ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 24.09.2010
ÎNSCRIS: 24.09.10
SEP-2010
2 AD. + 1 COPII -- v: 6ani

Un hotel de 4 stele

Am fost la Astera in perioada 02.09. -09.09.2010 si am constatat ca nu era nicidecum extrasezon, in sensul ca hotelul era plin si in perioada aceasta, ceea ce am considerat ca un punct bun, dar aveam sa constatam ce de fapt toata statiunea era plina in perioada aceasta.

Dar sa o luam cu inceputul. Drum acceptabil (am mers prin Vama) ce-i drept cu multe limitari de viteza pe portiunea bulgara (pe care ne-am straduit sa le respectam pentru a nu avea surprize). In Nisipuri destul de complicat daca nu stii traseul, dar ne-a dus un taximetrist pina in fata hotelului, mai mult a vorbit si cu paznicul parcarii care ne-a facut loc in parcare (gratuita si pazita). Bineinteles toate astea pe cite 5 E, dar merita. Check in 5 minute, deja de cind am ajuns, adica la ora 11 A. M.

Camerele le-am primit la etajul 6 (am fost 2 familii cu copii), departe de lifturi, cum am avut rugamintea la receptie sa fie, pentru a nu fii deranjati de soneria liftului, nu noi atat, cat copii. Camere foarte frumoase, aranjate cu gust, minibar gratuit (era un vin, o apa plata, o racoritoare); terasele sunt pe laterale, asa incat din toate camerele au sea wiew. Foarte bine amplasat hotelul, cu plaja privata la 200 metri de hotel, de trecut printr-un bazar, cu sezlonguri si umbrele ale hotelului si cu un mic minibar unde sunt sucuri la dozator, bere la dozator (acceptabila), croissante, fructe, snacks-uri, si cu plaja curatica. Restaurantu Arrogance (unul din cele 3 ale hotelului), unde se servea masa este super tare. Mancare pentru toate gusturile, varietate mare, la fiecare cina o seara tematica (bulgareasca, italiana, love night, sea food), cu personal amabil, inclusiv cu bar. Barul hotelului foarte frumos, cu bauturi bune iar la UAI erau in jur de 10-12 bauturi alcoolice din toate varietatile (vodca, gin, tequila, whisky, Campari, rom), bere draft, sucuri la dozator, cocktail-uri.

In fiecare seara, 19.30 disco pentru copii (au 3 animatori foarte simpatici, nota 10 pentru DIDY), urmat de o ora de spectacol (la care luau parte si copii), cu dansuri latino, etno, spectacol de magie, seara de bingo, karaoke (organizate in asa fel ca in 7 zile de sejur puteai sa ai parte de fiecare din programe) iar artistii foarte profesionisti terminau programul prin a antrena si spectatorii. Animatia se tinea in holul barului hotelului, in perioada aceasta, vara e pe terasa exterioara, unde e si piscina exterioara foarte frumoasa.

Hotelul dispune si de piscina interioara, cu apa incalzita la 30 grade, sauna, baie turceasca, SPA, sala de fittnes, centru medical. O alta atractie a hotelului este discoteca Arrogance, unde intarea este libera pentru clientii hotelului (consumatia in schimb nu), dar cu preturi rezonabile, cu 4 sali, 4 genuri diferite de muzica, situata in subsolul hotelului, cu capacitate de 2000 locuri, de departe cea mai tare discoteca pe care am vazut-o. Poate imi mai scapa cate ceva, dar oricum merita toti banii.

Va doresc sa va simtiti macar asa de bine ca noi! Sejur placut la Astera.

Trimis de Gaby74 in 24.09.10 12:45:05
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în BULGARIA. A mai fost în/la: Nu

VIZUALIZĂRI: 2037 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (Gaby74); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 Plaja hotelului (in spate hotelul)
PUNCTAJ CRT: 1000 PMA (std) PLUS 2000 PMA (din 0 vot)

magdalena
    [24.09.10 13:09:04]

Pana acum nu am auzit de minibar gratuit la bulgari, asta e de bun augur si daca ati si fost multumiti de mancare e un hotel de luat in calcul!

pepsi70ro
    [24.09.10 13:13:51]

Ma bucur pentru vacanta reusita de la Astera, ai ales un hotel excelent cu servicii pe masura.

Felicitari si bine te-ai atasat comunitatii!

alex1968
    [24.09.10 13:15:35]

Eu am fost de Paste la acest hotel - intr-adevar, un hotel foarte bun - dar nu am avut minibar gratuit. Felicitari pentru review.

[24.09.10 13:27:53]

Salut! Intr-adevar un hotel deosebit iar cei cu care am vorbit acolo (romani, nemti, rusi, chiar o familie de finlandezi) erau de-a dreptul incantati de tot ce ofera ei acolo, iar minibarul din camera cred ca l-au facut acum pentru UAI dar nu este ceva pe care sa pui baza pentru ca avea o sticla de vin de 750 ml. , un flacon de apa plata de 1,5 l, si un suc la 1.5 l. gen Giusto, ceva tare dubios, nu l-am incercat.

In rest sucurile la dozator nu erau prea stralucite, poate doar cele Nekti, dar per ansamblu servicii foarte bune, cu personal de nota 10, bun cunoscator de engleza si germana.

corinne
    [24.09.10 18:54:34]

Un review complet foarte util celor care doresc sa se cazeze in Nisipuri si doresc informatii despre hotel.

Si eu am vrut un sejur la acest hotel dar nu am gasit o oferta avantajoasa. Mi s-a parut un pic scumput.

Felicitari pentru excelenta descriere!

[27.09.10 14:47:56]

Noi am gasit oferta cu 5 nopti platite si primeai 7 nopti, valabila dupa 1 septembrie dar pe site mi-au aparut doar 5 nopti desi trecusem 5=7. La conditiile pe care le ofera 60 euro / zi e acceptabil.

[27.09.10 14:48:01]

ADO5000
    [13.01.11 12:53:56]

Salut... Cum tea-i descurcat cu doi copii in camera?? V-ati chinuit sau a fost k? Pentru ca si eu am 2 copii de 5 si 10 ani si... nu stiu daca ma voi putea descurca...

In alta ordine de idei... pana la urma acest hotel are AI sau UAI?

Pretul afisat a fost cu EB sau nu??

Multumesc.

[13.01.11 20:25:42]

Buna! Probabil nu am fost destul de clar in rewiew asa ca, mea culpa, sa incerc sa lamuresc unele aspecte. Oferta pentru septembrie, cind am fost noi a fost la pretul de 60 euro/zi /persoana cu UAI, iar noi am platit 5 nopti si am primit inca 2 in plus, oferta asta fiind valabila de la 1 septembrie, si nu se cumuleaza cu EB. Am fost 2 familii cu cate un copil pentru care se poate cere pat suplimentar fara taxa. Daca mai pot ajuta cu informatii, cu placere, ce pot sa spun ca e super OK totul la Astera si as reveni cu placere acolo oricand, daca mentin conditiile de anul trecut. Daca mai au sau nu anul aceste UAI, asta nu stiu. O zi buna!

ADO5000, alex1968, corinne, Gaby74, magdalena
    Alte impresii din această RUBRICĂAstera Hotel & Spa Hotel: