ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 22.12.2010
DIN: TIMISOARA
ÎNSCRIS: 22.12.10
MAY-2008

TIMP CITIRE: mai puțin de 1 MIN

Este o statiune superba, linistita si ospitaliera.

Recomand aceasta statiune frumoasa, am fost la Paradise Bay cu sotia in mai 2008, cazarea si masa (mic dejun si cina) ireprosabile, se servea bufet exact ca in oferta, chiar aveau si meniuri pentru vegetarieni, personalul era de treaba, erau angajati si cativa romani (chiar si bucatarul), curatenia era facuta zilnic, patronii erau de treaba, vroiam sa mergem si in 2009, de recomandat cu avionul pana la Salonic.

N-am mai reusit sa venim in 2009 si nu stiu de conditiile de atunci. In 2008 as fi dat nota 10 per ansamblu la cazare, mancare si ospitalitate.

Trimis de sorintm in 22.12.10 19:35:48
  • A fost prima sa vizită/vacanță în GRECIA

VIZUALIZĂRI: 2077 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (sorintm); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

Kyandra
[22.12.10 19:40:19]

De ce esti asa zgarcit?? : ) Chiar nu crezi ca meritam si noi mai multe amanunte, poze? Grecia este asa de frumoasa, sunt sigura ca poti sa ne dai multe amanunte interesante!!!

sorintmAUTOR REVIEW
[22.12.10 20:16:18]

Nu am avut telefoanele cu noi (am zis sa fim linistiti), iar poze am facut cu un aparat de unica folosinta, dar la Hanioti merita sa mergi, ai ce vedea, in seara in care am ajuns desi eram obositi, am facut dus (apa calda era tot timpul) si am mers in centrul statiunii unde se tinea un festival popular international, in rest apa marii era curata, puteai inchiria hidrobiciclete si skijeturi, plaja avea nisip si era foarte curata si nu iti era frica sa-ti lasi patura acolo, nu avea nimeni treaba cu tine, iar daca aveai carnet de conducere puteai inchiria o masina si vizita restul statiunilor invecinate.

Era si statie de autobuz in fata hotelului Paradise Bay. Cat despre curatenie nu am vazut o furnica, un tantar sau o pata de egrasie.

Referitor la masa, mic dejun si cina erau servite bufet, puteai manca cat te tine, mancarea era diversificata si gustoasa. Patronii erau sot-sotie si mi s-au parut amabili.

Am plecat din Timisoara iar pretul in 2008 afost de 280 euro/2 persoane (transport autocar, cazare 7 nopti, si demipensiune. La banii astia nu gaseai in tara o asemenea oferta.

Sper sa ajung acolo si la anul.

adryana
[23.12.10 07:46:37]

bine ai venit printre noi, ma bucur ca esti si tu fan Grecia, ma bucur ca v-a placut acolo, Grecia e o tara frumoasa cu multe locuri superbe care va asteapta. Dupa tot ce am vazut eu pana acum acolo, in Halkidiki, doar, eu personal nu as merge la Hanioti, a fost acolo o prietena si am vizitat-o, noi fiind cazati pe Sithonia, in anul 2009. In primul rand ca sunt acele tarabe si magazine care nu stiu de ce mie imi amintesc de complexul nostru ,,Europa", caci multe lucruri sunt made in China, si sunt atat de aglomerate stradutele acelea din Hanioti incat ziua e atat de aglomerat si obositor sa te plimbi incat mai bine renunti. Hanioti e o statiune pentru shopping, nicidecum pentru cei care cauta liniste. Plaja, recunosc ca ai dreptate, e intretinuta, curata, fara pietre, paremi-se ca are si steag albastru, daca nu ma insel, chiar am facut baie si noi acolo, malul e totusi abrupt si pe sub apa aveam senzatia ca ma trage curentul in larg. Daca va place Grecia, sunt si alte locuri care va asteapta. ,,Sarbatori Fericite"!

sorintmAUTOR REVIEW
[12.02.11 15:25:55]

Anul acesta sper sa revad Grecia.

adryana, Kyandra, sorintm
Alte impresii din această RUBRICĂParadise Bay: