ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 21.08.2010
ÎNSCRIS: 02.08.10
JUL-2010
2 AD. + 1 COPII -- v: 1 si 5 luni

Foarte nemulțumit

Pa si la revedere Bulgaria!

Nu am cuvinte sa descriu toate cate ni s-au intamplat acolo, incepind de la cazare, parcare, mancare si servicii.

Totul a fost sub orice critica, poate ca in alta parte ar fi fost mai bine.

1. In cateva cuvinte: parcarea la hotel nu a fost posibila, s-a parcat in alte parcari de la alte hoteluri unde s-a platit 15 leva pe zi, iar la plecare nu ne-au last nici macar sa bagam masinile in parcare sa ne punem bagajele in ele (am fost un grup de 4 familii cu 4 masini), iar cei care au parcat in fata hotelului ca sa isi puna bagajele, s-au trezit cu masina de ridicat linga ei, care vroiau sa le blocheze rotile si sa o ridice.

2. Camerele spatioase, dar curatenia lasa ffff mult de dorit, asternurile nu au fost schimbate deloc, prosoapele se schimbau daca se intampla sa fi in camera si sa rogi cameristele sa le schimbe, iar la cosul de gunoi ne "ne certau" ca de ce nu punem punga in cos ca sa nu facem mizerie...

3. In primele 2 zile nu am avut curent. partea frumoasa a fost ca am avut o cina "romantica" la lumina luminarilor

4. Intratul la "cantina" in ordinea eliberarii locurilor (adica stat la coada pina iti da drumul sa intri) si cu bifarea "cartelei" - vezi doamne sa nu intri sa maninci de doua ori, deci degeaba aveai bratara pe mina. Mancare aceasi in fiecare zi, cartofi, orez, pui, oua.

Ca sa iei o bere trebuia sa stai la rand, la bar si cum apareau pahare spalate erai servit, dar nu mai mult de 2 pahare de bere odata si cum noi eram trei barbati la masa, trebuia sa mergem toti ca sa fim serviti...

5. Fiind la "all inclusive" in functie de bratara albastra pe care o avem, trebuia sa mergem de pe plaja la barul de la piscina ca sa fim serviti ca la cel de pe plaja aveau voie cei cu bratari "albe".

Si ar fi mult mai multe, pe care evenbtual le vor scrie si cei care au fost cu noi.

dar in concluzie, ne-am lecuit de bulgari, asa ca PA SI LA REVEDERE BULGARIA

Trimis de condoiu in 21.08.10 06:59:13

VIZUALIZĂRI: 1663 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (condoiu); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
PUNCTAJ CRT: 1000 PMA (std) PLUS 200 PMA (din 1 vot)

iassmyna
[21.08.10 11:02:24]

Cred ca a fost o experienta mai putin placuta... Si totusi sunt locuri in Bulgaria unde te simti foarte bine !

Poate te razgandesti

cristig*
[22.08.10 12:29:34]

salut, voi pleca pe 1 sept. pt. 5 zile

in urma review-lor scrise mai sus am o oarece indoiala in privinta hotelului, dar nu am ce face am platit deja sper sa fie ok lund in considerare si ca este la sfarsit de sezon.

as avea cateva intrebari:

1. din drumul principal cum se ajunge la hotel?

2. in review-ul tau ai spus despre barul de pe plaja, ce inseamna bratara alba si cea albastra?

3.exsita si un aqua park in zona ai fost?

[22.08.10 13:45:57]

3. exista un aqua park foarte aproape de hotel, este cam la 5-7 min de mers pe jos,

2. in functie de corpul de hotel in care esti cazat primesti o bratara, hotelul are doua restaurante, cei cu bratara albastra merg la hotelul de linga receptie si au acces la barul de la piscina interioara, cei cu bratara alba maninca la restauranul al doilea si au acces la barul de linga piscina exterioara.

1 sincer nu se ajunge greu, daca vii dinspre Varna, la primul semafor ar trebui sa o faci la stanga moment in care ai pe partea dreapta aqua park-ul, apoi la prima intersectie mare tii inainte si urmezi drumul, daca te uiti in sus vezi hotelul de culoare albastra

[22.08.10 13:54:59]

Daca te uiti pe pozele atasate de alti: "barul irlandez" este barul la care poti sa mergi cu bratara alba, de unde ai si acces la "piscina din fata" - care este linga plaja,

"interiorul, unde se vede liftul lateral" este in corpul de linga plaja unde se gaseste si restaurantul al doilea (acolo unde este mai mult spatiu decat la primul, si unde "parca" estei primit mai bine, ca in rest sunt acelasi probleme legate de masa si bautura).

Apropo daca mergi i-a si o halba goala cu tine, daca esti bautor de bere ca sa aiba in ce sa iti puna... altfel o sa faci "coada" la barul unde se spala paharele ce se strang de pe mese si apoi se serveste iar in ele, iar cand nu au ce sa mai stranga nu au in ce sa mai serveasca...

[22.08.10 22:08:01]

http://amfostacolo.ro/hotel.php?d=metropol-complex-chaika--sunny-beach-slanchev-briag&id=3021 poti sa intri si pe pagina asta

De fapt Arkadia , metropol, Chaika, fac parte din acest complex

condoiu, cristig*, iassmyna