ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 11.08.2010
STATUS: SILVER
DEC-2009
PREȚ SEJUR 232 euro ?

Pullman Bangkok King Power Hotel5

Cea mai frumoasa experienta in Bangkok

Am ajuns seara la hotel dupa un drum de aproximativ 50min cu taxiul la o ora de varf insa asteptarea a meritat din plin. Desi vazusem poze cu hotelul pe diferite pagini de internet eram destul de rezervata in ceea ce priveste hotelul astfel ca in momentul in care s-a ridicat bariera si am ajuns in fata hotelului am ramas efectiv surprinsa.

Bellboys si usieri in livrea ne-au preluat imediat din taxi apoi intr-un lobby imens am fost intampinati in stilul, cunoscut de acum, thailandez: o cupa rece cu sus proaspat, ciocolata, prosoape reci si o thailandeza zambitoare care vorbea perfect engleza. Formalitatile au durat foarte putin, am primit diverse vouchere pentru serviciile hotelului si ne-au oferit upgrade la executive room, la etajul 23. Super hotel, super conditii.

Camera suficient de spatioasa, ultradotata (lcd, wireless, ipod dock... meniu pt perne, platou cu fructe, ciocolata si o superba priveliste asupra Bangkok-ului). Hotelul are trei restaurante, bar, spa, o gradina interioara superba si o piscina suspendata.

Micul dejun excelent, divers inclusiv sea food si mancare chinezeasca. Am luat cina intr-o seara la restaurantul principal, stil bufet italian. Toate felurile de paste, de pizza, de grill, de capuccino, bruschette, prajituri, vinuri... toate la fel de bune ca in cel mai pretentios restaurant din Italia. Numai cuvinte de lauda pentru tot, inclusiv staff-ul.

Am sa revin cu placere la Puulman.

Trimis de gabitza76 in 11.08.10 13:52:33
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în THAILANDA. A mai fost în/la: Phuket, Avista Hotel, Bel Air Panwa Cape
  • Alte destinații turistice prin care a fost: Egipt, Austria, Germania, Franta, Italia, Turcia, Bulgaria

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (gabitza76); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.
P03 Piscina

ECOURI la acest review

tess.abeille [11.08.10 21:41:44] »

si cu tot cu transport cat a costat? ati cumparat biletele prin agentie din romania? sau intreg sejurul? cat a costat tot sejurul?

gabitza76 [11.08.10 22:07:11] »

Cam 1600 euro pentru 2 persoane doar ca rezervarile le-am facut pe cont propriu. Gasesti mai multe detalii la review-ul Insulele din Thailanda- Raiul pe pamant

gabitza76, tess.abeille