ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 23.07.2010
DIN: BUCURESTI
ÎNSCRIS: 03.09.08
JUL-2010

Rezonabil

Iata in cateva cuvinte experienta noastra la hotel Viva. Am ales acest hotel din lipsa de alte variante pt. ca ne-am hotarat destul de tarziu pt a pleca cateva zile la mare. Am contactat o agentie, desi aflasem ca exista si varianta de a suna direct la hotel, pretulfiind acelasi (adica45 euro de persoana), dar la agentie am avut sansa de a negocia pretul pt copii care erau peste 12 ani si nu am platit pt. eimare lucru pt ca au fost incadrati pana in 12 ani, am scazut si taxa de statiune, asa ca a fost ok ca si pret.

Atentie ca exista la acest hotel doua feluri de camere: standard pt doua persoane si unele ceva mai mari cu canapea pt trei persoane. Pt mai mult de trei trebuie o alta camera. Asta este politica hotelului.

Am ajuns mai devreme cu o ora si nici nu s-a pus problema sa ne cazeze atunci, desi camerele erau pregatite, ba mai mult vroiau sa platim si parcarea pt o ora. Bineinteles ca nu le-am platit nimic, dar a fost o bila neagra pt ei.

Camerele marisoare, dar cu mobilier cam vechi, baia in schimb frumoasa si curata. Nu sunt probleme cu curatenia, daca nu esti foarte pretentios.

Prosoapele la piscina se schimba de cate ori vrei pe zi fara a depune vreo garantie. Piscina de suprafata medie cu loc suficient, un pic cam adanca pt gustul meu (1, 60-1, 85), sezlonguri suficiente pt toata lumea, tinand cont ca plaja este destul de departe, (cam 800m).

Animatia este asigurata de vreo 3 animatori, care isi dau si ei silinta, dar nu prea le iese, clubulde seara este ca si inexistent, doar intr-o seara a fost deschis pt Karaoke si chiar daca era afis mare ca trebuia sa fie deschis pana la ora 24, la 23 deja aprinsesera lumina. Este deschis pana la ora 24 in schimb lobby barul unde gasesti bauturile lor, destul de proaste, dar cand esti un grup mare si iti creezi singur atmosfera si distractia merg.

Singura bautura pe care am apreciat-o a fost berea care era rece si slaba sa nu te ia valul pe caldura si vinul destul de bun din restaurant.

Punctul forte al acestui hotel mi s-a parut mancarea: diversificata, bine gatita, cu gust, cred ca nu exista cineva sa nu gaseasca ceva pe gustul lui de mancat.

Dupa fiecare masa, mai putin seara se scot la piscina cateva gustari ca sa nu scazi cumva in kg, dar te salveaza ce 80 de scari pe care trebuie sa le cobori si sa le urci mai ales de cate ori parasesti hotelul.

Per ansamblu, ce sa zic, un hotel mediu, mai mult decat rezonabil pt pretul platit, daca ar mai lucra putin la posibilitatile de distractie, mai ales ca e pacat de clubul de la subsol pe care il tin degeaba. Se bazeaza pe faptul ca statiunea are multiple posibilitati de distractie si lumea pleaca seara din hotel, dar tinand cont ca este destul de departe si de plaja si de centrul statiunii, ar fi indicat sa aiba si ei ceva acolo.

Trimis de ROXY in 23.07.10 12:42:05

VIZUALIZĂRI: 2010 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (ROXY); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

Gogu123
    [24.07.10 14:17:29]

Poti sa dai mai multe detalii despre hotel, la piscina se pot servi bauturi si ce fel? Ai vazut cum arata o camera standard?

• Alte impresii din această RUBRICĂHVD Viva Club Hotel:

• pagină generată în 0.036734819412231 sec