ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 21.08.2010
AUG-2010
2 AD. + 1 COPII -- v: 2,2

Către satisfăcător
Foarte nemulțumit

Inca la Viva si nu prea veseli

Salutare voua care mergeti in Bulgaria! noi suntem a doua oara, prima data acum 4 ani in Balcic, dar nu voi face comparatie. Oricum am citit de bine, in mare parte, iar semnalele de alarma nu le-am luat in seama. Pacat, poate mai dadeam o suma in plus si eram fericiti.

Am ales sa mergem aici pt ca asa am vrut eu in primul rand pentru mancare, intelesesem ca e buna, se pare ca multi inca o cred, pentru ca au cu ce compara ca oferta de pe litoralul bulgaresc.

Dar noi comparam de exemplu cu hotelul din Tenerife cu care Viva nu poate egala.

Am avut o indigestie, copilul a fost ferit doar pentru ca e mofturos. In mare sunt gustoase, nu variate, uneori combinate aiurea alimentele pt a nu risipi ce a ramas de dimineata etc. Sa zicem ca te descurci, dar la bauturi iar mai ai de suferit. Si s-a scris pe aici.

Partea cea mai rea este distanta fata de plaja, microbuzul pleaca la ore de genul 9. 30, 1030, cam asa, oricum trebuie sa optezi pt un pachet de 5 zile de transpot, inclus umbrela pe plaja, sezlong, care apropo sunt scumpe separat, 27 leva pt 2 persoane e destul mult.

Apoi daca te hotarasti sa mergi dupa ucm doresti si nu ai masina e durere cu treptele acelea 80, mai ales la intors, dar si de acolo e o distanta destul de mare de parcurs pe strazi impanzite de magazine, masini si oameni, ar daca ai si un copil dupa tine e cu durere fizica.

Apoi e primirea, destul de rece, sa nu ajungi prea devreme, sa nu vrei camera cu vedere la piscina sau mare, nu este disponibila mai ales pentru cei cu copii, hahaha. Lifturile sunt 2 la 8 etaje dar nu merge decat unul de lunea trecuta, e sauna in el si foarte aglomerat, pierzi peste 30 min zilnic, dar mai bine o iei pe scari, spune-le asta pensionarilor - am vazut ca prefera sa mai doarma pe sezlong. Nici nu s-au sinchisit sa rezolve problema si nici nu cred ca o vor mai face.

Inca ceva... daca stiam mai bine sacrificam masa si profitam de timpul asta. Se duce oricum dar sa il pierdem pe drumuri... e prea mult.

Or mai fi de spus, dar e tarziu. Hotarati cum vreti.

Trimis de crispirv in 21.08.10 22:30:34
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în BULGARIA. A mai fost în/la: Balcic

VIZUALIZĂRI: 2282 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (crispirv); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
PUNCTAJ CRT: 1000 PMA (std) PLUS 400 PMA (din 1 vot)

kouklakys*
    [24.08.10 13:53:07]

Eu fac asa un tur de forta la toate impresiile postate pentru hotelurile din Nisipuri si ...oare de ce nu ma mira ce scri?

crispirvAUTOR REVIEW
    [24.08.10 14:16:14]

Mda, asa am facut si eu... m-am uitat si la ce au mai scris altii in perioada asta, cazati si ei la hoteluri de 4 stele in Nisipuri.

Am si vorbit cu oameni care inca erau locati, unii multumiti, altii mai putin. Trebuie sa mergi cu grupul ca sa te simti bine, sa stii sa mai faci si haz de necaz, sa te odihnesti bine, sa ai bani in plus chiar daca ai platit Ai, sa fii flexibil si sa mai cauti si altceva.

Eu sunt multumita ca am ajuns acasa, deja devin impaciuitoare, sotul e inca suparat pentru ce s-a intamplat si si-a propus sa imi completeze tabloul cu minusuri pe care eu nu le-am spus.

chimista*
    [26.08.10 14:02:19]

Ma oameni buni de ce tot comparatia Bulgaria cu Turcia sau Tenerife, PRETUL a fost acelas cu cel care l-ati platit pentru vacanta din Turcia sau Tenerife???? O tara cu care ar trebui comparata e Romania pentru si ei avut regim comunist, si ei au intrat in 2007 in UE DAR ei au hotel de 4 stele cuu ALL inclusiv si pret aceptabil, ceea ce in Ro nu gasiti.

Pentru oameni care au de ales intre litoralul roamanesc si cel bulgaresc eu ii recomand pe ei.

alex1968
    [06.08.11 23:04:28]

crispirv,

Te rog spune-mi tu ce fel de camera ai avut: dubla standard sau dubla superioara? Pentru ca am inteles din ceea ce ai scris ca nu au vrut sa-ti dea cu vedere la mare. Stii cumva daca cele superioare au toate vedere la mare? De asemenea, te rog sa-mi spui, daca stii, daca drumul de la Aquapolis la Viva este greu. Eu merg cu autocarul si ma lasa la Aquapolis. Pe harta sunt destul de apropiate, dar nu stiu daca sunt si trepte de urcat (ma gandesc la faptul ca vom avea bagaje). Multumesc mult

alex1968, chimista*, crispirv, kouklakys*
    Alte impresii din această RUBRICĂHVD Viva Club Hotel: