ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 16.06.2011
ÎNSCRIS: 16.06.11
AUG-2010
2 AD. + 1 COPII -- v: 5 [ani]

O vacanta excelenta

Va spun eu cum este la Sol, merg acolo din 2007, in fiecare an, de cel putin doua ori, am fost de cel putin 10 ori, am incercat toate cele 3 hoteluri, Mare, Bay Palace, nu am ce sa le reprosez, RAPORTUL, CALITATE-PRET ESTE EXCEPTIONAL, camere mai mult de cat spatioase, curate, aerisite, cu o vedere excelenta, sala de mese super ok, curata, incapatoare, pe o scara de la 1 la 1-, dau 10, mancare diversificata, proaspata, poate cu o usoara tenta de fast-food, insa exista si mancare sanatoasa, ai de unde alege, este pentru toti si pentru toate gusturile, trebuie doar sa mananci cumpatat, nu in asa fel in cat sa faci "TOXINFECTIE ALIMENTARA" si dupa aia sa vi sa scri pe forum ca te-ai imbolnavit din cauza aia, din cauza ailalta, nota 10, cele 5 piscine exterioare sunt curatate in fiecare zi, sunt pentru toate gusturile, intr-adevar, putin prea mult clor, dar acum, sincer, enumerati 5 piscine de la noi sau de la ei cu cationizare si nu cu clor, asta e, numai in zimbabwe la noi si in Bulgaria mai sunt cu clor, in alte tari mai civilizate filtrarea se face prin cationizare. nota 9

In ce priveste bautura, consider ca nu te duci sa bei, ci sa te relaxezi, iar aici nu pot include bautura, apa plata cu lamaie, daca vrei berica sau un pahar de vin, din cate am auzit sunt ok, eu nu beau alcool, bauturile nonalcoolice sunt ok, nota 9.

Ajungem la animatie, nu am cuvinte sa descriu, oamanii aceia minunati, cum se ocupa de copii, felul in care se straduiesc, felul in care muncesc felul in care reusesc sa faca toti copii sa se simta bine, diferitele jocuri pe tot parcusrsul zilei, spectacolele extraordinare pe care le fac in ficare seara, nu poti uita bucuria de pe fetele lor atunci cand vad ca toti sau simtit bine si ca totul a iesit extraordinar, cred ca este cea mai buna echipa de animatie pe care am vazut-o. nota 10+.

Ce inseamna conceptul all inclusive la acest hotel?

- 07:30-10:00 - mic dejun bufet suedez

- 12:00-14:00 - pranz bufet suedez

- 18:00-21:00 - cina bufet suedez (tre sa ai o tinuta de bun simt)

- 10:00-12:00,15:00-17:00 - snack-uri la Pool Bar

- 11:00-18:00 - inghetata la Pool Bar

- 10:00-18:00 - bauturi racoritoare si alcoolice locale la Pool Bar

- 22:00-23:00 - snack-uri in Entertainment Bar

- 20:00-23:00 - bauturi racoritoare si alcoolice locale in Entertainment Bar

- 15:00-18:00 - snack-uri, cafea, ceai in Lobby Bar

- 10:00-23:00 - bauturi racoritoare si alcoolice locale in Lobby Bar

- 10:00-18:00 - bauturi racoritoare, cafea, ceai, bere la Beach Bar

- acces la piscina interioara si exterioara

- sezlonguri si umbrele la piscina

- sezlonguri si umbrele gratuite pe terasa de pe plaja situata intre Sol Nessebar

- animatie pentru copii

- acces la sala de fintess

- internet wireless in camere si in lobby

- darts, tenis de masa, boccia.

Asadar daca vrei un sejur excelent, mergi cu incredere la Sol, nu vei regreta.

Trimis de grigorescu in 16.06.11 11:15:15
Validat / Publicat: 16.06.11 12:29:06
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în BULGARIA. A mai fost în/la: Nisipuri-Grifid hotel, Albena -Flamingo Hotel, Royal Palace Helena Sands -Sunny Beach

VIZUALIZĂRI: 2572 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (grigorescu); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 culoarea apei...:))

[16.06.11 11:18:27]

aveti dreptul la replica , dar cu argumente.....ms

anadragusin
    [16.06.11 14:11:51]

Daca tot ne-ai dat dreptul la replica, am si eu una: Bine ai venit pe site cu un review bun!!! Un singur argument: poze nu ai??? , ba nu, mai am unul: scrie mai multe review-uri, ca ai de unde. Votat.

[16.06.11 15:20:33]

Am sa pun si poze, aici, de unde am scris acest review, nu am avut poze... sry.

[16.06.11 19:54:54]

urmeaza doar sa pun si alte locatii... ms pt vot

crystofor_cry
    [23.05.13 23:13:02]

@grigorescu: as dori sa stiu daca plaja hotelului de care mentionati are sezlong gratis-unde se afla, daca stai cu rugojina se ia cine va de tine ca sa platesti? cine cu specific unde include rezervare? au terenuri de tenis camp, dau prosoape de plaja? rog rasun pana pe 24 04 caci pe 25 sunt acoloMULTAM FAIN

[24.05.13 13:41:53]

@crystofor_cry:

Salut,

Sezlongurile sunt contracost, dar atat timp cat nu stai in asa fel incat sa deranjezi pe cei care au inchiriat astfel de sezlonguri poti sta fara probleme printre ele, nu vine nimeni sa se ia de tine.

Exista doar un restaurant, cel principal, care nu are nevoie de rezervare in prealabil. De rezervare vei avea nevoie doar pentru cele 3 terenuri de tenis... De retinut ca se poate juca si pe nocturna.

In ce priveste prosapele, ele sunt gratuite. Le poti schimba ori de cate ori doresti, dar trebuie sa lasi o garantie in valoare de 10 euro, pe care ti-o innapoiaza la ceck out...

Daca te mai pot ajuta cu ceva...

O vacanta excelenta!

anadragusin, crystofor_cry, grigorescu