ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 14.07.2010
PREȚ SEJUR 1300 eur ?
2 AD. + 1 COPII -- v: 4 ani

Titanic Aquapark Hotel4

Distractie la maxim

Buna ziua tuturor. Tocmai neam intors de la Primasol Titanic si pot sa va spun ca fost super ok atat ca si distractie cat si ca relaxare. Punctul forte al hotelului este aqua parcul cu tobogane atat pt. cei mici cat si pt. cei mari.

Am plecat cu avionul din Cluj pe la 21.20 si am aterizat la hurghada in jur de 0.20 iar apoi dupa toate formalitatile vamale si de imbaecare in autocare am ajuns la hotel pe la ora 1. 15.

Am primit o camera super ok la parter, un family room care era compusa dintr-o camera cu 2 paturi mari si televizor iar apoi printr-un hol treceai in ''dormitor''o camera cu un pat matrimonial si iesire pe o mica terasa cu vefere la piscina principala. Curatenia impecabila.

Baietelul nostru s-a simtit foarte bine la piscinele pt. copii cu toboganele aferente plus ca aveau si o piscina cu valuri unde mergeam sa sarim peste valuri. De asemenea exista posibilitalte din ora in ora sa faci rafting intr-o piscina special amenajata in acest sens.

Temperaturile in timpul zilei erau in jur de 43-45 grade dar pe toata perioada sejurului nostru a batut un vant foarte puternic si nu se simtea foarte tare caldura, baietelul nostru cand iesea din piscia dardaia de frig.

Despre mancare pot sa spun ca fost variata la capitolul fructe cam limitati adica doar banane portocale, struguri, mere.

Trebuie sa termin acum dar revin.

--- completare ulterioara ---------

Gata am revenit. Ramasesem la partea cu mancarea care a fost variata la micul dejun aveau niste clatite super am fost abonat in fiecare dimineata. La cina am avut surpriza intr-o zi sa vad si mici de-ai nostri.

Plaja este peste drum de resort la ALI BABA si se poate ajunge fie pe jos, fie cu un minibus. Intrarea in mare este lina mergi foarte mult aprox. 50m si apa nu trece de brau dar este presarata de pietre, nu foarte mari dar tre sa te uiti pe unde calci caci din doi in doi pasi dai de cate una. Eu unul am intrat in mare incaltat cu slapi.

Am fost in excursie la insula Giftun unde a fost superb, apa marii de un turcoaz incredibil. Vaporasul a facut apoi mai multe opriri pt. snorkeling in timpul caruia am avut ocazia sa vedem o multime de pesti de la mici si viu colorati pana la pesti mai mari.

In ansamblu suntem foarte multumiti de raportul calitate -pret si cred ca vom mai merge in Egipt probabil la un alt resort.

Trimis de denisucu in 14.07.10 12:47:35
  • A fost prima sa vizită/vacanță în EGIPT
  • Alte destinații turistice prin care a fost: grecia, croatia

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (denisucu); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

webmasterXY* [14.07.10 14:31:08] »

denisucu, urez bun venit primului tau review! Te asteptam sa revii cu detalii si, de ce nu, si cu alte impresii din vacantele tale.

Admin [15.07.10 00:09:36] »

completat impresiile cu textul postat ulterior, ca review distinct.