ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 22.07.2010
DIN: iasi
ÎNSCRIS: 12.07.10
JUL-2010
2 AD. + 1 COPII

Un concediu cum ar trebui sa fie...

Acum o saptamana ne-am intors de la Sunny Beach, Nessebar Beach Hotel. am fost 3 familii fiecare cu cate un copil, biletele ne-au ajuns 424 euro /familie all inclusive.

Nu ne asteptam sa gasim ce am gasit acolo, foarte curat... foarte foarte curat si in staiune cu toate ca cosurile de gunoi lipseau cu desavarsire, mancarea buna si multa, zeci de feluri de mancare si dulciuri.

Stiam ca all inclusive inseamna mancare, cazare, bauturi, piscina etc dar nu mi-am imaginat ca va fi un meniu chiar asa de bogat. Nu am patit sa zicem sa ne fie rau de la mancare, toate proaspete.

Am fost cu fetita mea de 1 an si am carat din tara o lada frigorifica de mancare pentru ea care mi s-a stricat pentru ca diversitatea mancarii de acolo nu m-a impiedicat sa-i dau copilului sa manance din mancarea lor.

Deci pentru cei care se duc cu copii mici nu are rost sa carati de acasa tot felul de mancare (eu mi-am luat si robotul de bucatarie...).

Noi am stat pe plaja pentru ca cu copiii f mici e dificil la piscina... mult ciment si risc de accidentari. Plateam 21 leva 2 sezlonguri si o umbrela (cam 50 ron) iar plaja e imaculata, nisiupul bun de mancat cat de fin era, liniste, nu agitatia de la noi, spatiu intre sezlonguri... aerisit... nu te calca nimeni in picioare. Tot asa era si seara in statiune... relaxant.

Daca cineva are intrebari despre acest hotel ma poate contacta la adresa de mail savasimona1[at]yahoo. com si ii raspund cu mare placere.

Trimis de savasimona in 22.07.10 20:50:52
  • A fost prima sa vizită/vacanță în BULGARIA

VIZUALIZĂRI: 3043 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (savasimona); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 Sper ca se vede nisipul....de aur...chiar de suntem in sunny beach.
PUNCTAJ CRT: 1000 PMA (std) PLUS 2000 PMA (din 6 voturi)

yoshy262
[22.07.10 23:24:41]

savasimona - mi-ai luat o piatra de pe inima... cum se zice.

Noi plecam pe 9 August spre acest hotel si acuma pot sta linistit ca alegerea facuta a fost intradevar ok.

21 leva x 2.28 lei - 47.88 lei

Nu e rau avand in vedere ca anul trecut in Mamaia era 30 lei setul de 2 sezlong + 1 umbrela sau 20 lei in Constanta, pe plaja 3 ligheane.

Pacat totusi ca Bulgarii iau "caruta" asta de bani pt. asta..ca nu vreau sa i le cumpar ci doar sa le inchiriez

VIO
[23.07.10 08:45:15]

buna @SIMONA super tare... sunt ff bucuroasa ca cineva a mai fost in aceasta locatie si avem in sfarsit cateva detalii a ceea ce gasim acolo pt ca dupa scandalul de la HRIZANTEMA de anul acesta imi faceam griji... si referitor la sezlong deja vad ca sunt ff obraznici de la 7leva/pers au ajuns la un alt pret... nu prea e ok...

Noi ne-am cumparat adica eu si amica mea, sezlonguri care sunt din plastic dintr-un material mai dur putin si sunt bune si la piscina si pe plaja sa stai pe ele... le umflii cu pompa si sunt destul de confortabile...

In rest spune-ne te rugam urgent despre cazare(camerele cum sunt) si masa(ce ati mancat )... etc... ce putem bea ce ne recomanzi... ce nu ne recomanzi... pt ca eu maine dimineata plec, spre acesta locatie si este bine de stiut...

mercic!!!...

bessondm
[23.07.10 10:01:48]

Pe plaja, se poate sta si direct pe nisip, daca nu esti foarte pretentios; e drept, nu asa aproape de mare, la 20-25m, dar nisipul e la fel de fin si de curat. Noi de 10 ani ne-am cumparat umbrele de plaja si nu mai trebuie sa "donez" la ei impozitul aferent. Sunt convins ca daca dai 21 leva in fiecare zi, poti cumpara 2-3 sezlonguri si 2-3 umbrele de la magazienele din statiune... Ca observatie, preturile in Sunny Beach sunt ca cele de pe la noi, pe alocuri un pic mai maricele chiar. "Am reusit" sa dau pe-o pizza la un restaurant, nu foarte fitos, 12 leva (aprox. 25 lei)

newcata2989*
[23.07.10 15:58:11]

Multumim f mult pt impresiile postate, m-am mai linisitit deoarece aveam mari emotii in legatura cu acest hotel. Sejurul nostru incepe din data de 10. 08 si suntem 2 cupluri.

As avea cateva intrebari in legatura cu acest hotel (cu mancarea si curatenia m-ai lamurit). Se poate face check-in mai devreme de ora 12? Cum este cu parcarea? Cat de departe este centrul statiunii? exista frigider in camera?

multumesc anticipat!

gattasalvaje
[27.07.10 11:50:40]

Buna Simona

Ma tenteaza si pe mine acest hotel, vreau sa plec dupa 17.08. Initial optasem pentru Imperial, insa am citit mai multe review-uri si cica e jale acolo. Ma intereseaza si pe mine agentia prin care ati luat sejurul, dar iti scriu pe e-mail.

Si eu merg cu copilul (o fetita de 2.5 ani) si am emotii la capitolul mancare, pt ca a mea este o mofturoasa. Eu ma gandeam sa umplu o lada frigorifica cu iaurturi, fructe, branzici... cam asta mananca ea. Spune-mi, are rost sau gasesc acolo genul asta de produse?

As vrea sa te mai intreb de posibilitati de entertainment pentru pitici... exista minidisco, gradinita, animatori?

Multumesc anticipat!

bessondm
[27.07.10 12:02:43]

@gattasalvaje

Statiunea este foarte bine aprovizionata, gasesti la tot pasul supermarket-uri deschise non-stop, la preturi rezonabile. Bulgarii iti dau de fiecare data bon fiscal si-ti pun produsele in pungute de plastic, fara alti bani, fie si numai pentru un iaurt. Daca se intampla (prin absurd) sa n-ai ce-i da copilului de la restaurant sau n-ai incredere in mancarea de-acolo, poti cumpara fructe, iaurt, lactate, sucuri naturale, cam tot ce-ti pofteste inima. Doar pentru bebe am avut cu noi un bax de apa plata din tara, ca sa nu-i schimbam alimentatia, stii ca ei sunt mai sensibili, nu am vrut sa ne cream probleme.

klarita21
[27.07.10 17:30:23]

Buna,

Exista cumva aer conditionat in camere? pe unele oferte apare ca ar exista, pe unele ca nu.

Multumesc frumos,

Klara

gygyst
[28.07.10 07:59:06]

Buna ziua.

As dori ceva informatii despre parcare va rog.

savasimonaAUTOR REVIEW
[28.07.10 13:08:34]

Sal

Parcare hotelul nu are dar sunt parcari private, noi am platit 70 leva pentru o saptamana. Trebuie intrebat la receptia hotelului si va spun ei unde sunt astfel de parcari.

Distractie placuta!

gygyst
[28.07.10 13:10:35]

Va Multumesc.

savasimonaAUTOR REVIEW
[28.07.10 13:37:13]

La Nessebar Beach Hotel au AC, insa frigider nu au chiar daca pe site spun ca au.

bessondm, gattasalvaje, gygyst, klarita21, newcata2989*, savasimona, VIO, yoshy262
Alte impresii din această RUBRICĂNessebar Beach Hotel: