ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 07.08.2010
ÎNSCRIS: 07.08.10
JUN-2010
2 AD. + 1 COPII -- v: 12 [ani]

ARTICOL ARHIVAT

Sejur agreabil pentru cat a costat

Am fost cazati la acest hotel, despre care nu pot sa spun dacat de bine. Am stat la etajul 4, aveam priveliste si spre mare si spre munte. Acest hotel este singurul mai izolat, situat chiar la baza muntelui si care dispune de o mare gradina care era foarte cocheta si bine intretinuta, maslinii aveau trunchiurile foarte groase si pareau scluptate, gardul viu din leandru alb, rosu, roz era superb.

Camera era mica, dar curata, (in camera de hotel trebuie sa dormi nu sa te plimbi cu blicicleta) pe jos era gresie, nu mocheta murdara cum gasesti in majoritatea hotelurilor din statiunile din Romania. Balconul era dotat cu o masa si doua scaune de plastic, exista chiar si un uscator de rufe, nu sarmele improvizate din alte hoteluri. Eu nu am avut surpriza sa vad soparle in camera, marturisesc ca am aflat de acest lucru spre sfarsitul sejurului si am cam dormit cu frica, am oroare de soparle, chiar am inchis geamul de la baie pentru ca ele cautau seara umezeala. De vazut am vazut una intr-o seara chiar deasupra usei la intrare dar nu in camera.

Mancarea a fost acceptabila, chiar mi-a placut ca a fost asa mai soft pentru ca am mai slabit si am continuat si acasa, cand am ajuns sa mananc mai dietetic. Nu mi-au placut sucurile si nici apa. Apa cred ca era de la robinet, iar sucurile cred ca erau facute din prafuri cu apa.

Piscina care era in fata barului nu avea nimic spectaculos, era banala, dar pe copii ii atragea foarte tare. Personalul era amabil dupa pererea mea. Riana era o tipa agreabila pentru varsta ei si chiar conversa cu turistii in engleza pe diferite teme. Chelnerita Ianca era sociabila si pot spune chiar si frumoasa, avea un posterior foarte sexi mi-a atras si mie atentia care sunt femeie. Andrei ghidul din statiune care ne-a dat cateva sfaturi si ne-a ajutat la cazare era un tip agrabil, va sfatuiesc sa va duceti in excursiile unde este el ghid. El este mai natural decat ceilalti ghizi, nu citeste din agende sau din carti si printre detaliile despre locurile vizitate, spune si bancuri foarte bune. Mai spune el si cateva minciunele, dar asa poate sa-si atraga turistii si face sejurul mai picant. Socrates era omul bun la toate un fel de animator local care i-a distrat pe copii.

Plaja nu este asa de departe cum spun unii aici, eu nu intru prea mult in apa decat asa cat imi ajunge apa pana la genunchi, nu stiu nici sa innot asa ca pentru mine a fost foarte bine. Eu sunt o mare colectionara de pietre sculptate de mare si am gasit aici niste pietre superbe, avand in vedere ca Grecia este mare producatoare de marmura toate pietrele pe care le-am gasit erau bucati superbe de marmura, de diferite culori am gasit una chiar mov.

Shoping nu aveai unde sa faci in statiune, erau numai lucruri de proasta calitate, cand am fost la Salonic la centrul comercial Cosmos erau lucruri de firma dar mai scumpe decat in Romania, totusi mi-am gasit niste inele deosebite care m-au atras si nu au fost prea scumpe.

Am mai fost in excursia de la Toroneo parca asa se numea. A fost superb va sfatuiesc sa mergeti, a fost ghid Andrei, care a creat si el o atmosfera frumoasa, a cantat la chitara cantece cunoscute de pe la cenaclul Flacara, pentru cunoscatori.

Au fost si scufundari dar eu cum nu innot nu am facut asa ceva, dar cred ca si daca stiam sa innot tot nu ma scufundam apa era foarte adanca.

Statiunea in ansamblu era foarte linistita chiar prea linistita, seara era asa de liniste parca iti era jena si sa vorbesti, totusi cateva seri am stat la terasa cu ghidul Andrei cateva familii si a fost placut.

Pe ansamblu eu am fost multumita pentru banii pe care i-am dat, nu ma asteptam la un ultra lux, doar este un hotel cotat cu trei stele mi-ar fi placut mai multa animatie, dar a fost bine si asa.

O sa adaug niste poze.

Trimis de miranda+ in 07.08.10 18:10:22
  • A fost prima sa vizită/vacanță în GRECIA

VIZUALIZĂRI: 2717 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (miranda+); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 hotel julia

rodicapepe
[09.08.10 13:34:53]

te rog sa ne spui daca in pret a mai fost inclus altceva in afara de transport?

care era distanta fata de plaja, era cu nisip?

Multumesc!

miranda+AUTOR REVIEW
[10.08.10 16:08:23]

In pret au fost incluse: transportul, masa all inclusiv si cazarea, am fost la inceputul sezonului si am platit bilete pe la inceputul lunii martie.

Plaja era cam la 5-10 minute, cand am fost eu era aproape goala si bineinteles este nisip, dar am inteles ca erau pietre prin apa la mal in unele locuri, sotul meu mi-a spus ca in larg apa era foarte limpede.

miranda+, rodicapepe
Alte impresii din această RUBRICĂJulia Hotel: