ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 21.11.2010
DEC-2008

Extrem de nemulțumit
Nici nemulțumit, nici mulțumit

Nesatisfacator

Pentru un hotel de 3 *, Edelweiss este o alegere proasta, mai ales comparativ cu celellate hoteluri din aceeasi categorie din zona.

Noi am fost acolo pentru petrecerea revelionului... proasta alegere. A fost foarte frig iar camerele nu erau incalzite pe parcursul zilei (justificarea fiind ca sunt goale), iar seara intram intr-un frig de nedescris. In plus, opreau caldura pe parcursul noptii. Poate daca era vara lucrurile stateau altfel dar asa, a fost ingrozitor de frig. Noaptea se lipeau perdelele de geamurile care se udau... Apa calda nu avea presiune (desi eram la parter), dusurile fiind mai mult reci, ideale dupa o zi in zapada. :) De invelit am avut 2 paturi subtiri... am imbracat cuverturile paturilor pt ca paturi degeaba am cerut. Cei de la receptie abia intelegeau engleza, sau poate nu au dat de inteles ca stiau.

Camerele mici, nu au facut curatenie si nici nu au schimbat lenjeria cat am stat acolo (bine ca am luat de-acasa). Intr-adevar, cand am ajuns era curatenie.

Mancarea putin variata, traditionala in general, muraturi bulgaresti umplute cu branza dimineata, la pranz si seara, ciorba de fasole si niste mezeluri traditionale. Bauturile se platesc separat indiferent de pachetul de mese cumparat din tara.

Cina festiva a inlocuit cina din noaptea de 31; lucru cumva justificabil. Problema a fost atmosfera. Manele bulgaresti, niste babe care ne-au "sorcovit" pana ne-au inrosit sa le dam bani si multa galagie. Am avut in meniu un purcelus la protap... pacat ca bulgarii de la alta masa l-au confiscat (nu sunt amatoare de carne dar gestul a fost jalnic). Desigur, dupa multe rugaminti din partea ospatarilor, au inapoiat scheletul dezmembrat pe "masa festiva oficiala".

Nota 10 pt statiune. Ideala pt amatori sau cei care nu sunt schiori profesionisti, dar si pentru cei care cauta alte activitati (sanius, snowmobil). Hotelul insa destul de indepartat de statiune... cam la 20 min de mers pe jos.

Parcarea la hotel a fost gratuita si deszapezita.

Vacante placute!

Trimis de simaalina in 21.11.10 22:52:05
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în BULGARIA.

VIZUALIZĂRI: 1818 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (simaalina); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

magdalena
[21.11.10 23:27:27]

Ce fel de zona este Borovets? Noi am avut o experienta iarna de un revelion in Nisipuri si era frig pe holuri si cei care au ramas si pe 2 decembrie au avut parte de frig pentru ca plecasera turisti si nu mai incalzeau peste tot...

Dragoș_MD
[21.11.10 23:53:08]

@magdalena Borovetz e statiune alpina, de schi. dacă nici acolo nu găseşti iarna căldură în hotel, mai bine faci revelionul în cort! măcar acolo ştii dinainte la ce să te aştepţi şi sigur pleci pregătit cu de toate. (cort izoterm de mers pe Himalaia, saci de acelaşi "calibru", îmbrăcăminte vătuită etc.)

magdalena
[21.11.10 23:55:35]

Atunci e strigator la cer! Nu e permis asa ceva!

dandana
[22.11.10 00:15:57]

urita experienta... totusi imi permit o observatie... Borovets n-are nici o treaba cu Varna... e statiune alpina

probabil din greseala e review-ul la Varna.

[22.11.10 07:04:39]

@simaalina

Reviewul tau este postat gresit, el ar fi trebuit sa se regaseasca in pagina Borovets acolo unde ii este locul.

Pe viitor te rog sa fii mai atenta in ceea ce priveste postarea destinatiilor de vacanta.

Un coleg va muta review-ul acolo unde trebuie.

[22.11.10 09:08:03]

rubrica definita pentru "Hotel Edelweiss Borovets" a fost mutata la sectiunea dedicata zonei Borovetz

[17.02.11 18:05:50]

Am inserat informatiile de natura tehnica in fisa hotelului precum si coordonatele gps. A rezultat urmatoarea pozitie pe harta interactiva.

dandana, magdalena