ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 14.08.2010
ÎNSCRIS: 14.08.10
JUN-2010
2 AD. + 1 COPII -- v: 9 ani

Cum inteleg vecinii nostrii turismul...

Am pornit spre Bulgaria cu optimism, in ciuda a tot ceea ce citisem despre hotel, bulgari, politie.

Mi-am zis ca nu exista 2 persoane care sa gandeasca identic relativ la un subiect, asa ca partea cu cat de urat sau de frumos a fost nu a mai contat in dimineata aceea.

Am trecut de vama (veche) mult prea usor... ca sa gasim apoi o coada uriasa la vignete unde am stat cam 1 ora.

Drumul a continuat prin localitati in general saracute dar cu indicatoare evidente si explicite.

Ne-a impresionat faptul ca la ei inca se cultiva campurile iar eolienele sunt extrem de multe.

Am ajuns in Nisipuri si am gasit hotelul Mimosa relativ repede, fara a da nicio spaga taximetristilor (acum fie vorba intre noi, e si o chestie de orgoliu: cum sa nu gasesti hotelul, adica ce aia sunt mai destepti? in conditiile in care nu e o statiune imensa). Ne-a placut din prima clipa...

Am fost cazati prompt, camera era curata si la fel intregul hotel.

Zilnic se schimbau prosoape, se ducea gunoiul, iar daca solicitai pur si simplu (fara a te simti dator sa dai spaga) puteai avea lenjeria schimbata la 2 zile.

Mancarea era mai mult decat ok, variata si proaspata, cu multe fructe si legume. Prajiturile nu sunt grozave, deoarece mai toate sunt in genul ruladelor umplute cu crema de margarina.

Piscinele curate, barmanii ok, prompti, in masura in care puteau, fizicvorbind, deoarece toata lumea vroia sa fie servita cand incheia de spus ce dorea de baut...

Impresia generala este favorabila, recomand hotelul oamenilor normali (a se intelege fara fitze)!

Trimis de ela4da in 14.08.10 15:28:36
  • A fost prima sa vizită/vacanță în BULGARIA

VIZUALIZĂRI: 2369 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (ela4da); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 pool bar
  • AŢI PUTEA rezerva o cameră aici, prin booking.com

pepsi70ro
    [14.08.10 19:31:00]

@ela4da, excelent debut, doream sa te intreb daca ai observat sau stii daca hotelul dispunde de wirelles.

Felicitari pentru review!

ela4daAUTOR REVIEW
    [14.08.10 21:30:51]

Multumesc pentru felicitari! Da, dispun de wireless.

nuamchefazi
    [20.08.10 15:29:20]

Buna,

Din ce-am gasit pe siteuri despre hotelul acesta scria:

Conceptul All Inclusive asigura: mic dejun bufet, dejun bufet, cina bufet in restaurantul principal, 1 cina cu meniu tematic/saptamana, 1 cina a la carte/sejur (necesita rezervare prealabila), ceai, cafea, snaks-uri (14: 30-17: 00), vin local, bere locala, bauturi alcoolice locale – rakia, cognac, liquer - racoritoare (11: 00 -23: 00), umbrele si sezlong-uri la piscina, miniclub copii 4-12 ani, acces piscina interioara si exterioara, acces piscina pentru copii, jacuzzi, tenis de masa, volei in apa, teren de sport, fitness

As vrea sa stiu cum e cu masa la restaurant a la carte, sau meniul tematic? Ati luat parte la asa ceva?

Apa in piscina interioara cum era? Calda, sau rece, cum povestea un domn...

Despre fitness ce stii? E sala cu aparate, sau o saltea cu 2 gantere

Merci