ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 05.08.2010
ÎNSCRIS: 20.07.09
JUN-2010
1 AD. + 2 COPII -- v: 12 si 16

Relaxare

Sejur de 7 nopti, 12-19 iunie 2010. O vila buna, in care noi ne-am simtit ca in vacanta (ceea ce ne-am si dorit). Asteptarile noastre nu au fost inselate, ba chiar depasite.

Am fost intampinati de un albanez care s-a autogrecizat Vangelis, de altfel Guri pe numele adevarat. El se ocupa de bunul mers al vilei. Extrem de amabil. Am primit imediat o camera, la et 1, cu baie, bucatarie si balcon mare. Bucataria, cu adevarat, dotata; inclusiv bureti de spalat vase. Ba ne-am pomenit cu el ca ne aduce si o fata de masa crosetata, de un alb imaculat, pe care s-o punem pe masuta rotunda din balcon. A insistat sa ne schimbe lenjeria zilnic, desi nu era nevoie pt ca stateam in camera doar cateva ore din 24 (mergeam la plaja, plimbari, explorari, cumparaturi etc). A avut grija sa nu ne lipseasca hartia igienica, din care aveam in permanenta 2-3 pachete, atat la baie cat si la bucatarie (si-a cerut scuze ca nu are prosoape de hartie pt bucatarie asa ca ne-a dotat cu hartie igienica in schimb).

Ne-a servit, de bun venit, cu ce ne-am ales noi (suc, cafea, alune, pepene etc) si cand si cand ne invita la cate ceva (un gratar, un suc, o cafea etc). Tot timpul cand ne intalneam ne intreba daca totul e ok; si totul a fost mereu ok. Am avut permanent apa rece si calda; tv functional; foarte curat; foarte primitor; nu am avut insecte (tantari, muste, furnici etc).

Vila este la o distanta de plaja de vreo 5 minute de mers pe jos; nu este departe, dar nici la 40 m de plaja, cum descriu agentiile. Este intr-o zona buna, linistita, frumoasa, curata.

Am avut un sejur excelent.

Recomandam cu sinceritate aceasta vila celor care isi doresc o vacanta linistita, odihnitoare, in siguranta si curatenie depline.

Trimis de eliluise in 05.08.10 12:24:13
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în GRECIA.

VIZUALIZĂRI: 3492 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (eliluise); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 La et 1, pe colt, unde sunt pernele pe balcon, am stat noi. Tocmai faceau curat, dupa ce am eliberat camera.

TORA INGRID
[05.08.10 13:58:44]

@eliluise, cat a costat sejurul? ati platit numai cazare sau si pensiune, ca nu se deduce. Ati avut o camera mare cu doua paturi matrimoniale? asa se vede din fotografii. Fotografii foarte elocvente, sustin tot ce povestesti, o relatare reusita, la fel ca vacanta ta.

eliluiseAUTOR REVIEW
[05.08.10 14:10:42]

Draga TORA INGRID, multumesc pt aprecieri.

Am platit doar cazare si transport cu autocarul. Da, am avut o camera nu tocmai mare, dar suficienta, cu 2 paturi duble. Costul exact nu mi-l amintesc pt ca noi am cumparat la early booking, in ianuarie, un sejur dublu - 7 nopti in Olympic si inca 7 nopti in Paralia (sejururi consecutive). Pt tot am platit 380 euro (transport + 7 nopti Olympic + 7 nopti Paralia, 2 adulti socotiti si 1 copil sub 12 ani), daca-mi amintesc bine, dar nu mai stiu cat pt fiecare sejur.

Daca mai am ceva documente, ma uit si revin cu sumele exacte.

TORA INGRID
[05.08.10 14:15:57]

Atunci asteptam si relatarea cu Paralia? sau ai postat deja si nu vad eu?

Imi place cum ai retinut exact esentialul a ceea ce ar trebui sa stie si alti turisti despre vila Olga, e mare lucru sa poti sa sintetizezi o informatie...

eliluiseAUTOR REVIEW
[05.08.10 15:01:58]

Am postat deja. Vila Athina la Paralia Katerini.

Multumesc pt aprecieri. Eu sunt turista cu vechime, am trait si bune si rele. In plus, mereu, inainte sa plec spre o destinatie, caut info. Uneori gasesc si-mi sunt de mare folos, alteori nu gasesc.

Dat fiind faptul ca primul meu hobby este travelling, iubesc acest site si pe creatorii lui precum si pe toti cei care posteaza experiente/informatii reale si utile. Mi-au fost de folos in cateva situatii. Doresc sa fiu si eu, la randul meu, utila asa cum au fost altii pentru mine de-alungul timpului.

eliluise, TORA INGRID
Alte impresii din această RUBRICĂVila Olga: