ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 07.02.2011
    DIN: Bacau
    ÎNSCRIS: 07.02.11
    JUL-2010
    2 AD. + 1 - 4 ani COPII

Hotel Joya Park- liniste si relaxare...

Asa cum ii sta bine romanului, de multi ani incoace, la ceas de iarna isi alege un concediu in afara granitelor tarii, la preturi rezonabile si cu multe reduceri. Fiind roman, m-am conformat si prin februarie, anul trecut, am purces la descoperirea ofertelor Early Booking - din varietatea de oferte am ales Bulgaria, hotel Joya Park la un pret excelent de 350 de euro- cu demipensiune

(de la agentia Vacanta de Vis din Sibiu- agentie recomandata de A. F. A).

Pe la sfarsitul lui iulie am *descalecat*in frumoasa statiune Golden Sands, unde am gasit o lume diferita de ceea ce am crezut noi. La inceput am zis ca nu se poate sa fie asa frumos dar ceea ce am gasit aici a intrecut toate asteptarile- la prima experienta in Bulgaria, pot sa spun ca stiu prea bine cum se face turism.

Hotelul Joya Park este un hotel dragut, elegant, curat si mai ales un loc civilizat in care te simti bine in concediu. Situat chiar la intrarea in statiune, cum treci de bariera e primul hotel pe dreapta, nu poti sa treci fara sa il observi- are o pozitie strategica deasupra celorlalte hoteluri, in ultima linie de la plaja, dar acest lucru nu reprezinta un incovenient. Distanta pana la plaja se face in circa 7-8 minute, mers lejer, care dupa mesele copioase este o adevarata binefacere.

Hotelul este compus din doua corpuri de cladiri, unite intre ele, in forma de L, si dispune de o multitudine de facilitati: piscina cu sectiune pentru copii (exista serviciu de salvamar la piscina de copii); loc de joaca; gradina superba; sala de forta; sauna; centru Spa; terenuri de tenis, baschet, volei; terasa in aer liber; restaurant generos; bar la piscina; schimb valutar; lift ultramodern; o statie proprie de taxi; supermarket; parcare proprie si mai ales gratis pentru clientii sai (in aceasta statiune parcarea reprezinta o problema destul de anevoioasa si mai ales scumpa).

Ca si camere Joya Park are 2 tipuri, respectiv camere duble si apartamente care sunt destul de generoase - au si un mic loc de servit masa cu o chicineta destul de utilata. Noi am beneficiat de o camera dubla, situata la etajul 5 al hotelului, avand vedere la mare ceea ce a meritat toti banii. Camera am gasit-o intr-o stare de curatenie excelenta, dotata cu tot ceea ce. este necesar pentru un sejur linistit- un pat dublu si o canapea de 1 persoana pentru copil, frigider, tv, AC, baia dotata super, un balcon generos cu masa si 3 fotolii din plastic, dulapuri incapatoare precum si alte accesorii necesare.

Sincer sa fiu nici nu stiu cand au trecut 7 zile la acest hotel, tot personalul a fost amabil- de la femeia de serviciu si pana la ospatari sau omul de la piscina- cu totii au depus eforturi pentru a ne simti bine si a petrece un concediu relaxant.

O sa mai revin si cu alte rw-uri despre acest hotel, legat de celelalte capitole: masa, distractia, piscina etc... Ideea este ca la un hotel de 3 stele, cum este Joya Park, gasesti conditii super si un personal care intregeste buna impresie despre aceasta locatie.

Trimis de Iohann 25* in 07.02.11 16:05:32
    Validat / Publicat: 07.02.11 18:07:48
    • A fost prima sa vizită/vacanță în BULGARIA

VIZUALIZĂRI: 5677 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (Iohann 25*); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
    P01 baia hotelului, de o curatenie exemplara
  • AŢI PUTEA rezerva o cameră aici, prin booking.com — la un preț mediu (media pe întreg anul) de 33.00 EUR pe cameră

[07.02.11 16:15:27]

@Iohann 25, este de preferat sa aduci completarile amintite de tine IN acest review, nu sunt admise pe site doua sau mai multe impresii de la acelasi hotel din aceeasi vacanta, mai este activa functia [edit] pe care iti recomand sa o folosesti cu incredere.

Daca nu dispui acum de timpul necesar, poti scrie oricand un ecou aici si noi ne vom ocupa de alipirea lui la impresiile initiale.

Iohann 25*AUTOR REVIEW
    [07.02.11 16:43:41]

cu cea mai mare placere... o zi buna...

lumiionita
    [10.04.11 12:19:21]

Buna ziua,

Spuneti-mi va rog daca parcarea este gratuita pentru clientii hotelului Joya Park (asa cum am inteles din mesajul d-voastra)

Adica... sigur???

[10.04.11 13:20:17]

Buna, felicitari pt review si te asteptam si cu alte detalii. Pretul pare suuuuper fata de litoralul nostru. A fost inclusa si vreo masa?

Iohann 25*AUTOR REVIEW
    [10.04.11 17:28:20]

Multumesc pentru gandurile voastre si ca sa nu raman dator fata de colege va raspund acum:

- parcarea este absolut free pentru toti clientii hotelului, daca masinile nu incap la suprafata au si parcare subterana, destul de incapatoare; ceea ce este in avantajul turistului este ca bariera de la intrare este in permanenta supravegheata de o camera video care are conexiune la receptie, unde pe un lcd urias deruleaza imagini din mai toate zonele exterioare ale hotelului.

- in pretul biletului sunt incluse masa de dimineata si cea de seara in regim bufet suedez, mancarea este de buna calitate si suficienta, mai ales pentru copii este imposibil sa nu gasesti o combinatie placuta.

- de anul acesta am vazut ca au trecut la regimul AI, ceea ce nu face decat sa ma bucure, la acelasi pret ca anul trecut.

- un lucru imbucurator pentru clientii hotelului este centrul de relaxare de la subsol, unde pentru cativa leva te poti relaxa la un masaj, jacuzzi, sauna, sala de fitness...

O zi faina si nu ezitati sa alegeti acest hotel, nu regretati cheltuiala facuta...

lumiionita
    [10.04.11 19:31:47]

Multumesc frumos ptr raspuns.

Vom fi la acest hotel din data de 20 iunie 2011 trei persoane intr-un apartament cu un dormitor, in regim all inclusive si speram ca totul sa fie ok.

O zi buna in continuare.

[02.05.11 16:28:20]

Buna, te mai deranjez cu o intrebare. Am intrat pe site-ul hotelului si am vazut ca pretul pe noapte este de 43 Euro All dupa data de 15 iulie. Ceea ce nu inteleg este daca tariful e de persoana sau de camera, pt ca scrie "bed in one double room". Parca ar fi prea ieftin 43 Euro pe camera, nu stiu ce sa zic. Pretul plattit de tine a fost pt toata familia? Multumesc mult.

pepsi70ro CONS. ONORIFIC AFA / BULGARIA
    [02.05.11 16:38:10]

@roxxie, acest pret (43 euro) este valabil din 10 iulie a. c. si reprezinta plata pentru o persoana/all inclusive.

[02.05.11 16:39:22]

Multumesc mult, ma gandeam eu e prea putin pt 2 persoane.

cristyna
    [16.05.11 18:50:51]

din 20 iunie mergem si noi, doua familii in doua duble, pornim din alba iulia.

[05.06.11 15:22:37]

Dupa 24 august vom repeta experienta pt. a 4 oara la acest hotel. Sfat pt. cei care mai sunt interesati! Optati pt. apartament in corpul A. Nu veti regreta! Vacanta placuta tuturor!

[06.06.11 21:29:42]

ok. atunci e bn. nu uitati! corpul A. e mai de fitze

libertango
    [06.06.11 21:36:19]

Pai noi am luat doua duble, n-am luat apartament. Speram sa fie bine.

[06.06.11 21:42:10]

e ok si in dubla in corpul B, mobilierul e nou oricum, daca vrei poti vedea toate pozele postate de mn. din ani diferiti (2007,2008,2010) in 2009 am fost la un hotel de 4 stele, dar crede-ma, ne-a parut rau k nu am fost tot la joya. ai sa remarci acolo cate etaje avea in 2007, corpul B si cate etaje avea in 2010.

[06.06.11 21:42:14]

@libertango & @nykorro, rog utilizati mesajele personale pentru astfel de discutii off topic, cateva ecouri au fost sterse, aceeasi soarta o va avea orice conversatie care nu se incadreaza in topicul impus de review.

[06.06.11 21:44:19]

ok. mii de scuze... ma si miram cu de ne lasi la taclale. stiam k nu e voie... scuze inca o data!

libertango
    [06.06.11 21:52:58]

Scuze webmaster. Nykorro, sa-ti activezi mesageria ca nu pot sa-ti scriu.

cristyna, libertango, lumiionita, nykorro*, roxxie
    Alte impresii din această RUBRICĂJoya Park Hotel: