ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 27.04.2011
ÎNSCRIS: 27.04.11
APR-2011

Foarte nemulțumit
Extrem de nemulțumit

Prima si ultima vizita la ASTERA

Hotel de 4 stele? ! Probabil, ca si pe la noi, a fost catalogat asa cind proprietarii au obtinut incadrarea turistica.

Acord bile albe pentru constructia in sine a hotelului, comfortul in camera (camera mare cu 2 paturi, incalzire, balcon mare, priveliste la mare), curatenie.

Dam insa o multime de bile negre pentru:

- lipsa halate de baie, papuci de unica folosinta si altele;

- minibarul dotat doar cu cite un pet de 1,5 litri de bautura racoritoare si apa plata care dupa consumare nu au fost nici macar acestea reinoite;

- lipsa parcare proprie. Eventual, cu "sprijinul" bell-boy-ului, obtii un loc mai aproape de hotel;

- personal inexistent din punct de vedere al dialogului cu turistii;

- am avut 3 mese pe zi dar in sistem bufet suedez. Mare greseala a fost aceasta. La fiecare masa am avut probleme, ca de altfel mai toata lumea, cu gasirea unei mese libere, debarasare mese, servitul felurilor de mancare, etc. Maninca cine, ce si unde poate!!!

- in fiecare seara s-au organizat "actiuni social-culturale" de catre reprezentanti ai hotelului la barul de zi-seara dar care mai mult au deranjat pe multi alti turisti avind in vedere ca acest bar este localizat la etajul 1 dar cu acces direct din holul hotelului;

- avind in vedere numarul mare de camere dispuse pe 9 niveluri, utilizarea celor 2 lifturi existente este o mare problema in conditii de afluenta de turisti.

Trebuie sa mentionez ca sejurul a fost de tip ultra-all-inclusive, 3 nopti, de Paste.

Ma asteptam la mult mai mult avind in vedere clasificarea hotelului. Oricum pentru mine este clar, a fost prima si ultima data.

Trimis de Sorin_C_V in 27.04.11 14:52:12
Validat / Publicat: 27.04.11 16:28:16
  • A fost prima sa vizită/vacanță în BULGARIA

VIZUALIZĂRI: 1835 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (Sorin_C_V); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

papone
    [27.04.11 18:04:00]

lipsa parcare? asta chiar nu o stiam, sincer. chiar nu este parcare la hotel???

in rest... m-ar interesa daca statiunea era animata, daca erau localuri deschise, daca ati incercat piscina interioara, etc. vineri dimineata plec inntr-acolo.

pepsi70ro CONS. ONORIFIC AFA / BULGARIA
    [27.04.11 18:05:35]

Este o parcare in fata hotelului si inca una in lateral, insa intr-adevar cand hotelul este plin este insuficienta.

[27.04.11 18:43:49]

Scuze dar este gresit ce zici. Nu este parcare amenajata semnalizata a fi a hotelului Astera. Tocmai de accea am spus ca te poti descurca cu bell-boy-ul contra a 5 euro de masina care iti pune un bilet pe bord prin care semnalizeaza de fapt celor care ridica masini ca esti clientul hotelului. Astfel functie de ordinea sosirii iti poti parca masina chiar la intrare in hotel sau in fata hotelului, chiar daca nu detii o masina scumpa, sau pe strada sau aleile din jurul hotelului.

[27.04.11 18:49:10]

Fiind zilele de Paste statiunea a fost 99,99% plina de romani care in marea lor majoritate, ca si noi de alfel, am ajuns acolo de vineri. Sambata au sosit si alti turisti romani dar si bulgari.

Erau deschise hotelurile care au incalzire in camere, citeva terase pe plaja, multe dar nu toate tarabe si boutique-uri, supermarket-uri dintre acelea ca pe la noi, circulau trenuletele (titicare).

pepsi70ro CONS. ONORIFIC AFA / BULGARIA
    [27.04.11 18:49:28]

Imi pare rau sa te contrazic insa in lateral (catre partea cu piscina) exista o parcare cu placute de siguranta a hotelului Astera. De fiecare data in acel loc am parcat la recomandarea receptionerelor, sorry.

In unele zile de weekend se poate parca si pe cealalta laterala (pe unde vin masinile de aprovizionare), tot la recomandarea receptiei sub indrumarea bell-boy-ului.

Uite si o poza click aici nu este unghiul cel mai fericit, nu doream sa pozez parcarea, insa se poate observa parcarea laterala care tine pe toata lungimea hotelului si parcarea din fata lui.

[27.04.11 18:59:13]

In parcarea de care zici, din stinga hotelului, am numarat, daca nu ma insel 6 masini, 2 dintre ele fiind parcate ca taranii, daca ma intelegi ce vreau sa spun.

Intr-adevar, in dreapta hotelului este aleea de aprovizionare. Avind in vedere ca am avut camere pe aceea parte am putut numara cite masini au trecut bariera respectiv 6 pe partea opusa si 4 linga hotel. Dar, am zis, cu indrumarea "baiatului" si, din nou adevarat, initial fiind sfatuiti de fetele de la receptie. Cred ca recunoastem modul de lucru, nu?

danyepz
    [28.04.11 08:28:15]

Si eu la fel ca si pepsi70ro am parcat acolo... iar locuri erau cam 20-30 de locuri... nimeni nu mi-a cerut vreun ban dar m-am simtit eu.

Imi pare rau ca ai ramas dezamagit... din aceste considerente am ales sa ocolesc Bulgaria de paste si 1mai... voi merge in iulie si august iar situatia o sa fie mult schimbata

Numai bine

danyepz, Sorin_C_V