ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 01.07.2011
3 AD. + 2 COPII

AUTORUL NU ar recomanda

Swandor Topkapi Palace Resort [ex WOW]5

Mediocru

Topkapi 2011 e unul din hotelurile "obosite" din LARA-KUNDU!!! chiar daca in primavara asta au avut loc unele amenajari upgrade-uri la camere impresia generala e mai degraba negativa pentru cineva care frecventeaza Antalya.

S-o luam in ordine:

- CAZAREA: rezonabila... am stat intr-un DUPLEX (in ultimele zile... primele 3 nopti le-am petrecut in apartamentul sultanului --- 200 mp -- fara comentarii... o ba da am vazut mai jos un comentariu cum ca noi romaniiiii am fi marginalizati... rahat... nici vorba... astea-s mituri... turcii o sa prefere intotdeauna romani rusilor sau nemtilor... doar ca asa suntem noi... ne lamentam chiar daca nu e cazul) cam mic - duplexul... folositi siteul oficial si o sa va faceti o idee destul de exacta despre camere si exterior

- sistemul ALL INCLUSIVE a fost marea dezamagire alaturi de calitatea serviciilor... cafea de calitate inexistenta, cozi interminabile, mancare relativ slabuta... multe servicii si restaurante alacarte contra-cost, aglomeratie la masa (freo 2000 de turisti din care max 5% romani, 70% sovietici, 15% britanici etc.)

PLUSURI: - piscina si aquaparkul... chiar si plaja; mi-a placut si arhitectura chiar daca e suspectata c-ar fi chicioasa, barem e o "facatura " dupa un monument istoric otoman100% dar la cat de ignoranti sunt oamenii in general nu ma astept sa zaboveasca cineva in fata... io stiu... cronologiei sultanilor... cititi putin despre palatul original inainte sa mergeti acolo... o sa percepeti altfel experienta... toate cladirile sunt replici la scara.

- vegetatia matura e un mare plus

- vremea la sfarsitul lui iunie e ok

MINUSURI:

- calitatea serviciilor

- izolarea relativa fata de centrele de promenada si bazare

- uratenia hotelului vecin: KREMLIN--de-a dreptul grotesc

- viata de noapte subtire de tot

In rest as fi ipocrit sa-i mai acuz dupa ce am stat 3 nopti de vis in VIP AREA

per ansamblu nu recomand dar poate fi o experienta placuta pentru cei mai putin avizati in turismul otoman

Trimis de cristian pinte in 01.07.11 23:17:09
Validat / Publicat: 02.07.11 00:10:14
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în TURCIA.

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (cristian pinte); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

webmaster [01.07.11 23:38:12] »

Te rog expliciteaza un pic mai mult componenta 'echipei', datele de acum din caseta tehnica (3 adulti + 6 (?) copii - varsta "2") sunt ambigue. E vorba cumva de 3 adulti + 2 copii cu varstele de 2 si 6 ani?

In plus, pentru o intrepretare mai completa a reveiw-ului, ar fi utile informatii despre termenuld e comparatie pe care-l ai - la ce alte hoteluri ai fost, anii trecuti, in Antalya? (in afara de Club mega Saray, despre care vad c-ai scris un review)

cristian pinte [02.07.11 00:16:09] »

3 adulti + 2 copii

de comparat il compar cu delfinasul din lara (premier) si cu megasarayul... e a 4-a experienta turceasca

webmaster [02.07.11 00:18:44] »

Multumesc; am modificat datele din caseta tehnica in consecinta cu cele precizate

balzani [03.07.11 22:01:07] »

Kremlin Palace gretos? In ce sens?

cristian pinte [03.07.11 22:20:48] »

haa ha am zis grotesc... arhitectura lui e tipic ruseasca iar cladirea principala in care se serveste si masa e imensa... cum ti-ar place sa lacuiesti si sa mananci in casa presei libere (fosta scanteii?

mie nu mi-a placut delooooc intra pe siteul oficial si au poze panoramice pentru o cat mai fidela impresie

balzani [03.07.11 23:39:33] »

Am fost la Miracle si Royal Dragon pana acum si ajung la Kremlin in 21 luna asta. Scuze pt incurcatura grotesc-gretos. Adevarul e ca ma interesau serviciile care banuiesc ca sunt aproximativ identice fiind vorba de acelasi lant hotelier. Sper sa nu fiu prea dezamagit. App de izolare nu-mi fac griji... sunt taxiuri.

balzani [03.07.11 23:54:22] »

Poti sa-mi spui daca la excursiile optionale era si minicroaziera din Alanya? Multumesc

meghido [28.07.11 13:08:13] »

du-te linistit, o sa te simti foarte bine. , probabil esti deja acolo astept sa ne povestesti cum a fost

balzani, cristian pinte, meghido