ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 16.08.2010
ÎNSCRIS: 20.02.09
AUG-2010
2 AD. + 2 COPII -- v: 6,5 si 5 ani

Leila Lak Appartman, Gyula

Din multele variante analizate am ales cazarea la LEILA click aici, ne-a placut si cum arata, e aproape de strand si are un raport calitate-pret bun.

Intreg apartamentul era 60 EUR/noapte.

Cind am ajuns gazda ne astepta, am sunat-o cu o ora inainte de a ajunge ca sa fie acolo (ea nu locuieste acolo).

Pe site-ul www. gyula. hu puteti cauta cazare utilizind filtre cu ce va intereseaza, pentru mine a fost foarte util, mi-a afisat doar cazarile care aveau ce doream eu (una din cerintele principale fiind sa fie aproape de strand).

LEILA este aproape de strand, 5 minute pe jos, cel mai aproape e de intrarea din spatele strandului de pe Part u. , dar nici intrarea principala nu e departe.

De asemenea cetatea si centrul sint tot aproape.

LEILA are practic 2 apartamente, fiecare in casute separate:

-cel in care am stat noi si care are o capacitate de maxim 9 persoane, 3 camere, 3 bai, bucatarie, 1 mic hol

-celalalt am inteles ca are capacitate de 2+2 persoane, are o terasa in fata cu mese si scaune.

Exista curte foarte frumoasa, gratar, ceaun (intr-o seara l-am folosit si noi dar nu am amestecat destul si s-a cam ars, l-am mincat asa...), balansoar de lemn, pavilion cu masa si banci (balansoarul si pavilionul practic sint in zona apartamentului mare), pentru copii lada cu nisip, hinta, un mic tobogan, trambulina mica.

Si acum sa va descriu apartamentul.

In toate cele 3 camere si intr-o baie se intra din bucatarie.

Camera 1: are pat dublu + canapea extensibila 1 persoana, baia proprie (intrare direct din camera) cu dus, chiuveta, wc, TV.

Camera 2: are 2 paturi alaturate + 1 canapea 1 persoana, baie proprie (intrare direct din camera), cu dus, chiuveta, wc, TV.

Camera 3: are 1 pat dublu, 1 canapea (care nu stiu daca se desface) + inca 1 canapea extensibila 1 pers, TV. Aceasta camera nu are baie, practic poti folosi baia cea mare (cu cada, chiuveta), in care se intra din bucatarie, doar ca aceasta baie mare nu are toaleta. Din acest punct de vedere, noi am considerat ca 3 familii nu ar fi putut fi cazate fara ca una din ele sa deranjeze pe cineva din cauza ca trebuia sa intre in baia din camera lui. La noi nu a fost problema, am fost doar 2 familii, deci pentru 2 familii e arhisuficient.

In baia mare gasesti uscator de par si fier de calcat.

Bucataria este foarte bine utilata si mare, frigider mare cu congelator, microunde, filtru cafea, aragaz, cuptor, radio, vase de tot felul, masa mare cu 6 scaune. Este detergent de vase, precum si alte solutii de curatat. In dulapul de condimente, faina, etc nu era tocmai curat, cred ca era ceva faina veche acolo care trebuia demult aruncata... insa noi n-am folosit acel dulap, adica n-am depozitat nimic in el (nu spun asta ca sa fiu circotasa insa trebuie sa informez corect, practic a fost singurul defect gasit).

Curtea este destul de mare cu tot ce e necesar, unele lucruri sint cam invechite si/sau nefolosite (micul tobogan de copii cam stricat, leaganul pentru copii la fel). Balansoarul de lemn e mare si foarte bun, pavilionul cu masa si banci la fel, mare si incapator.

Aveti si pisicute in curte pentru iubitorii de animale.

In concluzie, recomand acest apartament, puteti merge linistiti, proprietara e foarte amabila.

Trimis de izabellac in 16.08.10 10:09:49
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în UNGARIA. A mai fost în/la: Hajduszoboszlo

VIZUALIZĂRI: 2766 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (izabellac); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 Intrarea in apartament (casa)
PUNCTAJ CRT: 1000 PMA (std) PLUS 0 PMA (din 0 vot)

• SOCIALs