ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 22.09.2008
SEP-2007

la PMM* = 89 USD

Sunrise Select Garden Beach Resort&Spa5

Exceptional

Am facut la Sunrise Garden Beach o vacanta exceptionala, ne-am simtit absolut superb. Un hotel de nota 10. In 2008 am fost la alt hotel si abia atunci am inteles cat de bine ne-a fost la Sunrise Garden Beach:

- atmosfera frumoasa (nu nemaipomenit de antrenanta, dar sigur fara pericol de plictiseala), discoteca de copii seara, spectacole si mai bune si mai .. , pe toate gusturile. La piscina nu era mare afluenta la programele organizate, dar mie nici nu mi-a lipsit..

- camera mare, splendida, fara cusur si permanent curata. Am avut camera la parter, cu iesire la piscina, a fost foarte la indemana pentru copii. A doua varianta de camere pe care am avut-o avea usa de comunicare intre cele doua camere, asa ca se puteau vizita permanent copiii..

- personal amabil, respectuos, simpatic. Ne-au schimbat camerele asa cum am vrut... Determinati sa te ajute sa te simti bine....

-piscina foarte in regula, cu un tobogan de apa care a meritat fiecare banut pe care l-am dat: am mers cu doi copii (4 si 6 ani) si nimic nu i-a facut mai fericiti. Din pacate deschide la 10 si inchide seara la 6..

- marea frumoasa, cu un dig lung si frumos, in larg culegeam scoicute de pe recif.. la vremea aceea nu faceam snokeling si asta a ramas marele regret al vacantei. Apa calda, curata si sarata

- mancarea foarte buna, multa, variata, exceptional prezentata, mai ales seara cand se organizeaza afara. Am avut probleme cu stomacelele, dar nu cat sa ne strice vacanta si nu cred ca de la mancare, ci de la apa... luati medicamente.

- am mers de acolo, printr-o agentie locala, la Cairo (ingrozitor de obositor, nu merita osteneala, mai bine megeti separat) si in doua excursii cu vaporasul, superbe pentru plimbare si mai ales snorkeling. Cumparati-va masca si snorkel ca sa aveti independenta.

Trimis de Rila in 22.09.08 03:22:12

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (Rila); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

• rezervă o cameră la acest hotel, prin booking.com — la un preț mediu (media pe întreg anul) de 89.25 USD pe cameră