ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 17.07.2023
DIN: tg jiu
ÎNSCRIS: 06.05.15
JUN-2023

încărcat de pe telefon!

Plaja Coppa, Side — in top????

Plaja Coppa-Side-Antalya

In luna iunie fiind in vacanta in Side-Antalya am descoperit o minunatie de plaje pe care o recomand celor care ajung in zona. Merita!

Plaja Coppa este in statiunea Side nu stiu sa descriu exact locatia ori cum se ajunge la ea pt ca a fost plaja partenera hotelului din Side unde am stat - am scris impresii despre (hotelul neavind plaje proprie) si am avut transport oferit de hotel.

Plaja este de vis, pt mine este in top 3 plaje unde am fost (si am cam fost) In afara faptului ca este plaje lata, cu nisip f fin, intrarea lina in apa si tot cu nisip in apa, plaja este f cocheta chiar glamoroasa datorita investitiilor facute de cei care o administreaza.

Plaja este cumva in trepte, o mare parte cu iarba unde sunt sezlonguri, balansoare, mese si fotolii, o mare parte cu nisip unde sunt sezlonguri, umbrele, masute, si alta parte cu 3 restaurante care concureaza in decoruri originale si de bun gust, mobilier diversificat si de calitate, meniul vast si la nivel inalt.

La intrarea pe plaja cu nisip spre mare este o receptie si se poate comanda si direct la șezlong mincare, cockteil, bere, limonada, orice, fiind ospatari care ti aduc direct pe plaje la sezlong ce comanzi, plata se face la plecare la aceea receptie pe baza numelui inscris in calculator. Ospatari de pe plaje sunt prompti, binevoitori, amuzanti, muzica la volum normal (nu f tare).

Plaja impecabil de curata, toaletele si dusurile curate, frumos mirositoare, decorate, sapun de mai multe feluri, uscator de miinii si servetele.

Restaurantele sunt deschise pina seara tirziu, organizeaza si evenimente, este si un club in locatie, simbata am fazut in parcare numai masini de fitze.

Pe plaje este si un centru de sport si distractie marina, parasute, șalupe, diverse.

Noi am intrat pe baza bratarii de la hotel dar am vazut la intrare ca se statea sa se ia bilet de intrare, nu stiu cit costa dar va spun ca merita macar 1-2 ori.

Daca mergi la plaja Coppa, nu o sa ti mai placa alta plaje a hotelului ori alta normala????Atmosfera, locatia, decorurile, servirea, personalul de inalta calitate. Eu va recomand cu drag si mi ar placea sa citesc impresii despre de la cei care se vor duce la Coppa "din cauza mea".

Preturile pe plaje nu sunt mici (nici nu ma așteptăm sa fie de cind am intrat si am vazut ce locație este) dar nici atit de mari sa fie de nepermis pt 2-3 ture de mers, ca exemplu - Apperol - 6€, limonada - 4€, cafea - 3€, frappe - 4€, cam ca la mall la noi????dar servite intr un cadru super.

Deci, Recomand Plaja Coppa - Side????????????

Trimis de ManuelaManu in 17.07.23 17:07:40
Validat / Publicat: 17.07.23 20:42:44
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în TURCIA.

VIZUALIZĂRI: 1399 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (ManuelaManu); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

[17.07.23 20:40:27]

Mutat, la reorganizare, în rubrica "Descoperă zona Side - Manavgat, SIDE" (deja existentă pe sait)

[Rubrica inițială: BUFFER CĂLĂTORIE]

Yoda
[17.07.23 23:02:53]

@romiromi: Uite, aici este plaja Coppa. Nu vreau sa te dezamagesc, dar asa este plaja pe kilometri intregi. Am stat in zona aia si mie si sotiei ne place sa ne plimbam pe plaja in sus si in jos. Asa e, plaja e superba.

Cam asa arata plaja din zona aia, vazuta de sus:

goo.gl/maps/LetApnkHkdcUyeaL8

[17.07.23 23:28:15]

@Yoda: da, am vazut si 2 plaje alaturate de Coppa dar aceasta mi a placut pt atentia la detalii, atmosfera, decoruri, servire.

nicole33 CONS. ONORIFIC AFA / TURCIA
[18.07.23 06:36:19]

@Yoda:

Observaţia ta este foarte corectă!

Într-adevăr, plaja şi intrarea în mare sunt suuperbe în toată zona aceea.

În plus, eu aş adăuga faptul că m-aş simţi cu mult mai confortabil din toate punctele de vedere pe oricare plajă de acolo, cu condiţia să fie plaja proprie a hotelului ales, unde să pot beneficia de toate facilităţile incluse în UAI-ul plătit, să mănânc şi să beau ce-mi doresc, relaxată şi fără stresul de a plăti pentru toate cele necesare într-o zi la plajă, în fiecare zi.

[18.07.23 10:05:17]

@nicole33: Clar, asa este. Pe plaja proprie a hotelului ai facilitatile hotelului dar nu este amenajata asa ca la Coppa, este doar o plaje cu sezlonguri si un bar de plaje unde e adevarat ca nu platesti ce consumi insa nu este amenajata, decorata, mobilier divers si de calitate, portiuni ample de iarba cu fotolii etc. cum este la Coppa. Avantaje si dezavantaje! Depinde de ce si doreste fiecare, de gusturi, preferinte. Eu daca mai ajung in zina, chiar daca o sa am plaja hotelului ma mai duc o tura la Coppa pt atmosfera si tot ce ofera

M'LiviuPHONE
[21.07.23 02:04:01]

Da cu adevărat foarte cochetă această plajă, merită încercată in viitor!!!

[21.07.23 02:47:02]

@m liviu*: Merita!