ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 28.04.2011
DIN: bucuresti
ÎNSCRIS: 28.04.11
APR-2011

Sub orice critică

Nu cred ca mai calc pe acolo...

Buna ziua...

Am vrut sa fac un Paste departe de Romania si de traditiile care le tot repetam an de an, ceva... NOU!!

Ne ducem la agentie platim bilet, primimit biletul de vacanta (uraaaaaa... plecam la mare....distanta de casa). All -inclusiv, masa, cazare, spa, masa de Paste... si tot asa. Facem bagaje, punem benzina, dam o cheie si plecam. Cautam o harta pe GPS - intram in Bulgaria... indicat ar fi sa cumperi o harta turistica, sa o iei pe drumul cel mai frumos colorat si sa nu te abati de la el ptr nimic in lume... RISTI SA TE PIERZI (99%). Nu exista borne kilometrice, indicatoare (si daca sunt nu intelegi ptr ca sunt scrise in limba lor), nu vezi picior de om pe care sa il intrebi de oras (si daca ai noroc sa dai de unu, chici ce... nu stie decat limba lui) sa mai adaug ca nu sunt foarte dornici sa te ajute... refuza sa iti raspunda... (la ei DA inseamna NU). Intr-un final ajungem in statiune, gasim hotelul si ajungem la receptie, nu ne gasesc pe lista si incep telefoanele iar intr-o engleza chinuita si un "sictir" suntem informati ca se trece peste asta si o sa primim totusi o camera dar cu conditia sa fim verificati.

In cea ce priveste hotelul, as putea spune ca a fost facut cu bani putini dar intretinut.

In camera cat am stat cele 3 nopti sa intrat doar de 2 ori in care doar sa luat cosul de gunoi, fara sa se schimbe lenjeria. Prosoapele, curate dar nu indicat sa le folosesti decat de sters pe maini, aerul conditionat (sau ceva de genul asta) nu facea altceva in afara de zgomot, ba mai mult 1 noapte am inghetat de frig (afara era mai cald ca inauntru).facem o sesizare si asteptam sa se remedieze problema.Ca in toate cazurile suntem dusi cu "presul", trebuit sa rezolvam tot noi, dam la 5 grade C si lasam o cartela in aparat ptr a merge in permanenta AC-ul..

Camera era curata nu am ce sa spun .

In cea ce priveste MANCAREA - NU POT AVEA DECAT CUVINTE DE LAUDA. In fiecare zi erau cam aceleasi feluri de mancare dar din mom ce nu puteai sa manaci decat cate un fel in cele 3-4 zile iti ajungea sa le incerci pe toate. Incercati din toate cate putin se merita mai ales ca unele sunt specifice zonei si ar fi pacat.

Personalul as putea spune ca lasa de dorit (de ex. cer un tacam si primesc 2 furculite, sau cer o apa plata si imi spune ca numai cea care este intr-o carafa este inclusa in meniu cea imbuteliata este contracost cam 2 Lv).

Barul de la parter... aveti grija... noi am fost informati de managerul hotelului ca este gratuit si inainte sa plecam descoperim ca tre sa platim vreo 25 Lv ptr consumatie... dar personalul este in mare parte FOARTE DRAGUT SI SERVEABIL.

Noaptea de inviere este o noapte si atat iar ziua de paste... este o zi si atat... nu a fost organizat nimic si nici nu au parut foarte incantati de ideea de a ne justifica diferenta dintre scriptic (Romania) si faptic (Bulgaria), nu mai comentam si mergem pe cont propriu la biserica si respecatm totusi traditia.

In plimbarile noaste am obosit dand din maini incercand sa explicam unde dorim sa ajungem si ce cautam, gasim in Nesebra (trebuie sa il vedeti... sincer chear trebuie) cateva pravali si luam cate un suvenir si observam hainute si alte lucruri destul de scumpe pe care le gasesti in Europra la mai putin din pretul pretins.

E indicat sa aveti Leva si nu Euro... sa incercati inghetata e SUPER, placintelele si neaparat Mastika...

Ne facem bagajul si dam sa plecam... se pretinde o taxa de 7 Lv/zi ptr parcare (app initial era inclusa in pret) nu mai comentam si plecam spre tarisoara noastra, mult mai mare, mai frumoasa, mai ospitaliera si UNICA.

In concluzie: nu este un hotel de 4**** cel mult 2 ** cu indulgenta, dar se pare ca la ei se pun dupa pofta inimii.

In curand o sa atasez si poze...

Trimis de buzbuz in 28.04.11 14:07:23
Validat / Publicat: 28.04.11 15:16:05
  • A fost prima sa vizită/vacanță în BULGARIA

VIZUALIZĂRI: 2697 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (buzbuz); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
  • AŢI PUTEA rezerva o cameră aici, prin booking.com

[28.04.11 14:31:40]

Au fost adaugate coordonatele gps rezultand urmatoarea localizarre pe harta interactiva

• Alte impresii din această RUBRICĂSmartline Meridian Hotel: