ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 31.05.2022
MAY-2022
Familie
BUN

încărcat de pe telefon!

Locatia este de buget, foarte accesibila din pct de vedere al pretului … insa, eu nu as mai merge acolo.

Locatia am gasit-o pe google maps, traseul ales a fost pe ruta Calafat (un drum plin de gropi prin Bulgaria si drum in lucru in Serbia), in schimb am inteles ca pe ruta Vanju Mare / Negotin ar fi fost mult mai bun traseul, chiar si daca sunt cativa zeci de km in plus.

La dus am stat 30 min in vama Calafat iar la intors am stat 55 de min, fiind foarte aglomerata aceasta vama mai mereu.

despre SERVICII

Personalul amabil, receptionerii cunosc limba engleza si sunt comunicativi.

Din punct de vedere al conducerii, administratorul este putin neatent ca sa nu zic nepasator cu bunurile oaspetilor.

In ziua in care am fost acolo, administratorul a udat florile de langa parcarea cu 5/6 locuri si a frecat si tras furtunul efectiv pe toate partile masinii mele, respectiv a zgariat lacul si vopseaua pe 90% din elemente.

despre CAMERE & COND. CAZARE

Pe booking sunt afisate poze cu camerele si dotarile din corpul nou, in schimb nu sunt listate poze cu camerele din corpul vechi.

Este diferenta mare intre camerele din corpul nou fata de camerele din corpul vechi.

Noi am fost cazati in corpul vechi:

- mobilier vechi, fara mocheta pe jos, un parchet foarte vechi.

- usi vopsite la pensula, tavan inalt si foarte hidos.

- Suport de hartie la wc rupt.

- Manere la cabina de dus rupte.

- Frigider parca proaspat adus de la fier vechi.

GASTRONOMIE (BUC & MASĂ)

Nu au restaurant, se poate servi masa la terasele din centru.

LOCAȚIE și ÎMPREJURIMI

Locatia este situata aproximativ central, la 5-10 minute de mers le jos pana la cele mai populare terase si restaurante.

despre DISTRACȚIE & RELAXARE

Hotelul nu dispune de piscina, bar sau loc de joaca.

Hotelul are o parcare foarte mica de aproximativ 4-5 maxim 6 locuri.

La 10 minute de mers pe jos si aproximativ 500 m este un mall.

La 5 minute de mers pe jos este un parc + o cetate, la cetate te poti plimba cu niste trenulete (100 dinari de persoana)

La 5 minute de mers pe jos pe marginea apei, sub pod la intrare in cetate este loc de joaca oentru copii: tobogane, trambuline, etc

Trimis de BalaciPaul in 31.05.22 22:50:26
Validat / Publicat: 01.06.22 07:14:37
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în SERBIA. A mai fost în/la: Belgrad - Hotel Amsterdam Niș - Hotel Ambasador

VIZUALIZĂRI: 661 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (BalaciPaul); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 Camera pat dublu
  • rezervă o cameră la acest hotel, prin booking.com — la un preț mediu (media pe întreg anul) de 17.00 EUR pe cameră

pitiPHONE
    [01.06.22 07:17:55]

Vă salut,

Și ați rezolvat cumva problema? A plătit ceva? Sau nu a recunoscut nimic?

webmasterPHONE
    [01.06.22 07:33:01]

Review-ul a primit „Punctaj Adițional Actualizare RUBRICĂ

— (2) depășește pragul minim calitativ & cantitativ al descrierii.

BalaciPaulPHONEAUTOR REVIEW
    [01.06.22 08:36:45]

@piti: nu am rezolvat nimic, doar s-a oferit sa mearga sa cumpere ceara sa imi aplice el peste vopsea (sa o frece mai bine, nu o frecase de ajuns).

I-am zis ca ceara nu face decat sa acopere zgarieturile iar dupa prima spalare va disparea.

Nu s-a oferit sa dea nici o suma de bani nici macar partial, dar nici eu nu i-am cerut.

Pentru asa zgarieturi trebuie urmati cativa pasi esentiali ca sa le poti elimina, iar la final se aplica un strat ceramic si toate astea trebuie facute de cineva care stie foarte bine cum se face, altfel poti afecta mai tare vopseaua sau poti sa faci efect de holograma.

Yoda
    [01.06.22 11:00:39]

@BalaciPaul:

Mie mi se pare ca e ceva facut intentionat. Nu poti fi atat de idiot incat sa faci asa ceva fara sa-ti dai seama. Poate avea boala pe romani.

BalaciPaulPHONEAUTOR REVIEW
    [01.06.22 11:08:26]

@Yoda: Da, nu am ce sa mai zic, cat ai vrea tu sa ai grija de un bun al tau... se gaseste vreunul sa isi bata joc de el, sunt oameni printre oameni, unii cu bun simt si atenti in activitatile pe care le fac si altii nepasatori si care nu dau importanta la nimic (aerieni).

Cum ar fi fost sa ma apuc si eu sa ii distrug prin camera diverse?

Nu imi sta in caracter.

Puteam sa chem politia sa constate cele intamplate dar am evitat sa imi stric ziua mai tare, a doua zi am plecat la alt hotel din zona, de data asta unul de 5 stele (Ambasador), o sa las review si ptr acolo.

BalaciPaul, piti, Yoda
    Alte impresii din această RUBRICĂThe Only One Apartments & Suites: