ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 13.02.2011
DIN: Suceava
ÎNSCRIS: 17.01.11
JUN-2010

Aproape perfect

Drumul pana la hotel l-am parcurs fara probleme chiar daca prin Bulgaria am trecut noaptea.

De hotel am citit destul de mult inainte de plecare si stiam de micile ,,probleme" (aer conditionat, plaja, pisicile...). Pentru cei care au fost pe la mai multe hotele de lux poate nu este un hotel deosebit, dar trebuie sa fii prea pretentios ca sa fii dezamagit sau nemultumit de acest hotel si de servicii. Bineinteles ca au fost mici neplaceri dar nesemnificative.

Hotelul este foarte mare si frumos, curat si personalul amabil. Mancarea diversificata, multa si buna. Camerele frumoase dar nu foarte mari.

Plaja si piscinele curate.

In concluzie este un hotel OK si il recomand tuturor si celor cu copii si fara.

Trimis de Coste in 13.02.11 07:21:42
Validat / Publicat: 13.02.11 08:22:06
  • A fost prima sa vizită/vacanță în TURCIA

VIZUALIZĂRI: 3326 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (Coste); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

[07.05.11 23:48:35]

buna!

o intrebare am. copiilor le place o plaja cu nisip, in care sa se joace si o apa mica la mal, in care sa intre fara probleme. prin urmare, ne puteti spune cat de aproape de hotel putem gasi o astfel de plaja, in locul celei de ciment de la acest hotel? pt ca, din cate am citit despre acest hotel, pt noi, acesta ar fi singurul inconvenient... multumesc anticipat!

[08.05.11 11:46:59]

O plaja cu nisip si apa mica este cam la 100m in dreapta dupa plaja hotelului Onura in dreptul hotelului Arora dar nu este amenajata cu baruri doar cu ceva sezlonguri a hotelului Arora. Plaja Fantasia este ok cu nisip, sezlonguri, bar si muzica doar intrarea in apa este putin mai grea.

La intrarea in restaurantul principal pe partea dreapta este o fata Cristina care va poate oferi toate detaliile deoarece vorbeste romaneste.

Un sfat daca se poate nu mergeti in excursii organizate de agentiile romanesti de acolo sunt cea mai mare teapa mai ales City Tour. Daca totusi vreti puteti merge la Pamukkale care este superb si este destul de departe si aveti si o masa asigurata. Efesul si Casa Maicii Domnului sunt foarte aproape la aprox. 25km prin orasul Selcuk asta daca mergeti cu masina proprie.

Va doresc concediu placut si va stau la dispozitie cu orice informatie.

[08.05.11 12:02:20]

multumesc mult pt raspuns. totusi... imi pare rau sa insist. nu sunt lamurita. aici dvs. imi spuneti ca este nisip pe plaja. este? sau este doar ciment? si referitor la intrarea in apa greoaie... copiii pot intra in apa? sau trebuie doar insotiti (au 3 si 6 ani, iar pe unde am fost pana acum, chiar si cel mic isi lua colacul si, sub supravegherea noastra de pe mal, putea intra singur in apa care noua ne venea pana la genunchi). bine... ma gandesc ca pun intrebarea cam degeaba, in speranta ca obtin raspunsul pe care il vreau. cu toate ca este clar... este ponton, deci nu se poate asa cum vreau eu.

multumesc anticipat. nu va mai stresez cu asta. o zi placuta!

[08.05.11 12:10:49]

Nu este nici un stres, ma bucur ca va pot ajuta eu nu am intrebat pe nimeni dar am citit mult pe internet.

Da plaja are nisip si este foarte curat si ingrijit putin cam tare. In apa se intra pe niste scari, chiar cand am ajuns au montat o scara mai mare si mai usor accesibila. Erau multi copii in apa singura problema ar fi cand sunt valuri risti sa fii lovit de scara sau de perete. De obicei dimineata marea era linistita dar dupaamiaza era agitata. Apa este foarte sarata te ustura fata si ochii de la ea. Cu orice nelamurire va stau la dispozitie.

[08.05.11 12:28:17]

am inteles. multumesc mult. toate bune!

[08.05.11 12:31:22]

Am mai postat 3 fotografii cu plaja.

[08.05.11 12:34:31]

pozele inca asteapta validarea. o sa ma uit la ele apoi. multumesc

[08.05.11 13:18:34]

edificatoare pozele! plaja este perfecta. inca ramane problema cu apa...

inca o intrebare (daca tot ati spus ca nu e niciun stres)

aveti idee daca se poate folosi plaja unui hotel apropiat fara sa platim sezlongul?

[08.05.11 13:27:37]

Nu poti folosi alte sezlonguri de la alte hoteluri si nu se merita in jur nu ai decat plaja onura care nu se compara cu fantasia si atentie securitatea hotelului este foarte stricta si atenta noi chiar am avut un incident cu cumatrii nostri care erau la Arora au fost legitimati imediat. Fantasia nu are bratari ci doar carduri.

[08.05.11 19:24:49]

am inteles. multumesc fff mult pt explicatii. pana la urma... copiii or sa se joace in nisipul de pe plaja si or sa intre in apa... in piscina. sunt sigura ca imi fac prea multe probleme.

o seara placuta!

[12.05.11 23:17:13]

Buna...

Am facut rezervarile, am primit confirmarile, platim, pe 5 iulie plecam 8 nopti in concediu (cazati la acest hotel). La intoarcere, cu siguranta o sa vin cu un review.

Multumesc pt ajutor si... v-am "rasplatit" cu votul f. util/f. bun.

O vara minunata!

[13.05.11 17:32:05]

Ok. Concediu placut!

ecaterina_t
[24.05.11 19:28:00]

va rog frumos sa-mi spuneti daca sunt topogane la hotel FANTASIA. Multumesc

[24.05.11 20:15:26]

din cate am vazut in poze, sunt piscine cu topogane pt adulti si pt copii.

[26.05.11 19:12:32]

Nu sant topogane dar sigur copii nu au sa simta lipsa lor pentru ca sant animatori care au grija de copii, organizeaza jocuri, ii plimba prin hotel si multe alte activitati. Parerea mea ca merita de mers chiar daca nu sant topogane. Bafta!

Coste, cristianas, ecaterina_t
Alte impresii din această RUBRICĂFantasia DeLuxe [Yavansu]: