ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 29.08.2023
DEZASTRU

Extrem de nemulțumit
Sub orice critică
Foarte nemulțumit

Prima vacanta la ei, nu recomand, nu as mai merge acolo niciodata

Am cautat aceasta cazare pentru ca este o locatie mai izolata, dar parca e mult prea izolata.

Drumul de la granita pana la locatie de la Vama veche la dus iar la intoarcere pe la vama Dobrich este incredibil de prost

despre SERVICII

Oamenii nu recunosc faptul ca tot hotelul se imbolnaveste dupa o zi de toxiinfectie alimentara

despre CAMERE & COND. CAZARE

Camera a fost la etajul 4, cu vedere la mare din lateral dreapta iar in stanga avem vedere la parcarea gratuita, balcon cu o masuta si 2 scaune. Curatenia aparent ok, pana te uiti in aerul conditionat si vezi munti de praf (deasemenea sub paturi), si pe la ledurile de deasupra patului unde vezi panzele de paianjen.

Baia a fost acceptabila, mai putin faptul ca nu au o usa la dus si toata apa se prelinge in afara zonei de dus.

Nu va recomand pornirea aerului conditionat pana nu vedeti daca este curat.

GASTRONOMIE (BUC & MASĂ)

Aici din pacate nu va recomand sa mancati si sa beti. Noi dupa o zi nu am mai atins nimic de la ei.

Noi inca nu ne-am dat seama daca faptul ca ne-am imbolavit dupa 1 zi si am ajuns la spital este de la mancare sau de la apa/sucurile de baut. Tindem catre apa/sucuri dupa discutiile cu medcii.

Aparent zona de masa pare curata, doar ca nu exista un spray de dezinfectat masa si stergere cu laveta. Mesele se sterg cu o laveta umeda si atat.

Aparatele de apa si suc sunt legate la reteaua de apa potabila (sau nu) a orasului si nu va recomand consumul acestora.

PLAJA & MAREA / LOCAȚIE și ÎMPREJURIMI

Poate sunt cam o suta de sezlonguri pe care evident ca oamenii isi lasa prosoapele peste noapte... cat am reusit sa vedem ntr-o singura zi de plaja (doar de atat am avut parte)

Plaja foarte mica, apa are 2 m adancime (scrie pe ponton) in zona hotelului si este plina de pietre.

In partea dreapta este o zona foarte mica unde poti intra lin dar sunt cataroaie si ai nevoie de bocanci, altfel ramai fara glezne.

In partea stanga la vre-o 200 m distanta este o zona unde poti intra lin in mare.

despre DISTRACȚIE & RELAXARE

Bar pe plaja cu bere apa/sucuri si cam atat. Nu recomand decat berea ca e sungura la butoi nu cu apa de la retea

Piscina pe plaja si la interior.

Fara animatie... toata lumea plictisita fara chef...

Trimis de U130556 in 29.08.23 08:36:02
Validat / Publicat: 29.08.23 10:07:10
  • A fost prima sa vizită/vacanță în BULGARIA

VIZUALIZĂRI: 695 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (U130556); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

[29.08.23 10:05:14]

@U130556: bun-venit în comunitatea AmFostAcolo.ro.

Câteva fotografii realizate de voi acolo ar fi mai mult decât binevenite — atât ca ilustraţie a textului, cât şi ca informaţie utilă, ele fiind căutate, apreciate (şi solicitate) de cititorii interesaţi în această destinaţie... Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_add9.p ... 12502&hid=23799.

Viorel414515PHONE
[02.09.23 21:26:28]

Aveți perfectă dreptate. Și noi am pățit-o. Din 9 camere, am terminat sejurul în corzi, 4 camere. Doi copii la spital la București. Groaznic. Am aflat de la alți turiști de situație luni când am ajuns. Miercuri aproape toți erau în pat și vomitau. Știau de situație dar nu au spus nimic la cazare. Niciodată nu vom mai merge acolo.

Viorel414515
Alte impresii din această RUBRICĂRoyal Grand Hotel & Spa Kavarna: