolo. A scris asa de frumos incat am hotarat sa mergem.

Peisajul a fost de vis, camerele f mari, se puteau si mai curate, piscina f adanca, apa mai putin curata ca la cea de la Sunny Warshava, cel care se ocupa de piscina nu aranja sezlongurile dupa plecarea turistilor si arata totul ca picat din avion, ca administratie nota mica, pacat de priveliste.

Caramizile de la locul care inconjoara piscina stau sa cada, unele deja au cazut, nimeni nu vede, nu lipeste, nu matura. Pacat, locul trebuie mai ingrijit. Merita sa mergi, sa stai in balcon, sa vezi marea, muntele, statiunile din apropiere, splendid.

Mancarea mai de 2 stele, dar merge pt cei care nu sunt f pretentiosi. castelul e la doi pasi, frumos, a meritat.

Sunt multe locuri de vizitat. Am fost la Albena, am facut plaja, am fost la capul Kaliacra, minunat, am fost la Dalboca (va recomand sa mergeti, nu ve-ti regreta), la ferma de scoici.

Am mancat lucruri minunate si ok ca si pret. Merita mers si vazut. va doresc vacanta placuta.

Trimis de a.e. in 05.07.11 15:50:51
Validat / Publicat: 05.07.11 16:48:40
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în BULGARIA. A mai fost în/la: intr-un circuit: sofia-kiustendil-burgas-varna

VIZUALIZĂRI: 2241 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (a.e.); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

[05.07.11 16:15:19]

@a.e.: bun venit pe site si in comunitatea AmFostAcolo.ro. Pe masura ce te vei familiariza cu acest site vei realiza ca e neuzual sa scrii despre DOUA hoteluri la rubrica unuia dintre ele , datorita in primul rand specificatiilor din caseta tehnica (si a notelor pe care le acorzi!)

Din ce inteleg, sejurul la hotel Iceberg (la rubrica caruia ai scris) s-a desfasurat in IULIE (si nu in iunie, cum ai trecut in caseta tehnica), astfel ca am corectat "perioada sejur" in cosecinta.

Deasemenea, in caz ca la "note" ai mixat evaluarea gardului de satisfactie pentru AMBELE hoteluri la care ai stat, te rog sa revii si sa ajustezi notele ca fiind DOAR PTR ICEBERG (poti folosi linkul EDIT, imediat dedesubtul reveiw-ului de fata, pentru a modifica singur(a) notele -- sau le poti scrie ca ECOU, caz in care le vommodifica noi)

Daca doresti, poti sa scrii o recomandare distincta referitoare la sejurul la Varshava folosind linkul ADAUGA REVIEW NOU de la rubrica acestui hotel - click aici

Deloc in ultimul rand, daca doresti sa adaugi fotografii din sejur, poti folosi linkul ADAUGA POZA, la fiecare rubrica in parte (Iceberg, respectiv Varshava)

• Alte impresii din această RUBRICĂIceberg Hotel: