ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 11.04.2011
ÎNSCRIS: 08.04.11
JUN-2009
2 AD. + 1-7 ANI COPII

Un concediu placut

Nu stiam prea multe de statiunea aceasta si ne-a fost recomandata de cei de la agentie, ne-a recomandat si Hotelul Izola, pret bun, am fost incantati, mergeam intr-o statiune noua de care nu prea auzisem multe.

Hotelul arata bine, ingrijit, luminos, are mai multe corpuri, posibil noi sa fi stat intr-un corp anexa deoarece ne-am prezentat la receptie intr-un corp al hotelului mai mare si ne-a dus in alt corp al hotelului unde era alta receptie si o alta intrare, dar a fost ok. , ne-a dat imediat bratarile de all-inclusiv care sunt de fapt niste ceasuri cu cadran de plastic unde au un cip in interior cu care mereu cand iei ceva de la bar trebuie sa-l treci pe la un cititor de cipuri si atunci iti apare pe monitorul calculatorului numele, selectezi bauturile dorite si astfel cred ca ei contabilizeaza mai bine ce s-a baut, cine a baut si cat, asa cred eu, astfel de bratara nu am mai intalnit-o la alte hoteluri.

Mancarea buna, pe alese, restaurantul unde se serveste e foarte curat, luminos, personalul atent cu turistii.

Ceea ce nu a fost aici si la alte hoteluri am intalnit, gustarea dintre pranz si cina lipsea sau cel putin noi nu am prins nimic in cele 7 zile cat am stat, dar nici nu am vazut sa se serveasca ceva pizza, cartofi prajiti sau altceva, intr-o singura zi am prins ceva prajiturele (piscoturi) la barul de zi, nu era nevoie pt. noi de ceva supliment de mancare dar aveam copii care ne mai cereau cate ceva.

Bauturi pe toate gusturile: bere care este slab alcoolizata mai mult e de hidratare poti bea cat vrei ca nu patesti nimic, sucuri la dozator: fanta, sprite, coca-cola sunt ceva mai slabe decat la noi.

Piscina: sunt 3 piscine, una pt. copii si 2 pentru adulti, aia de copii e cam mica incap cativa copii cu un topogan, au si un mic parculet pentru copii cu un topogan si un balansoar.

Terasa de afara micuta cu cateva mese nu mi-a placut deloc, erau cam incomode, noi eram 4 familii si ca sa stam cu totii la masa nu aveam cum, erau rotunde si mici.

Nu au animatori pentru copii, doar seara mai venea un nene care canta life ceva melodii italiene, bulgaresti si nemtesti.

In hotel erau foarte multi nemti.

Curatenie in camere se facea zilnic, prosoapele le schimba la 3 zile.

Plaja: e cam departe, mergeam circa 10-15 minute pana la plaja, nu au sezlonguri de la hotel, se platesc (cel putin nu aveau atunci, nu mai stiu acum cum o fi), plaja fiind cam departe noi mereu caram colacii, saltelele, umbrele si alte lucruri necesare in spate, erau incarcati mereu, asta fiind un dezavantajal hotelului.

Drumul pana la plaja era frumos treceam pe langa tarabe, magazinase mai ne uitam, mai cumparam cate ceva.

Pe plaja cumparam bere sau alte bauturi care nu erau asa scumpe, o halba mare -1 LEVA.

Plaja frumoasa, curata, lumea linistita frumosa statiunea va recomand.

Au o viata de noapte foarte activa, cu cluburi extravagante, magazine multe, locuri de distractie pt. copii.

Statiunea este mare cu multe hoteluri, ne-a luat ceva pana am gasit hotelul, ner-am tot invartit si nu-l gaseam, pana la urma am rugat un localnic care avea masina sa ne duca pana la hotel, am vrut sa-i dam ceva leva si nu a vrut, ne-a invitat sa venim cu copii la caruselul lui de pe plaja.

Am vizitat si Nessebar-ul va recomand daca ajungeti pana la Sunny Beach sa il vizitati, este foarte frumos.

In final noi ne-am simtit bine la acest hotel si in statiune.

Am sa postez si ceva poze.

Va recomand statiunea si hotelul.

Trimis de lacramioara r in 11.04.11 10:37:31
Validat / Publicat: 11.04.11 11:49:46
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în BULGARIA. A mai fost în/la: Albena de 2 ori, Nisipurile de Aur le-am vizitat.

VIZUALIZĂRI: 5345 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (lacramioara r); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 camera

Visan125
    [11.04.11 12:43:14]

Preimul review despre aceasta locatie si inca o nota buna despre Sunny Beach.

@lacramioara r

Din cele ce ai scris presupun ca in drumul de la hotel la plaja trebuia sa traversati soseaua spre Nessebar. Poti sa ne dai detalii referitoare la pozitionarea mai exacta a hotelului? Pare interesant.

P.S. Placut, votat!

pepsi70ro CONS. ONORIFIC AFA / BULGARIA
    [11.04.11 12:50:47]

Un review interesant pe cat de amanuntit pe atat de interesant, felicitari si tine-o tot asa! Mai devreme sau mai tarziu turistii care vor ajunge la acest hotel, se vor bucura de informatiile consistente pe care ni le-ai prezentat. Iar daca ai mai fost si prin alte destinatii de vacanta, te asteptam cu impresii la fel de amanuntite si de bine structurate.

lacramioara rAUTOR REVIEW
    [11.04.11 13:08:32]

de la hotel la plaja traversam soseaua principala care duce la Nessebar, treceam pe langa niste hoteluri si ieseam la plaja pe langa marele hotel Chaika si hotel Victoria, cand am fost anul trecut in Albena am mai fost din nou sa vizitam Sunny Beach, am fost din nou la Nessebar si am trecut pe langa Izola Paradise, acum l-am gasit din prima, dar primul an mi s-a parut cam incurcate strazile prin statiune, eram noi dezorientati de asta poate l-am gasit mai greu hotelul, dupa primele zile am inceptu sa ne orientam mai bine prin statiune.

lacramioara rAUTOR REVIEW
    [11.04.11 13:10:54]

revin cu o completare, noi care suntem familisti cu copii ne-am bucurat in cele din urma ca eram mai departe de plaja intr-un loc linistit, la hotelurile de langa plaja si cele din centrul statiunii e foarte mare galagie si agitatie, dupa o plimbare nocturna de cateva ore prin frumoasa statiune ne retrageam la noi la hotel unde era liniste si bine.

[11.04.11 16:45:05]

Au fost inserate coordonatele gps ale hotelului rezultand urmatoarea pozitionare pe harta interactiva

lacramioara r, Visan125
    Alte impresii din această RUBRICĂIzola Paradise Hotel: