ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 26.04.2011
APR-2011
2 AD. + 1 COPII -- v: 11 [ani]

Sub orice critică

Nu va sfatuiesc [sa-l alegeti]

Drumul pana la Nisipuri a fost destul de bun numai doar aglomeratie la bac am stat cam 1 ora si jumatate sa trecem Dunarea, Am ajuns la hotel in jurul orei 14.

La hotel era foarte aglomerat la receptie si a durat cam jumatate de ora sa primim camera dupa care a trebuit sa cautam o parcare cu plata 6 leva / zi. Atentie in Nisipurile de aur se ridica masini chiar am vazut cand au ridicat masina unui roman si i-au rupt si oglinda fara se le pese.

Hotelul destul de frumos dar mancarea foarte putin variata (3 feluri de mancare), gratar in prima zi carnati (tocatura la ei are un puternic gust de condimente). La micul dejun dintre mezeluri nu aveai ce sa alegi, la fructe dupa prima zi au inceput sa taie merele, bananele, grefurile si portocalelein conditiile in care merele si bananele dupa ce le tai oxideaza... Comparativ masa in alte hoteluri din Albena foarte sarac. La restaurant unde se serveste masa nu au bar deci daca vrei sa bei un aperitiv inainte de masa trebui sa-l bei la barul din holul hotelului. Cafea la barul din hol nu se serveste la all inclusiv decat dupa ora 10. Daca vrei sa bei cafea la bar inainte de ora 10 trebuie sa platesti. La bar expuse aveau doar bauturile care se platesc cele de la all inclusiv nu erau la vedere. La bistro in ziua in care am plecat au schimbat orarul in loc sa deschida la ora 12 au deschis la ora 14 sa nu se mai mearga la masa inainte de a pleca.

Cu parere de rau va spun ca in acest hotel nu voi mai merge cu alta ocazie

Trimis de ciausu.domnica in 26.04.11 21:29:50
Validat / Publicat: 26.04.11 22:32:36
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în BULGARIA. A mai fost în/la: Albena

VIZUALIZĂRI: 3018 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (ciausu.domnica); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

dorgo
    [27.04.11 07:23:50]

@ciausu. domnica... asa este... am vazut si eu la "Nisipuri" masini ridicate de langa hotel Admiral, toate aveau pe ele un "B", credeam ca sunt din Bucuresti dar erau din Bulgaria. Posibil insa sa fi fost si de-ale noastre. Intr-o jumatate de ora s-au ridicat 5 masini.

Fructele se oxideaza, mai bine zis intra intr-o reactie mai complexa cu oxigenul din aer in aprox. 60-90 de minute, deci e bine sa le consumi inainte de-a trece acest interval iar vitaminele din sucurile de fructe sunt active, (dupa ce-ai centrifugat fructele), in primele 20-30 de minute, deci e preferabil sa bei sucul repede, apoi valoarea sucului "fresh", scade si ajunge "lesinat" precum sucurile conservate...

pepsi70ro CONS. ONORIFIC AFA / BULGARIA
    [27.04.11 07:35:44]

Din cate stiu in cadrul restaurantului au si un bar unde se pot servi bauturi inainte de masa. Noi cand am fost acolo am comandat cate un aperitiv inainte de masa de la barul din restaurant sau cate o halba cu bere pentru a face 'ungerea' mai usoara.

Oare l-au desfintat intre timp?

lalea
    [27.04.12 15:30:42]

Sincer, unele experiente sunt negative din lipsa de informare, atat din partea agentiei, dar si a turistului. Sigur ca barul din lobby nu se deschide decat dupa micul dejun, asa e in majoritatea AI ieftine, lucru care se prezinta, de regula, in conditiile de AI pe care ti le arata agentia.

Parcarile sunt cu plata in mai toata Bulgaria, altfel gratis sunt foarte putine locuri; lipsa de informare agentie.

Camerele de ce le-ai cotat la 70%, care erau nemultumirile?

dorgo, lalea
    Alte impresii din această RUBRICĂKristal Hotel: