ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 19.08.2010
ÎNSCRIS: 19.08.10
JUL-2010

ARTICOL ARHIVAT

Cel mai frumos concediu!

Experienta Christin Appartments din Thassos a fost de departe cea mai placuta de pana acum. Dupa un drum infernal de 15 ore am ajuns la 9 seara la destinatie, gandindu-ne cu groaza ca s-ar putea sa fim dezamagiti de cazare, avand in vedere lipsa totala de review-uri de pe net. Am ajuns insa intr-un colt de rai. Nu cred ca exista un loc de cazare pe insula mai inverzit decat acest grup de apartamente. O curatenie exemplara si un bun gust desavarsit. Proprietarul (Mr. Manos) si sotia acestuia sunt niste oameni deosebiti.

Apartamentul nostru avea o camera + un fel de hol living cu un pat de o persoana si o kitchineta. Doua balcoane completau apartamentul, unul din el cu vedere la mare si pozitionat in asa fel incat nu batea niciodata soarele. Nu se ofera masa dar kitchineta a fost perfecta, micul dejun si masa de pranz luandu-le in camera cu ceea ce gateam noi.

Poate singurul minus pe care l-as putea gasi este faptul ca nu aveau piscina iar plajele cele mai apropiate nu erau prea grozave (in stanga la 100 m era plaja principala a statiunii, prea aglomerata pentru gustul nostru iar in dreapta o plaja micuta intr-un golf la 50 m dar care avea pietre si pe plaja si in apa). Oricum Thassos-ul nu este o insula unde sa faci plaja in fata hotelului ci trebuie sa incerci in fiecare zi alt golf (noi am preferat Paradise Beach).

Recomand cu caldura aceasta locatie pentru cei care sunt amatori de relaxare si comfort. Este ideala pentru familiile cu copii.

Trimis de crisnichita in 19.08.10 13:32:53
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în GRECIA. A mai fost în/la: Thassos, pensiune in 2002

VIZUALIZĂRI: 7528 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (crisnichita); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 camera principala

dartax
[19.08.10 13:48:45]

Ati fost click aici

[19.08.10 13:59:22]

Da, este aceeasi locatie.

ascanio
[19.08.10 14:21:29]

Buna... imi poti spune cum sunt preturile in statiune... cat este o camera dubla cu cat mananca pe zi la taverne 2 persoane... cat erau sezlongurile pe plaja... amanuntele interesante... vreau sa plecam cu masina duminica sau luni! Merci!

[19.08.10 14:39:34]

Preturile in statiune la supermarket de ex sunt destul de maricele (doar legumele si fructele sunt mai ieftine ca la noi). La terase cheltuiam intre 28 si 40 de euro in functie de terasa (in pretul asta intrau 3 feluri de mancare si ceva de baut pt toti trei). Cea mai ieftina si cunoscuta taverna este Irene, pe plaja (unul din chelneri este roman). Sezlongurile si umbrela erau in total 7 eur cam peste tot.

La drum va sfatuiesc sa o luati pe varianta Sofia dar mare grija dupa ce treceti de centura pt ca se lucreaza si va baga pe un drum secundar pe care GPS-ul nu il stie. Urmariti marcajele spre Kavala si o sa intrati pe E79 dupa care drumul e ca in palma.

ascanio
[19.08.10 14:46:35]

Poti sa-mi spui te rog ce preturi au la cazare?Sincer mai raman putini bani in jur de vre-o 500euro si vroiam sa vad daca ne ajung pentru 6 nopti!Merci!

[19.08.10 15:11:45]

sunt 2 tipuri de apartamente: de 70 eur/noapte si de 95 eur/noapte. Noi am ales varianta 1 si a fost foarte ok pt o familie cu un copil de 5 ani.

[19.08.10 15:39:10]

Apartamentele sunt in Potos? Mi-a luat un pic pana sa pricep. Par ok dar pretul nu-i de criza totusi.

[19.08.10 16:28:49]

Da, sunt in Potos. Pretul nu este mic dar conditiile sunt excelente si bucataria este super dotata.

[19.08.10 17:10:39]

Vorbeai de o ocolire dupa Sofia, e vorba de drumul de dupa granita cu Grecia, adica drumul spre Salonic pana in Serres si un pic dupa? Pentru ca de 3 ani e tot asa si gps-ul nu stie mereu, chiar si pe autostrada arata ca mergi prin camp.

Daca e o ocolire in Bulgaria asta e ceva nou, am vazut ca se lucreaza la un moment dat dupa ce se termina bucatica de autostrada de dupa Sofia, dar era un singur pod.

[19.08.10 17:14:53]

este vb de o portiune de drum dupa centura Sofiei. sunt puse insa indicatoare galbene cu Kavala care se afla chiar la granita cu Grecia si te descurci. In grecia nu am avut nici o problema cu GPS-ul.

[19.08.10 17:17:31]

Ok, merci, vom vedea cum e in scurt timp, sper sa nu ajungem la Skopje.

[19.08.10 17:39:01]

De ajuns ajungeti sigur Oricum sa nu o luati prin Veliko Tarnovo pentru ca drumul este fff prost desi un pic mai scurt.

Drum bun!

[19.08.10 17:41:39]

Ok merci mult, oricum noi o cotim spre Corfu si am mai facut drumul asta dar ma gandeam sa nu ne ratacim prin Bulgaria de sud, dar avem harti si Gps si mai sunam un prieten de pe AFA si rezolvam noi cumva.

mihai.dragu
[24.08.10 00:11:12]

Buna crisnichita,

La ce agentie ati gasit oferta aici ?

Caut oferte pe net si nu gasesc nimic

[24.08.10 07:34:28]

Atentie!

Discutiile despre agentii pot avea loc doar prin mesaje private!

[24.08.10 09:39:41]

Nu am mers prin agentie. Am facut rezervarea direct la ei, platind ca avans contravaloarea a 2 nopti de cazare pein western Union.

magician7
[25.05.11 15:05:33]

buna crisnichita! peste tot se vorbeste de cele 2 tipuri de apartamente care au dormitor/dormitoare si chicineta... insa nimic de baie... fiecare apartament are baie proprie? sau sunt bai la comun? tocmai ne pregateam sa inchiriem un apartament de tip B (cu 2 camere separate), insa aspectul cu baia/baile, nu este mentionat nicaieri... astept raspuns... ms

[25.05.11 15:27:46]

Fiecare apartament are cate un domitor si inca o incapere ce contine kichineta si inca un pat de o persoana. De asemenea, au baie.

Ne-a impresionat foarte mult curatenia si bunul gust care se regaseste la Christin appartments.

Va recomand cu caldura!

ascanio, crisnichita, dartax, magician7, mihai.dragu