ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 09.08.2010
ÎNSCRIS: 23.07.08
JUL-2010

Foarte nemulțumit

ARTICOL ARHIVAT

Locatie buna, servicii nu prea

Acum 2 saptamani ne-am intors din Thassos, Sk ala Potamia.

Referitor strict la cazare, EnPlo Studios:

- avantaje: locatie buna, pe malul marii, intr-o zona mai linistita, dar relativ aproape de plaja; raport calitate/pret rezonabil (50 euro/ tripla/ zi). ; camera cu mobilier simplu, chicineta utilata, Tv dar la care puteai urmari doar cateva posturi locale; frigiderul si aerul conditionat silentioase (puteai dormi de ele...) ; terasa mare - asta mi-a placut cel mai mult: vedeai marea (o si auzeai daca erau valuri) cu soare dimineata, apoi umbra (era bine, pe la pranz, sa stai cu o carte in mana pe terasa)

- minusuri: principalul: curatenia (cand ne-am cazat, camera era curata dar, in 2 saptamani, o singura data s-a maturat/ spalat, si asta doar prin zonele vizibile) ; baia mica, cu cadita de dus, fara nimic altceva. In conditiile in care, dupa fiecare dus gresia era plina de apa, plus lipsa de curatenie... nu arata prea bine. Un alt minus, dimensiunile camerei. Cred ca era o camera OK pentru 2 persoane, chiar destul de mare, dar pentru 3, era destul de inghesuita.

Trimis de lottee7 in 09.08.10 18:59:10
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în GRECIA. A mai fost în/la: Paralia Katerini, Olympic beach, Halchidiki, Corfu, Creta

VIZUALIZĂRI: 3445 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (lottee7); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 vedere de pe terasa

florinmirghes
[27.02.11 22:14:44]

scuze ca deranjez, dar avind in vedere ca am rezervat apartament si studio in aceasta locatie as vrea sa stiu mai ales la studio daca este suficient loc pt. o familie cu doi copii mici de 7 si11 ani si daca in alt studio au loc familie cu 3 adulti si un copil de 1 an. studiourile sunt cele de 3 paturi. si la studio e cu etaj? vom merge 3 familii si nu avea sa ne dea cele 2 apartamente

lottee7AUTOR REVIEW
[28.02.11 14:18:20]

Nu derenjezi deloc. Nu am vazut celelalte camere, dar pot spune ca cea in care noi am fost cazati era o camera MARE pentru 2 persoane. Noi trei, adulti sau nu, nu pot spune ca aveam loc suficient. Incap 3 persoane, caci sunt 3 paturi; deci, este Ok pentru familia compuna din trei adulti si copil de 1 an. In cazul celor 2 adulti si 2 copii marisori (al meu are 11 ani, dar are 170 cm!), cam greu incapeti...

Mi-am amintit: apartamentele sunt in curte, intr-o cladire separata. Cred ca acolo aveti mai mult spatiu. Cel mic poate zburda in voie prin curte, sub ochii adultilor. Eventual, incercati in alta perioada. Succes!

nicu_vali80
[04.06.11 11:31:06]

Am si eu o rezervare pentru luna august la en plo studios si as vrea sa stiu daca in fata hotelului se poate face plaja sau plaja este cu pietre si daca in apropiere sunt locatii unde se mananca bine? Multumesc frumos

lottee7AUTOR REVIEW
[05.06.11 15:29:56]

In fata hotelului nu se poate face plaja, doar baie. Dar, plaja cu nisip si intrare foartem, foarte lina in apa este la maxim 10 minute *noi faceam 5) de mers pe jos, spre port, Mergand spre plaja, pe partea dreapta sunt mai multe taverne unde se poate servi masa.

florinmirghes
[05.06.11 23:10:47]

noi mergem in iulie, o sa postam noi informatii atunci

florinmirghes, lottee7, nicu_vali80
Alte impresii din această RUBRICĂEn Plo Studios & Apartments: