ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 17.07.2023
Familie
RĂU

încărcat de pe telefon!

Doamne fereste!!

Am rezervat pentru 5 nopti la Astor Garden. Desi notele de pe booking sunt foarte bune, nu rezonez cu recenziile date.

Nu exista muzica la acest hotel, cel mult asculti muzica la telefon (si atunci deranjezi); incepand cu ora 23⁰⁰ nu mai ai voie sa stai la aer pe terasa... deranjezi... trebuie sa te retragi in lobby.

Personalul nu foarte amabil... este o doamna in vârstă... probabil este lobby coordinator???? care vine si te anunta sa părăsești terasa, ca faci zgomot... in condițiile in care jucam carti, nu ascultam muzica. Foarte obraznica, nepoliticoasa, ne a spus ca trebuie sa punem mesele la locul in care erau (pentru ca unisem 2 mese).

In concluzie, doar la check in/out e personal care iti zambeste si e politicos, in rest au impresia ca nu plătești pt ultra all inclusive -ul lor...

Toate sucurile, sunt la dozator, nu e nimic deschis in hotel dupa ora 23⁰⁰. Daca vrei sa bei o apa, bere, suc, orice... trebuie sa platesti.

In concluzie... nu mi- a placut. Am fost la hotel de 4 stele si mi a placut mai mult decat la 5*

Trimis de ux129813 in 17.07.23 22:27:58
Validat / Publicat: 17.07.23 23:00:49
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în BULGARIA. A mai fost în/la: Sunny beach Effect grand victoria, ...

VIZUALIZĂRI: 1115 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (ux129813); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

[17.07.23 22:35:04]

@ux129813: bun-venit pe AmFostAcolo.ro.

Conform politicii site-ului, reviews-urile cu evaluari „zero peste tot” sunt publicate FARA NOTE, fiind considerate scrise (prea) la supărare, lipsite (probabil) de minima obiectivitate așteptată.

Dacă dorește, autorul poate reveni asupra evaluărilor, încercând să fie mai obiectiv — fie prin intermediul linkului EDIT IMPRESII, fie scriind un ecou (dacă timpul alocat editării a expirat)

Câteva fotografii realizate de voi acolo ar fi mai mult decât binevenite — atât ca ilustraţie a textului, cât şi ca informaţie utilă, ele fiind căutate, apreciate (şi solicitate) de cititorii interesaţi în această destinaţie... Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_add9.p ... 11716&hid=23367.

„Numele utilizator” alocat automat de către program (la primul review încărcat) - ux129813 - este, pare-se, confuzant, derutant pentru unii utilizatori. Când ai timp, îl poți schimba într-o formă mai „umană” (de ex „popescu2020”) - folosind butonul schimbă username de aici

[18.07.23 06:47:04]

@ux129813:

Nu este chiar aşa, din nou, exagerezi.

Conform conceptului UAI, după ora 23.00 trebuie să plăteşti doar dacă vrei să consumi băuturi alcoolice, inclusiv bere . Altfel, ceaiurile, apa şi sucurile sunt gratuite toată noaptea.

Într-adevăr, acesta nu este un hotel pentru petrecăreţi. De fapt, toată staţiunea este orientată către turişti mai liniştiţi, veniţi la odihnă.

Pentru a asculta muzică la telefon s-au inventat căştile

Am fost şi eu acolo şi am stat pe terasă până aproape de miezul nopţii fără să mă gonească nimeni. Oare de ce?

Yoda
[18.07.23 08:26:37]

@nicole33:

Eu cred ca asta e un plus al hotelului si al statiunii. Si as da o nota mare hotelului ca are grija sa fie liniste.

resita2009
[18.07.23 09:04:52]

Nu ma pot pronunta despre serviciile de la acest hotel deoarece l-am vazut doar de afara, in schimb plaja este superba, mai ales in golfulet unde marea e linistita, in partea stanga e de valuri

Il am in lista hotelurilor, daca mai ajung in Bulgaria...... si da, Constantin si Elena este o statiune linistita dar se construieste la greu si sunt multe hoteluri lasate in paragina.

Alex_Macedo
[18.07.23 11:22:15]

Feriti doamnele!

Exercițiu de imaginație, în revers: să presupunem ca la 6 dimineața sunt vreo cinci telefoane care emană muzică sau altele care tik-tok-uesc, pe tot felul de imagini încarcate cu același râs idiot, la un video cu vreo farsă, dat la max., când Dvs DORMIȚI!!!

Oare ați gândi la fel??? ...

Doamna în vârstă, v-a atras atenția pentru că, și când joci Popa Prostu' , poți face zgomot, vorbind/țipând la masă unii peste alții. Nici nu era nevoie de muzică ca vă auzea tot hotelul.

Obraznicia DOAMNEI, care a menționat să puneți mobilierul la loc este de bun simț. NU ea, a redecorat, Dvs. ați facut-o!! . Personal, oriunde m-aș duce, dacă unesc... mmm... mese... mai aduc scaune, le reașez la locul inițial. Mai ales când, peronalul cu mis-en-place-ul, este deja plecat și nu mai este în preajmă. Ține de bun simț să reașezi mobilierul la starea inițială. Personalul hotelului nu este obligat să refacă așezarea meselor, a doua zi.

Doamne nu ferește, când avem noi chef!!

RĂSPUNDEVOTAȚI ECOUL [300] [150][11 voturi]
[18.07.23 21:19:24]

@Alex_Macedo:

Întâmplarea face să o fi cunoscut şi eu pe doamna respectivă când am fost acolo la Astor şi chiar m-a uimit răbdarea şi bunul simţ excesiv de care a dat în fiecare seară dovadă în gestionarea relaţiei cu turiştii români, pentru că doamna înţelege şi vorbeşte româneşte binişor. Pentru a-i ajuta pe românii cazaţi acolo, dar ghinionul ei este că înţelege şi comentariile conaţionalilor la adresa ei.

Dacă a ajuns să-i trimită la culcare, sigur a fost mult mai mult decât un banal joc de cărţi pe terasă.

Eu am avut cameră cu vedere la mare la ultimul etaj, dar deasupra terasei lobby barului şi se auzea până sus tot balamucul de pe terasă. Stăteam şi noi până la miezul nopţii pe afară dacă tot nu puteam dormi.

[18.07.23 21:41:48]

@resita2009:

Serviciile nu prea sunt de cinci stele, însă condiţiile de cazare sunt fără reproş, toată construcţia arată extraordinar, iar grădina şi piscina sunt super realizate şi decorate.

Are şi parcare supraterană în curte şi parcare subterană gratuită şi monitorizată video, are şi plajă frumoasă.

Acum cred că este şi linişte, fiind deja finalizate construcţiile care erau în lucru acum trei patru ani.

Alex_Macedo, resita2009, Yoda
Alte impresii din această RUBRICĂAstor Garden Hotel: