ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 26.04.2011
    DIN: bucuresti
    ÎNSCRIS: 26.04.11
    APR-2011

Un Paste reusit

Am ales acest hotel pe principiul ca este mai departe de Romania si ma gandeam ca vor fi mai putini romani, dar odata ajunsi acolo am constat ca hotelul urma sa fie plin de romani (peste 1000 de romani ne-au spus cei de la receptie.)

Am plecat dimineata din Bucuresti si dupa aproximativ 5 ore am ajuns la Sunny Beach.

Drumul a fost destul de bun, cu o mica portiune la iesirea din Ruse unde era decopertat; cu 70 km inainte de Varna este autostrada care se mai continua vreo 10 km la iesirea din Varna spre Burgas.

La receptie personalul foarte amabil. Ne-au cazat imediat si ne-au inmanat un tichet de parcare - 30 leva pentru 3 nopti de cazare pe care i-am platit a doua zi pentru ca altfel nu puteai sa iesi cu masina din parcarea hotelului.

Mancarea a fost destul de variata (porc, pui, peste, vita, paste, salate, branzeturi, etc) iar in ziua de paste ne-au servit si oua rosii si friptura de miel.

Bautura a fost la discretie (vin, bere, cocktailuri, gin, vodka, whisky, etc) cu mentiunea ca toate bauturile erau locale daca vroiai altceva trebuia sa platesti.

Intre mese puteai sa servesti hamburger, pizza, hot dog si cartofi prajiti.

Camerele mari si foarte curate, dar piesa de rezistenta este muzica din baie care face toti banii.

Singurul lucru care nu mi-a placut a fost ca apa din piscina interioara a fost rece. Am ramas surprins ca desi au fost 1000 de romani s-au comportat foarte civilizat, cu exceptia catorva care s-au imbatat si au inceput sa se manifeste zgomotos.

Recomand acest hotel si cu siguranta voi mai reveni la Iberostar Sunny Beach.

Trimis de serghei22* in 26.04.11 19:59:18
    Validat / Publicat: 26.04.11 21:07:19

VIZUALIZĂRI: 1457 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (serghei22*); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

[26.04.11 20:16:33]

O urare si o recomandare

Bine te-ai atasat comunitatii AmFostAcolo, speram sa citim si alte impresii din vacantele efectuate sau viitoare.

Referitor la acest review poate ar fi fost utile si notele referitoare la mare si relaxare, ar completa pe deplin media hotelului, daca nu mai ai posibilitatea editarii le poti scrie intr-un ecou si le inseram noi.

marcy74
    [26.04.11 22:25:30]

Hristos a inviat!

Subscriu celor spuse de webmaster si te-as ruga sa ne dai mai multe detalii referitoare la plaja si mare. Sezlongurile la mare sunt cu plata?

Merg si eu in acest weekend la Iberostar Sunny beach si sper sa ne relaxam placut, ca niste ,,oameni ai muncii'' ce suntem.

Nessebarul l-ai vizitat? Ceva recomandari in acest sens?

Multumesc anticipat si iti doresc vacante multe si frumoase!

serghei22*AUTOR REVIEW
    [27.04.11 20:44:36]

Plaja este destul de mare cu nisip fin, sezlonguri nu am vazut sa se inchirieze in perioada 22.04- 25.04, toate terasele si majoritatea magazinelor erau inchise dar se lucra la amenajarea lor pentru sezonul de vara.

In Nessebar ne-am plimbat vreo 2 ore pe stradutele inguste si pe faleza si mi-a placut foarte mult. Merita cu siguranta sa-l vizitati.

marcy74
    [27.04.11 22:00:00]

Multumesc mult pentru detaliile pe care mi le-ai oferit.

Vacante minunate oriunde, oricand!

marcy74, serghei22*
    Alte impresii din această RUBRICĂMelia Sunny Beach Resort (ex Iberostar) :