ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 14.08.2010
2 AD. + 1 COPII -- v: 6

DRR Pelican Hotel4

ARTICOL ARHIVAT

Exact ce ne-am dorit...

Am postat niste impresii mai sus pe la posturile colegilor care au fost la acest hotel si ceva poze insa revin cu un mesaj propriu. Din start spun ca a fost exact ce mi-am dorit liniste multa verdeata curatenie. Nu am avut nici o problema la cazare, in 10 minute ne-am cazat si am si intrat in program ca sa zic asa adica era ora 14 si am prins si prinzul.

Drumul- noi sintem din calarasi si in consecinta am urmat drumul firesc pe la silistra iar de aici la recomandarea mai multor posturi de pe net cu privire la drumuri bulgare am urmat shumen aytos burgas si apoi duni. Drum fara politie citeva masini pe traseu. Drumul a fost bun cu exceptia portiunii dintre shumen spre karnobat si catrea aytos unde este groaznic, asa ca in consecinta la intoarcere am venit pe la varna dobrich silistra.

Cazare-am avut o camera la parter cu gresie pe jos. Se face curatenie zilnic, se schimba prosoapele, Lenjeria s-a schimbat odata pe perioada se jurului. Bal conul imens cit 40 % din camera supermare cu vedere la parc (recomand sa luati cu vedere la parc mai liniste) Vederea era spre aleea care duce catre plaja, marina beach etc.

Masa-mie unul mi-a placut nu sint de fire mofturos. Se gaseau de toate imposibil sa nu iti placa ceva. Cum a spus si un coleg de mai sus intradevar era o problema cu aerul conditionat din restaurant, nu facea fata cred eu sau faceau economie, dupa ce plecam din restaurant trebuia sa schimb hainele ca miroseau a mincare. Prajiturile si torturile intradevar nu se tineau intr-o vitrina frigorifica si ca atare erau mai putin mincabile nu ca miroseau ci pentru ca erau mai calde decit de obicei. Bauturile erau numai locale, buna berea si vinul alb, altceva nu prea beau (a am baut si gin tonic, uitasem) Barul de la piscina foarte aprovizionat, barmanii nimic de obiectat la ei servire ireprosabila. Eu nu am avut nici o problema cu ei cum au spus altii ca au fost discriminati fata de turistii de alte natii. Loby bar de linga receptie era la fel de aprovizionat ca cel de afara de la piscina, aici amvazut meciurile de la cupa mondiala (galerie cu nemti... alea alea, atmosfera, valuri etc)

Piscina-foarte curata, curatenia era in tot resortul lege... Erau locuri pe sezlong oricind veneai, n-au fost probleme de acest fel

Plaja-super super super super... curata, multe sezlonguri, nisip curat lina fara gropi alge pietre etc

Resortul-este un parc imens, terenuri de tenis, locuri de plimbare alei inflorite... Seara spectacol la amfiteatru, niste profesionisti baietii si fetele de acolo

Cam atit vreau sa spun (ar mai fi dar repet ce au mai spus si altii) Recomand acest hotel pentru ca este mai liniste fata de celelalte locatii din resort-marina si marina royal fiind linga plaja era mai multa aglomeratie, coada la bar, la masa

Postez 3 linkuri cu filmulete despre resort (o mica prezentare video)

Trimis de ravenala22 in 14.08.10 14:08:36
  • A fost prima sa vizită/vacanță în BULGARIA

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (ravenala22); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

• rezervă o cameră la acest hotel, prin booking.com

furni [24.08.10 00:50:00] »

spune-mi, te rog, la baie exista sapun, gel de dus, sampon?

ravenala22 [24.08.10 07:56:58] »

Da dar nu cred ca sta cineva in astea de la hotel

george_bton [17.07.11 15:46:57] »

felicitari, foarte frumos rw. l-am si votat ca atare te invidiez pentru poze.

ravenala22 [17.07.11 15:51:36] »

Chiar am vrut sa pozez sala de fitness nici anul asta nici anul trecut nu am facut-o... nu stiu de ce... am uitat cred

george_bton [17.07.11 15:57:31] »

crede-ma ca arata rau. nu cere nimeni nivel de olimpiada , dar se poate mult mai bine. tocmai citeam un rw de la grand hotel varna, unde am fost in iunie, si am vazut ca era apreciata sala. diferenta era enorma. Pelikan este un hotel de patru stele, deci trebuia mai mult si, din pacate, facea nota discordanta cu restul complexului.

carmen_andreea [07.07.12 00:34:19] »

Doresc sa vorbesc cu cineva care a fost anul acesta, sau urmeaza sa mearga pana in luna august in Duni, in privat.

george_bton [07.07.12 18:53:56] »

@carmen_andreea: buna. Dupa cum probabil ai vazut, eu am fost in duni in 2010. Daca te pot ajuta cu ceva, cu mare drag.

4 utilizatori sunt abonaţi la urmărirea acestui fir de discuţie (primesc instiinţări la adăugarea unui ecou):
    carmen_andreea, furni, george_bton, ravenala22

pagină generată în 0.0880689620972 sec