ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 12.08.2010
DIN: bucuresti
ÎNSCRIS: 12.08.10
AUG-2010

Sunt cu un secol peste noi...

Am sa fiu destul de scurt cu privire la Dolce Vita Sveti Vlas. am avut bilete luate cu plecare de pe 5 august in Turcia la Belek si am zis ca pana atunci sa incercam si Bulgaria.

Noi fusesem la munte la Pamporovo la un aparthotel Monastery, pe care il recomand din suflet, si ma gandeam cum ar fi acelasi tip si acelasi hotel si la mare...

Multi ziceau de masini furate, lipsa de ospitalitate si mai stiu eu ce. Ca sa va descriu exact ce am simtit acolo va spun doar ca suntem cu cel putin 60 de ani in urma. Despre masini... S CASSS de la Mercedes este ca si loganul la noi asa ca un amarat de Ford Focus NU POATE FI FURAT NICI DACA VREI.

La Dolce Vita in fata a stat un bmw x5 cu toate geamurile deschise o zi si o noapte si ce credeti surpriza... nici vorba de hoti, totul este suprvegheat video parcare gratuita paznic toata noaptea.

Statiunea este superba linistita cu faleza frumoasa port cu yahturi dintre cele mai frumoase restaurante minunate si preturi ca acasa. Cazarea a fost perfecta, un dormitor si o sufragerie singurul mic inconvenient este ca tualeta este in dormitor si accesul celor din living se face tot din dormitor, o terasa enorma, vedere la mare.

Statiunea o pot compara cu Monaco fara sa stau pe ganduri si fara sa exagerez. Curatenie exemplara zilnic, drumul pana la plaja este destul de lung si obositor deoarece sunt trepte... sute de trepte... dar piscinele fiecarui complex te asteapta gratuit cu sezlong si umbrela, si o atmosfera de neimaginat.

In a doua seara am zis sa vizitam Sunny Beach, statiunea este lipita de Sveti Vlas, este enorma, distractie, multa galagie hoteluri care mai de care mai frumoase, magazine ca la Mamaia, numai ca statiunea cred ca este de 6 ori mai mare.

Asadar ne-am intors undeva aproape de miezul noptii, epuizati din cauza agitatiei si a galagiei, la linistea si adierea brizei de pe terasele din port si mai apoi la restaurantul de langa hotel.

Recomand din tot sufletul celor care mai sunt indoiti ca si mine de Bulgaria, sa uite de ce au vazut la stiri si sa se obisnuaiasca cu faptul ca noi avem nevoie de antireclama pentru a umple litoralul nostru macar sambata si duminica.

Daca ar povesti toti ca se ajunge in 4 ore si jumatate din Bucuresti si ca drumul este perfect si liber... cred ca ar mai scadea si la noi preturile.

Trimis de andy 1979 in 12.08.10 21:50:02
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în BULGARIA. A mai fost în/la: Pamporovo: Monastery

VIZUALIZĂRI: 2787 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (andy 1979); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

mirelutza
[12.08.10 21:56:30]

incepand de la titlu apoi intreg review-ul exprima in totalitate parera mea despre bulgaria; ma bucur ca te-ai simtit bine... si eu am sosit abia de o zi de acolo (sunny beach) dar sufletul meu si amintirile ma leaga in continuare de frumoasa lor statiune si bulgaria in general... ; totodata m-ai starnit sa vizitez sveti vlas ...pe care spre rusinea mea nu am apucat inca ( decat nesebarul )

ionescunic CONS. ONORIFIC AFA / BULGARIA
[13.08.10 07:17:54]

Felicitari , pentru vacanta frumosa si "x5" e model vechi nu cred ca le mai place! Poate o oglinda un cauciuc mai merge.

bessondm, mirelutza
Alte impresii din această RUBRICĂDolce Vita Hotel [Dinevi Resort]: