ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 08.06.2011
JUN-2011

Foarte nemulțumit
Foarte nemulțumit

Un gust amar

Am fost la hotel Puente Real din Terremolinos in perioada 29.05-04.06.2011 împreună cu soţia. Am sosit la hotel la ora trei noaptea şi ni s-a repartizat un apartament (în loc de o cameră) cu miros de mucegai, prăfuit, pături cazone şi mobilier vechi, situat într-o anexă îndepărtată a hotelului. Întrucât plătisem pentru 4 stele (în realitate hotelul era de 3 stele) am returnat cheia la recepţie cerând o cameră corespunzătoare (în această situaţie au mai fost cca. 30 de familii).

Pentru că eram romăni am fost ţinuţi în holul hotelului până la ora 14 când ni s-a dat o cameră corespunzătoare. Neavând intrarea făcută nu am beneficiat nici de masa de dimineaţa, deşi era plătită. Recepţionerul ne-a spus că dacă suntem nemulţumiţi putem să ne căutăm alt hotel pt. că şi aşa stăm ilegal în holul hotelului. Aşa zisa ghidă care trebuia să ne apere interesele, pe nume Livia, era complet depăşită de situaţie, având o atitudine pasivă. Spre dimineaţă s-a dus să se culce lăsându-ne cu situaţia nerezolvată. Aceeaşi ghidă stabilea întâlniri în holul hotelului la care ajungea după cca. două ore, în acest timp având mobilul închis şi nedând măcar un telefon la recepţie să spună că întârzie! Tot pt. că eram români, am văzut cum unei doamne i s-a cerut la ieşirea din restaurant să deschidă geanta să vadă dacă are mâncare luată in ea. (nu avea) La plecare cheia camerei s-a predat la ora 12, deşi noi am plecat la aeroport la ora 23.45.

În acest interval nu ni s-a pus nici o cameră la dispoziţie pt. a putea face un duş, iar bagajele le-am depozitat claie peste grămadă într-o cameră din holul hotelului. De aceea sejurul mi-a lăsat un gust amar şi nu vă recomand acest hotel.

Trimis de marian62 in 08.06.11 14:24:23
Validat / Publicat: 08.06.11 15:27:19
  • A fost prima sa vizită/vacanță în SPANIA

VIZUALIZĂRI: 2011 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (marian62); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
  • AŢI PUTEA rezerva o cameră aici, prin booking.com

[08.06.11 15:29:56]

@marian62: bun venit pe site si in comunitatea AmFostAcolo. Chiar daca s-a nimerit, poate, cu un review care-ti trezeste amintiri mai putin placute...

Te asteptam, atunci cand timpul iti va permite, si cu alte recomandari, din vacantele trecute (sunt convins ca ai avea multe sa ne impartasesti) ori viitoare

alessiachrys
    [08.06.11 18:08:59]

imi poti spune pe privat cu ce agentie ai fost? multumesc

romanitzaa
    [08.06.11 22:16:01]

Nu vreau sa comentez conditiile de cazare sau atitudinea angajatilor, insa peste tot in lume ziua de cazare incepe dupa ora 14 si se incheie intre 09-12, fara ca hotelul sa aiba obligatia sa puna la dispozitie dus sau o alta camera, in cazul in care ai avion la o ora tarzie.

In multe spatii de cazare poti sa primesti aceste servicii, functie de disponibilitati, contra-cost.

Principala vina o are agentia care v-a cazat la 3 dimineata, v-a organizat zborul de intoarcere foarte tarziu si care a oferit un ghid dezinteresat.

alessiachrys, romanitzaa
    Alte impresii din această RUBRICĂPuente Real Hotel: