ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 26.09.2010
ÎNSCRIS: 06.04.08
SEP-2005

Poate cel mai frumos hotel in Paris

Am fost la acest hotel in septembrie 2005, dar am impresia ca am fost luna trecuta :) Pentru mine, este cel mai frumos hotel in care am stat sau pe care l-am vazut. Si asta pentru ca nu are multe lucruri in comun cu un hotel.

Eu am fost chiar in anul cand s-a deschis si site-ul nu avea inca poze. Asa ca am crezut ca ajung la un hotel clasic. Am ajuns seara tarziu pentru ca veneam de la Nisa. Nu aveam GPS si am nimerit destul de greu. Am intrat intr-o curte si am oprit langa o cladire mai mare unde scria Reception. Eram asa de obositi ca nu prea am vazut ce era in jurul nostru. Acolo am facut check-in si ne-a explicat o tanti ca trebuie sa o luam inainte sa cautam o alee si niste numere. Eram cam debusolati. Am iesit si am cautat aleea. Vedem numai siruri de case si noi cautam un hotel. Am ajuns la aleea cu pricina, am gasit si numarul indicat si atunci ne-a picat fisa. Camera era de fapt acea casa. Dar nu ne venea sa credem. Si cand am intrat inauntru chiar am ramas cu gura cascata. La propriu.

La parter era o bucatarie deschisa o masa mare cu sase scaune si un living cu canapea dubla. La etaj erau doua camere fiecare cu baia ei. Casa era mobilata incredibil de calduros. Era o casuta din povesti pe care fiecare dintre noi probabil ne-o dorim. Dimineata am avut alt soc cand am iesit in curte si am vazut privelistea. Traiam un vis.

Dimoneata era un autobuz care facea 2 curse gratuite intre hotel si Disneyland (5 min). Daca pierzi acele curse, poti lua autobuzul local care are statie chiar la iesirea din resort. La fel si seara sunt curse inapoi de la Disneyland catre hotel.

Langa intrarea in parc este si gara. Se ia RER si in 30 min esti in centrul Parisului, deci nu cred ca distanta este o piedica pt acest hotel. Tot la 5 min de hotel este un Hypermarket Auchan si o zona cu magazine de tip outlet (ca la Parndorf in Austria) cu preturi foarte bune. pretul unei camere este de 169 euro, ceea ce mi se pare super ok pt 6 persoane, ba ciar si pentru 4 daca ma gandesc la nivelul de confort pe care il ofera. Noi atunci am fost chiar norocosi pt ca am gasit o oferta cu 99 E. Exista o piscina superba exterioara, una interioara care are si un jacuzzi Dupa 4 zile de colindat Parisul, ultima ne-am petrecut-o la piscina pentru refacere. Si ce minunat a fost.

Trimis de scotty in 26.09.10 21:54:08
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în FRANȚA. A mai fost în/la: Coasta de Azur

VIZUALIZĂRI: 3025 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (scotty); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 Vedere din camera
PUNCTAJ CRT: 1000 PMA (std) PLUS 2900 PMA (din 1 vot)
  • AŢI PUTEA rezerva o cameră aici, prin booking.com — la un preț mediu (media pe întreg anul) de 142.00 EUR pe cameră

webmasterXY*
    [26.09.10 22:28:41]

Am sters P12, era dublura P13.

Diaura*
    [26.09.10 23:09:35]

Superb. Una este sa ai camera ta de hotel... si alta e sa ai casuta ta. Intelg bine? Pretul este pe casuta 169 Euro? Pentru micul dejun va cumparati voi ceva si gateati la buctaria casutei?

[26.09.10 23:44:47]

Da, pretul este de 168 E /casa. Si da, pt micul dejun si pt cina ne cumparam ce vroiam de la supermarket. Bucataria era complet utilata. Exista chiar si masina de spalat rufe in casa, dar nu am folosit-o. Curatenie se facea in fiecare zi.

kmy
    [27.09.10 08:51:52]

Super tare! Multumim de informatie. Poate o sa profit candva de ea!

celeste
    [27.09.10 10:06:04]

Asa da hotel. f. frumos. , cum ai scris la una din poze este exact "ca in povesti". Multumim pt. review si pt. poze.

corinne
    [27.09.10 13:31:01]

Felicitari pentru excelenta descriere si un vot de la mine!

De retinut hotelul pentru o eventuala vizita la Disneyland.

[27.09.10 19:46:54]

Ma bucur ca v-a placut!

Hotelul este de luat in seama nu numai pt. vizite la Disneyland ci pt orice vizita la Paris. 30 min cu metroul nu este mult, dar eu cred ca merita efortul. in Bucuresti, de la Iancului la Eroilor faci 30 min cu metroul si nu castigi nimic...

[23.07.11 15:45:04]

Multumesc pt. review, locatia este foarte tentanta, ... tentanta incit fara ezitare am si facut rezervare pt. septembrie la acest resort.

Am rezervata o "casă cu 2 dormitoare/Two-Bedroom Townhouse", pt. 6 persoane (4adulti+2copii), ... sti cumva daca in acest tip de casa exista 2 dormitoare + un living + o mini bucatarie?

Parcarea auto este gratuita?

La piscina interioara se mai plateste ceva?

Multumesc anticipat

[13.08.11 23:19:04]

Scuze pt raspunsul cu intarziere...

Da, la etaj sunt doua dormitoare, unul cu baie proprie, celalalt cu baia pe hol. La parter este un living spatios, cu canapea extensibila si loc de luat masa si o mica bucatarie deschisa catre living, complet echipata. Este practic o casa in care poti locui timp indelungat fara sa fie nevoie sa mai aduci nimic. Parcarea nu se plateste si nici la intrarea la piscine nu se platea nimic.

Nu uitati sa vizitati si outletul din apropiere Este posibil sa primiti un voucher de reducere din partea hotelului.

Va doresc sejur placut!

[14.08.11 00:52:08]

@scotty

Multumesc de raspuns, pentru septembrie am rezervat la acest "hotel".

[10.05.15 14:51:14]

@scotty - Am setat în program coordonatele GPS ale acestei destinaţii, rezultând următoarea poziţionare pe hartă -- click aici.

[10.05.15 21:26:55]

@webmasterX - Pozitionarea pe harta este corecta.

aysha, celeste, corinne, Diaura*, scotty