ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 10.02.2024
CAZARE ÎN DblStd
REGIM MASĂ AI
EXCELENT

Pentru noi - bine

Se apropie perioada vacanțelor și zic să pun și eu aici câteva rânduri, gândesc eu că poate prin ele ajut pe cineva să ia o decizie cu privire la alegerea cazării în Antalya.

Cazarea la Adalin Resort din Kemer am ales-o târziu aproape spre vară când fratele și cumnata mi-au dat undă verde pentru un mini tur prin Turcia pentru începutul lunii septembrie.

Din prima am zis că în această vacanță o să îmbinăm plimbatul cu odihna. Așadar am zis noi să nu ne aruncăm la o cazare scumpă din moment ce voiam și o explorare a zonei. Am ales până la urmă un all incluse cu 4 stele cu comentarii pe net diverse. Cert este că am bifat la capitolul piscină și plajă proprie, un preț bun, poziție centrală, parcare în interiorul resortului. A, să nu uit știam că se plătește netul.

Poziționare hotel: Yeni Mahalle 497 Sokak, NO. 3 07980 Kemer/Antalya

Ama ajuns la hotel în jurul orei 12, recepționerul foarte drăguț. ne-a poftit la masa de prânz,   camerele urmau să le luăm după. Am achitat și vreo 10 euro/ telefon,   WI-Fiul. Bogdan apucase să îi dea tipului de la recepție vreo 10 euro, așa că el s-a simțit și ne-a mai dat un acces gratis la wi-fi.

Menționez că hotelul este unul mic în comparație cu marile resorturi, cred că numeric camerele depășeau un pic 100.

Cu emoția celor citite pe net am pășit în camera, da a fost real faptul că mobilierul era destul de vechi, dar nu foarte uzat. Camera noastă destul de mare. cu balcon, cu vedere la munți și parțial la parcare.   Balconul destul de generos, cu măsuță si două scaune clasice din plastic alb plus clasica scrumieră.

Camera bine utilată, cu un pat mare dublu dar cu două saltele, lenjeria albă și curată. Draperii masive la geam. Măsuță de machiaj cu mini frigider dotat cu apă plată. TV atârnat de perete, dulap de haine măricel dotat cu seif. Aerul condiționat a funcționat fără probleme cele 6 zile cât am stat.

Baia ok ca și mărime, curată dotată cu consumabile, apa caldă zi și noapte, fără probleme.

Mesele

Fac precizarea că întotdeauna mâncarea era protejată la vitrină, tot timpul era cineva care te servea civilizat cu cleștele, paleta sau polonicul, toți ce care serveau aveau mănuși, mi s-a părut sper civilizat. Singurul inconvenient era că la începutul orei de servire a mesei se aglomera zona de feluri principale.

Micul dejun

Cu legume, fructe, ceai, lapte, iaurt (foarte bun), cereale, ceva mezeluri de ale lor, simit întotdeauna proaspăt, ceva prăjiturele, miere, gemuri, unt, ouă, ciocolată totul în limite decente (părerea mea) - aveai ce mânca.

La masa de prânz întotdeauna aveau două feluri de ciorbă, ceva carne (vită, pui) două feluri de feluri principale, salate destul de multe și 2,3 feluri de fructe plus ceva prăjituri.

Seara două feluri principale, salate, 2,3 feluri de fructe și cam în toate serile am avut baclava proaspăt făcută. Chiar băieții au făcut o cură bună de baclava.

La capitolul băuturi din ce am văzut (nu suntem băutori), am gustat totuși niște lichioruri foarte parfumate și ceva vin. În rest aveai la recepție (hotelul fiind mic) un loc amenajat cu ceai, cafea, apa, băuturi slab alcoolizate și pepsi, fanta și altele.

Piscina foarte drăguță, aproape libera în timpul zilei, dotată cu șezlonguri și umbrele.

Plaja hotelului se afla la 20 de minute de mers față de hotel. Aveau transport cu un autobuz dacă doreai să mergi cu mașina. Fratele cu cumnata au fost zilnic, noi am fost doar o zi. Plaja era cu nisip și intrare lină în mare. Băuturile de orice fel se plăteau. Terasa unde se serveau era foarte cochetă spre deliciul lui Bogdan care a servit o cafea turcească bună,

Acuma ca și concluzii, că amfostacolo pot șă spun că nu este un hotel cu all inclusve pe gustul celor mai pretențioși, pentru noi a fost ok, curat, cu mâncărică ca la mama acasă, liniștit, aproape de centrul orașului, fără divertisment.

Alegeri inspirate vă doresv!

Trimis de adrianbogdan in 10.02.24 10:32:08
Validat / Publicat: 10.02.24 14:54:24
  • Alte destinații turistice prin care a fost: Europa

VIZUALIZĂRI: 861 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

P08 prin cameră

[10.02.24 14:51:10]

Mutat în rubrica "Adalin Resort, KEMER" (nou-creată pe sait)

[Rubrica inițială: BUFFER CAZARE]

[10.02.24 15:25:17]

@adrianbogdan: Prețul (1.800 lei, 6 nopți cazare cu AI) a fost cumva pentru o cameră (2 persoane)?

Sau a fost pentru toți 4?

[10.02.24 15:30:39]

Review-ul a primit „Punctaj Adițional Actualizare RUBRICĂ

— (2) depășește pragul minim calitativ & cantitativ al descrierii.

adrianbogdanAUTOR REVIEW
[10.02.24 16:05:27]

@webmasterX: Bună ziua! așa este pret 1800 lei/2 persoane/ 1 cameră

cu toți am fost 4

[10.02.24 21:22:51]

@adrianbogdan: Mulțumesc -- am modificat, în caseta tehnică, „nr persoane = 2 adulți”

În caseta tehnică, informația despre preț trebuie ÎNTOTDEAUAN corelată cu nr de persoane, respectiv nr de camere

Programul solicită completarea „nr persoane” DOAR din acest punct de vedere -- pentru că este util, cititorilor, în a aprecia „cât ne-ar costa pe noi”

• INFO: Membrii AmFostAcolo beneficiază de oferte speciale pentru această destinaţie - Solicită o ofertă personalizată